Za všechno může láska

• Česko Za tím vším je láska (více)

Příběh dvou milenců, kteří se stále dokola pokoušejí zachránit svůj vztah, se odehrává v nedaleké budoucnosti. Země na jejich nezvratně se rozcházející osudy a vztahový chaos reaguje atmosférickou katastrofou, která naruší obvyklé počasí, a způsobí tak vážné problémy veškerému obyvatelstvu od pólu k pólu. Cestou z domova v Polsku do Kanady, kde pracuje jako učitel, přijíždí hlavní hrdina John do New Yorku, aby získal od své ženy Eleny podpis na rozvodových formulářích. Bylo to manželství dětských lásek, jejich životy se ale vyvíjely různými směry: John se pustil na akademickou dráhu, z Eleny se stala mezinárodní krasobruslařská hvězda. Země na jejich nezvratně se rozcházející osudy a vztahový chaos reaguje atmosférickou katastrofou, která naruší obvyklé počasí, a způsobí tak vážné problémy veškerému obyvatelstvu od pólu k pólu. V New Yorku se Elena dozví, že je její život v nebezpečí, ale její pokusy získat pomoc od Johna a svého bratra Michaela jsou zmařeny jejím manažerem a jeho pochopy. Když se John a Elena zase stanou svobodnými, nesnesitelné letní vedro ve městě vystřídá padající sníh. Ale jejich svoboda je nakonec jenom krátkodobou iluzí.

"Jsem hrozně rád, že Elenu hraje Claire Danesová," řekl Vinterberg časopisu Variety. "Pro mě je Claire jednou z nejlepších současných hereček. Jsem si jistý, že společně se nám podaří postavě Eleny na plátně vdechnout život." Rozpočet filmu byl 10 miliónů $. (oficiální text distributora)

JekoRek

herci výborní atak dále a tak dále, ale co z toho? strašně zdlouhaví začátek a děj byl fakt na muj vkus pomalej až moc. Ale herci výborní. 40% ()

greetchen

Tenhle film měl možná dobře nakročeno, ale výsledek je hodně rozpačitý. Děj zůstává nevysvětlený a tudíž nepochopitelný, kdybych si nepřečetla, o čem že to má být, tak se vážně nechytám. Nemůžu se zbavit pocitu, že si Thomas Vinterberg dost nešikovně hraje na Davida Lynche. Minusové body tomu přidává ještě dost plochý a znuděný český dabing. Vzhledem k slibnému hereckému obsazení mě tahle promarněná šance mrzí o to víc. ()

Puyi

Romantické sci-fi, no… Zvláštní film, trochu (trochu ?) až nepochipitelný, navíc děj se má odehrávat v budoucnosti, sice nedaleké, ale i tak… a já nevidím ani náznak něčeho budoucího, teda krom mrtvol ležících všelijak po ulicích, což teda nevím jestli je zrovna známka budoucnosti - snad ne... :D nebo to bylo to, že v Ugandě a později i všude po světě je zima??? :D Ale podobných nedostatků tam bylo více. Některé scény jsou romantické, jiné mají úžasnou, tajemnou až trochu děsivou atmosféru a jiné zas nedávají moc smysl - některé ještě trochu víc. Joaquin Phoenix a Claire Danes jsou ovšem velice dobří + výborný je i Sean Penn. A jak teda film ohodnotit? Některé věci mi pořád nedávají vůbec žádný smysl a nikdy asi ani dávat nebudou :D… a chyb a nesrovnalostí bylo prostě moc, ovšem herecké výkony byly dobré a nápad přinejmenším originální, když už nic jiného. Pro mě to je trochu zklamání, ale kvůli oblíbenému Joaquinovi a některým scénám, hlavně ze začátku filmu, dávám tedy 2*, ale nejsem o tom zrovna moc přesvědčen… PS: Ten úplný konec jsem vůbec nepobral..:D ()

KR4T4S

Krásně divnej film. Atmosféra, napětí, záhada vedle záhady... Podobalo se to Lynchovině. Skvělí Joaquin a Claire. Moc rád tyhle mystery dramata. Super. ()

pijavica

7,0/10 Na hollywoodske pomery má Vinterbergova podivná love-story neobyčajne kritický podtón - púšťa sa do (show)biznisu (nahradzovanie celebrít ich klonmi), narastajúcej ľahostajnosti/flegmatickosti ľudí (prekračovanie mŕtvol), či nezodpovednému správaniu človeka voči prírode (náhle a neobvyklé zmeny počasia). Dôraz nie je kladený až tak na dej (kde sa znovu ožívajúci vzťah dostáva do kontrastu s chátrajúcim svetom), ale práve na jednotlivé (zdanlivo nezmyselné) detaily, ktoré by mali diváka vytočiť, aby sa nad nimi zamyslel (ak je toho ešte schopný). ()

Michelle75

Kdybych neměla tak oblíbené oba ústřední herce, jen těžko bych se zabývala nějakým hodnocením. Ono to mělo svoji tajemnou, zvláštní atmosfétu, to zase jo, ale celkově to bylo plácání od ničeho k ničemu a ve výsledku z toho vznikl film, který moc nepotěší . Tedy kromě té atmosféry a konce , který se mi docela líbil. /jinak Ti dva byli dobří už jako mlaďoučký a ulítlý pár z U-turn./. ()

Naimad

Velmi pozitivním shledávám mužské obsazení a ten občasný záhadný feeling. Dominující linka s krasobruslením je ovšem velké a tučné "wtf?". ()

Cassandra

Problém s filmem je ten, že je souhrnem dvou složek, které se ale absolutně neprolínají: vlastního dějě a prostředí. Myslím, že proto tu lidé film moc nechápou, a ani se jim nedivím. Já mám pocit, že jsem jej pochopila, protože jsem se dívala spíš na děj a všechny ty podivné události vnímala jako kolorit - nečinilo mi to potíže, jelikož to byl skutečně jen kolorit, který neměl pro děj význam a nebyl s ním funkčně propojen. Kdyby se to tvůrcům podařilo (viz Minority report), mohl vzniknout velmi zajímavý film. Druhá potíž je, že děj je strašně chudičký, a ještě k tomu zbytečně roztažený. Můžu však aspoň pochválit herce, a trocha atmosféry taky nechybí. A jsou mnohem horší filmy :) ()

baxiii

Tetno snímek jsem měla možnost shlédnout už dvakrát. Pokaždé jsem na něj narazila čistou náhodou, při znuděném přepínání z jednoho programu na druhý. Ani nevím čím to je že zrovna u tohohle sem se musela zastavit a dívat se. Snad to bylo tou opravdu dobře vystihnutou atmosférou, která na mě působila jako že to bude asi něco dobrého a koukatelného. Zdání mě však i napodruhé zklamalo a nějak sem se nemohla dostat ději pod kůži. Připadalo mi to jako kdybych se chtěla dostat do nějakého baru, ale velký a neodbytný vyhazovač, mě nevím z jakého důvodu nechce pustit dovnitř. Nevím, nepochopila jsem a myslím že nepochopitelným pro mě i zůstane. Dávám 40% za skvělého Joaquina Phoenixe a za tu atmosféru, která na mě z nevysvětlitelného důvodu zapůsobila. ()

cherita

Zasněžený New York, skvělá atmosféra, polská krasobruslařka, divní lidé říkající divné věci a sem tam nějaká ta mrtvola na ulici... takhle já si představuju dobrý romantický film. ()

Berry

Hodně podivný film, který má těch point víc. Pointa, kde je vztah Johna a Eleny, je skvělá. A jak už tady jednou padlo, tak pro milovníky Romea a Julie je to bomba. Další pointa s koncem světa s klony Eleny jsou sice zajímavé, ale jsou tak hrozně zvláštní a podivné, že musíte dávat mimořádný pozor nebo si pustit film víckrát, abyste to přesně pochopili. Ale jak jsem už psala, je to zajímavý film, takže se na něj určitě nebudete dívat z donucení. Herecké výkony vynikající, především Phoenix zase dokázal, že umí zahrát nejrůznější postavy a Claire Danes taky předvedla, že umí zahrát více postav v jednou filmu. Každou "Elenu" uměla zahrát jinak a každé "nepravé" Eleně dodala takovou věrohodnost, že šel z každé strach.... Takže závěr je takový, že i když je film mimořádně divný, tak je i jistým způsobem krásně divný.... ()

edie sedgwic

Poriadna davka absurdity! Suhlasim so vsetkym negativnym, co sa o tomto filme povedalo, ale napriek tomu, som bola z tohto filmu naozaj unesena a podarilo sa mi poctivo odignorovat vsetko zle. A obcas ma teda poriadne mrazilo pri niektorych scenach. ()

Nikkilee

Zvláštní a celé tak nějak zmatené...Vůbec nevím, co si mám o snímku myslet...Narozdíl od Claire se na Joaquina dalo aspoň koukat.... ()

Heroine

Je to romantický, je to mrazivý, dobře se na to kouká... Po skončení filmu jsem se ale nemohla ubránit pocitu, že je to trochu málo. Z atmosféry a námětu by se dalo, podle mě, vytěžit o 100% víc. ()

pravo

Tak toto ma vtiahlo do filmu bez ohľadu na dej či hlbšie pochopenie jednotlivých situácií. Atmosféra a charizma J. Phoenixa mi natoľko učarovali, že mi ani nevadilo, že v podstate ide o romantický mierne jednoduchý film. Film si plánujem pozrieť ešte raz pretože sa nemôžem ubrániť pocitu, že pochopenie filmu je na dosah... ()

Ziggy Zagg

Přiznávám se bez mučení, že jsem tento film vůbec nepochopil. Posledních 20 minut jsem to sledoval s otevřenou pusou. Bizarní scénu stíhala ještě bizarnější. Jedna hvězdička je pro Claire Danes. Druhá za brutalitku na ledě, kterou si z tohoto filmu budu pamatovat asi nejdéle. ()

levente

Jednou za čas se k tomu filmu vrátím stejně, jako bych se vracel do osamoceného dvora s tajuplnou atmosférou. Něco mě na tom místě děsí a něco se mi strašně líbí. Něco přehlížím, protože mě to ruší, ale celý ten prostor jsem si zamiloval. Závěr filmu je neskutečný. Jakoby se celá matérie místa proměnila z pevných částí do krajek nebo ještě lépe do bílých bavlnek... ()

josieaddms

Jeden z velmi dobrých snímků vůbec. Naprosto nečekané, velmi promyšlené, působivé. Krásný romantický příběh plný nečekaných převratů a tajemství. Krásné herecké výkony, a to i těch menších rolí, a velmi hezký a talentovaný Joaquin Phoenix jako třešnička na dortu. ()