Za ginipiggu 2: Chiniku no hana

Japonsko, 1985, 42 min

Režie:

Hideshi Hino

Kirara Júgao

Krátkometrážní snímek zobrazující postupné rozčtvrcení a rozsekání dívky úchylným maniakem oblečeným do samurajského kostýmu. Žádný děj. Údajně rekonstrukce skutečné vraždy. (Flipnic)

ledzepfan

Ono by to bylo mistrovské dílo,kdyby si s tím hoši japonští ještě trošku pohráli a přidali špetku humoru ............no prostě je to takové nedotažené a bere se to moc vážně...........Pro pobavení rádobytvrdší společnosti někde na kalbě je to ale asi ideální :D ()

kaylin

Vzhledem k tomu, že série už je stará skoro 30 let, musím jí uznat určitý potenciál své doby, ale v současnosti, kdy hranice toho, co je zobrazeno, zacházejí ještě o něco dále, jen tenhle vrah v samurajském brnění prostě jen jedním filmem z mnoha, který ničím zásadně nevyniká. Absence děje tomu příliš nepomáhá, jsme vlastně celou dobu v místnosti, z níž se nehneme, až na úvodní scénu, kdy je vražděná dívka unesena. Jak říkám, se statickou kamerou by tohle celé vyznívalo jinak. ()

rykardo

FLOWERS OF FLESH AND BLOOD je pro me asi nejpovedenejsi z cele serie...a to hlavne po technicke strance, co se samotne storyline tyce, to uz je o dost slabsi..., je videt, ze se " tvurci " pred samotnou realizaci zamerovali spise na zvladnuti tech vsech protez a spec.hejblat, nez na vymysleni nejakeho duchaplneho pribehu....ha ha, ale u tohoto zanru zadna novinka, ze ????? Mimochodem, z "making of.." je patrne, ze si cele nataceni fakt dost uzivali.... Z dnesniho pohledu zcela urcite klasika ve sve kategorii.., nicmene uz davno prekonana, coz je patrne hlavne z " del " transgresivnich silencu Masama Akity, Fuji Kikaku ci Tamakichi Anaru.... ()

iolaos

fuj. ostry snuff.. vselijake tryzneni mlade random japonky sice zacina jiz po dvacetiminutach byt dost zdlouhave, ale technicka stranka brutalnich efektu je nesmirne naturalisticka, odporna...vseobecne, mam problem s hodnocenim tohoto subzanru (snuff). otresne morbidni divadla a rozmanite rejpy teenagerek v exotickych pozicich, v tom se rozhodne nevyzivam... v porovnani s ostatnimi dily serie, davam 4*... v obecnem meritku nevim jak (a jestli vubec to ma cenu) hodnotit... nemocné ()

JohnMiller

S Ázijskou bizarnou kinematografiou si je neradno začať. Je to tak nechutné, hnusné, opĺ(zle) a zvrátené, že to už musí hraničiť s mentálnym zdravím týchto tvorcov. Guinea pig je séria filmov, ktoré sa radia do takzvaného subžánru fake snuff. Čo vlastne v skratke znamená, že filmy sa hrajú na to, že sú reálne, a reálne sa v nich zabíjajú ľudia, mučia, ponižujú a tak ďalej. Samozrejme je to vždy fake, aj keď sa tvorcovia snažia akokoľvek diváka presvedčiť, také reálne filmy s takímto neexistujú, je to iba mýtus. Je to zatiaľ jediný film, ktorý som videl s tejto série a stačilo mi, viac nepotrebujem ku šťastiu. Ide o to, že film na mňa vôbec nepôsobil šokujúco, nešokoval ma aj keď som si pri ňom pár krát prižmúril oči. Jediné, čo to u mňa docielilo, bolo zhnusenie. Fakt sa mi to hnusilo, nič viac. Dej je postavený iba na rozobratí jednej ženskej. Nejaký maniak si ju uloví niekde v noci v parku, zoberie ju do svojho brlohu, tam ju priviaže o postel a pomaličky ju v priamom prenose krája. Pritom ako v dokumente vysvetľuje postup a prečo to robí. Dá holke také sérum, s ktorého miesto bolesti cíti slasť. Miestami to krájanie končatín a vyberanie vnútorností vyzeralo neskutočne reálne, v umelej koži bolo skutočne nejaké mäso a krv. Pri vyklbovaní som sa na to iba ťažko vedel pozerať, takisto ako vyberanie oka lyžičkou či vyberanie vnútorností. Celkový dojem s tejto snímky mám zlý. Jeto zlé amatérsky nakrútené a dokonca zachytené hroznou a lacnou kamerou. Hlavná postava psychopata bola skôr vtipná než by naháňala strach, takže zo všetkých stránok je to naozaj zlé. Humáče bez akýchkoľvek pridaných hodnôt, či už s tej umeleckej stránky alebo inej, si nezaslúžia žiadnu pozornosť. ()

Skip

Pět hvězdiček dávám pouze za zpracování, které bylo až neskutečně realistické. Jinak je to uchylárna nejtěžšího kalibru a rozhodně nic pro slabé povahy. ()

Mefistofelle

Koníčkem jednoho Japonce je rozsekávání žen. A vy ho můžete při jeho činnosti pozorovat. Škoda, že jsem u toho občas usínala. A to jsem si myslela, že tahle série mě už konečně zvedne ze židle. Ach jo, zase nic... má cenu to sledovat dál nebo se na to mám vykašlat? P. S.: Díky své nepřekonatelné fóbii z červů (špatná věc pro hororového fanouška) jsem si ani nemohla prohlédnout vrahovu malou výstavu na konci :(. ()

Silverluv odpad!

No, tak tohleto už se alespoň tváří jako film, ale jestli to má nějáký smysl, tak mi zatím pořád uniká. A koukat na to jenom proto, abych viděl, jak se řežou končetiny fakt nemusím. Snad jediné plus těhletěch Guinejských prasátek je jejich krátká stopáž, ono už to nudí po dvaceti minutách...:o( ()

gjjm

Nejslavnější, asi i nejlepší a nepochybně nejkrvavější díl fake snuffové morčecí série zcela rezignoval na naraci. Film si na nic nehraje a nepředstírá umění jako první část, ani nevymýšlí bizarní příběh jako ostatní díly. Vrah v samurajském národním kroju si prostě odchytne na ulici nějakou ženu, anestetikuje ji chloroformem, zabije před ní slepici a pak ji pižlá, zdůvodniv to nádherně poeticky tím, že v ní chce krví probudit ideální krásu. Vynikající gore efekty, i když zde není nijak zvlášť originální a nijak nepředstírající pravost. Samoúčelná a bezkompromisně krutokrvavá brutalita dovedená k dokonalosti a žánrové plnosti, perfektní lahůdka, ale jen pro velmi specifické publikum. Všechny scény jsou pro toto publikum skvělé, ale fantasií a genialitou vyniká jen ta závěrečná - části těla se promění na domácí ozdoby a vrah (mimořádný sympaťák) zpívá překrásnou píseň, vystihující veškeré gore s bezchybnou poesií, kterou si dovolím neuměle přeložit: Člověče, spadni v pekla hloub, kde krve tok, ohnivý sloup, spadni na hory jehel. Spadni, tak ďábel tobě dí, v jezero krve bezebřehé, a spadni v moře hořící, spadni na hory jehel. Neslyšíš mrtvých lidí sten? Do pekelné tmy spadni jen, v jezero krvavé hoře, volá tě ohnivé moře, spadni na hory jehel: ukolébavka pekel. . Nevím, jak je to možné, ale na konci jsem měl takový ten idylický pocit, že všechno je tak, jak má být a nikdy se nic nezmění a ničemu to nevadí... Poetický snuff par excellence, formy a obrazy japonské poesie ve snuffovém filmu... Vynikající. Takhle bych si představoval celou sérii. ()

BlackTom

Bylo nebylo... žil jeden bajúzatý fanúšik Darth Vadera, ktorého práve vyhodili z diskotéky v Japonsku, kde robil osvetlovača. Zbalil si svoj aparát a začal podnikať v mäsiarstve. A keďže jeho veľký sen, stať sa chirurgom nevyšiel, rozhodol sa nám ukázať, že nato kurva predsa len má. Nadroguje devočku, ukáže jej, ako to funguje v KFC, naporcuje ju, a keďže je to veľký maškrtník, čosi z nej aj okoštuje. Po robote si bajúzatý Vader rád zapáli cigaretu a zaspieva, potom nás prevedie svojim domom a jeho skromným zariadením, poukazuje, čo letos pozaváral... ALE PREBOHA! Toto snáď nemôže nikto myslieť vážne! Áno, konečne je to aspoň aká-taká mäsiarčina, ale logika sa vytratila ta tam a krv z temperových farieb ma tiež bárs neokúzli. Dobre, oproti jednotke sú tu konečne nejaké emócie obete (aspoň kým nie je nadrogovaná), ale ináč žiaden posun, ako skoro-snuff sa viac podarila práve spackaná jednička. Ušetrite si čas a pozrite si niečo iné, prosím. ()

Arach.No

Film se mnou sice nic neudělal, ale byl o několik řádů lepší než první díl. Masakr tady vypadá docela opravdově. Nenudil jsem se, ale z pár záběrů bylo zřejmé, že se jedná o fake. Tuhle drobnost se divák sice dozví hned na začátku, ale i přesto těch pár kiksů zamrzí. Oběť se tu naštěstí chová mnohem reálnějí, než v jedničce. Teda až na to, že nechce vykrvácet. Film by dostal mnohem větší grády kdyby samuraj sundal prostěradlo a my bysme viděli celé tělo. Takhle pod ním režisér zakrývá makety atp. To se mu ale s přihlédnutím k tomu, že je to přiznaný fake dá odpustit. Právě za toto odhalení strhávám jednu *, emoce by byly silnější, kdyby se dal film považovat za reálný. Další * strhávám za těch pár kiksů. Za všechny jmenuju několik málo příkladů - holka ne a ne vykrvácet, samuraj jí usekne hlavu a ta odlátne jakoby byla na pérku, srdce pumpuje málo krve, kůže nedrží u masa, shnilá kolekce na konci je na první pohled umělá. Mohl bych pokračovat. Raději ale skončím tím, že Vám Za ginipiggu 2 doporučím. Je to totiž filmeček, který svého předchůdce o několik loktů přesahuje (ač byly natočeny ve stejný rok). První díl je špatně natočená a zahraná nuda, tady se dočkáte docela slušné dávky goru zabalené do úchylného rudého hávu. Rozhodně bych ale neřekl, že je to pouze pro silné povahy. Ttohle snese každý, komu se při pohledu na filmovou krev neobrací žaludek. ()

Anderas odpad!

Na prvním místě mi vadí samoúčelnost a tady se mi ji dostalo kupodivu víc než usekaných končetin a hektolitrů hrůzy. ()

TERRORDROME

Chlapík unesie ženu a rozreže ju - KONIEC! Ja sa na brutálne a absurdné snímky špecializujem a aj po rokoch plávania vo filmovej žumpe musím povedať že toto je ten úplne najbrutálnejší a najhnusnejší film, čo som videl. Postupné odrezávanie častí tela je skurvene realistické. Ruky, nohy, črevá a napokon hlava (magor vyťahuje stále väčšie nástroje). Ako bonus vydlabanie oka lyžicou, jeho následné olizovanie a nakoniec prehliadka magorovej zbierky, teda naaranžovaného hnijúceho mäsa a červov, treba niečo dodať? No, snáď len to že ten šialený saďúr bol inak taký džentlas, lebo jej decentne nechal cez prsia celý čas prehodený uterák. Vnútornosti vytahované zaživa sa dajú zniesť, ale obnažené cecky by chudáka diváka mohli už vážne psychicky poznamenať! ()

Daweflip

Tři hvězdičky za podařené gore efekty. Ale když už snuff, tak takový, u kterého se člověku dere do hlavy myšlenka, že možná vážně nejde o fake. ()

Iva8bitova

Film o tom, jak chlapík v samurajském obleku rozřeže holku, který formálně připomíná instruktážní video o aranžování květin. ()

Rathalos

Dvojka je este brutalnejsia ako jednotka,fuha,masaker s vrcholne nesympatickym zaporakom,ale ako pri prvom dieli dam za prevedenie tri hviezdicky...:-) ()

Arigato

Dávám jednu hvězdu za poměrně dobré efekty na tu dobu, a navíc za tu vyeskalovanou mystifikaci ohledně původu filmu, zda se jedná nebo nejedná o snuff, jež musela být vyvrácena až samotnými tvůrci. ()