Nemohli vzít do svých rukou jen pořádek... museli vzít všechno. Charlie Lucky Luciano, Meyer Lansky, Benjamin Bugsy Siegel to všechno jsou jména známá z první poloviny 20-tého století, zlatého věku organizovaného zločinu. Děj filmu Gangsteři začíná v roce 1917 v italské čtvrti New Yorku a zobrazuje vývoj čtveřice mladých chlapců - Luciana, Lanského, Siegela a Frankieho Costella - od pouličních zlodějů až po obávané šéfy organizovaného zločinu. Aby se ale dostali na samý vrchol, musí se zbavit dvou nebezpečných protivníků, proti sobe stojících a věčně válku vyvolávajících donů Faranzana a Masseria. (oficiální text distributora)

Fiftis

Tento podarený snímok je vlastne autobiografia trojice známych gangstrov. Boli členmi zoskupenia mladých taliansko - amerických a židovských gangstrov "The Young Turks". Na filme najviac oceňujem, že je natočený pomerne podľa skutočných udalostí, aj keď čiastočne aj skreslených. Obsadenie je na film druhej kategórie veľmi dobré. Osvedčení predstavitelia typov z gangsterského podsvetia. Veľmi podarený film o mafií a skvelé obsadenie, dej je plný dynamiky a nie je to strata času. Surovým ale pravdivým spôsobom nás prevedie životom na ulici. Solídna gangsterka a tie ja môžem. Hudba pôsobivo podfarbuje dramatické scény. Anthony Quinn vo svojej pre mňa snáď najsympatickejšej životnej roli. Veľmi podarená gangsterka zo starých čias. A hlavne veľmi dobré kvalitné herecké obsadenie. Christian Slater v hlavnej úlohe odviedol dobrú prácu a skvele hrá aj Costas Mandylor. ()

Estrecha

Celkem slušný film. Koho baví podobné kousky z mafiánského prostředí, nebude zklamán. Sice Al Pacino ani De Niro zde nehrají. Není to ani Kmotr ani Mafiáni. Rozhodně je to ale film, který stojí za to vidět, a dokáže, že lze natočit pěkný kousek i bez zmíněných velkých hvězd. .... Rozhodně ale Joe Viterelli nechybí nikde! (ten u mě ztvárňuje mafiána asi jako Al Pacino) ()

jondoe

Mafianske filmy su mojim najoblubenejsim zanrom co sa filmu tyka a hlavne tie z prostredia talianskej mafie, ked bola v amerike prohibicia. Film gangstri sa kostrou pribehu opiera o zacinajucu karieru Chrlieho '' Luckyho " Luciana a jeho dlhodobych priatelov. Aj ked sa tento film neda porovnat z Mafianmi alebo z Krstnym Otcom, bude pre vacsinu fanusikov tohto zanru urcite prijemnym potesenim a som si isty, ze sa bude takmer kazdemu pacit. Skvele zachytena atmosfera a hudba ma celkom lahko vtiahli do atmosfery tridciatych rokov a vykon Christiana Slatera povazujem za najlepsi v celej jeho kariere. Anthony Quinn takisto potesil, ale aj ostatny herci boli dobre vybraty a celkom dobre aj hrali. Som trosku prekvapeny z nizkeho hodnotenia na csfd. Myslim si ze tento film by si zasluzil byt v cervenej farbe. ()

Omnibus

Solidní gangsterka, ty já můžu. Hudba působivě podbarvuje dramatické scény, kulky většinou lítají tam, kam si přeju i já... Zaujal mě poučný způsob, jakým se dva kamarádi gangsteři dohodli, kdo z nich dvou bude šéf celé bandy... Klukovi z ulice nechají říct, že uvnitř je nějakej chlápek, velký zvíře, kterej má pro něho práci a uvidí se, koho z nich dvou osloví... A ten pak bude šéf. A herecky robustní Anthony Quinn ve své pro mě snad nejnesympatičtější životní roli, vystřihnuté jak jinak než jako ze života... ()

iXtr3m3

Skvelý snímok. Samozrejme som možno trošku aj kladnejšie zaujatý, nakoľko gangsterky boli vždy mojou slabosťou, ale tento snímok sa naozaj vydaril. Samozrejme na skvosty typu Vtedy v Amerike, Mafiáni atď. to nemá, ale to predpokladám tvorcovia vedeli od začiatku. Jedná sa tak o nanajvýš príjemne strávených 104 minút... :-) ()

• Anthony Quinn a Christian Slater byli oceněni Zlatou malinou pro nejhorší herce ve vedlejší roli. (Terva)
  • Snímka sa nakrúcala pod pracovným názvom Gangsters. (Sufferer)