Za všechno může láska

• Česko Za tím vším je láska (více)

Příběh dvou milenců, kteří se stále dokola pokoušejí zachránit svůj vztah, se odehrává v nedaleké budoucnosti. Země na jejich nezvratně se rozcházející osudy a vztahový chaos reaguje atmosférickou katastrofou, která naruší obvyklé počasí, a způsobí tak vážné problémy veškerému obyvatelstvu od pólu k pólu. Cestou z domova v Polsku do Kanady, kde pracuje jako učitel, přijíždí hlavní hrdina John do New Yorku, aby získal od své ženy Eleny podpis na rozvodových formulářích. Bylo to manželství dětských lásek, jejich životy se ale vyvíjely různými směry: John se pustil na akademickou dráhu, z Eleny se stala mezinárodní krasobruslařská hvězda. Země na jejich nezvratně se rozcházející osudy a vztahový chaos reaguje atmosférickou katastrofou, která naruší obvyklé počasí, a způsobí tak vážné problémy veškerému obyvatelstvu od pólu k pólu. V New Yorku se Elena dozví, že je její život v nebezpečí, ale její pokusy získat pomoc od Johna a svého bratra Michaela jsou zmařeny jejím manažerem a jeho pochopy. Když se John a Elena zase stanou svobodnými, nesnesitelné letní vedro ve městě vystřídá padající sníh. Ale jejich svoboda je nakonec jenom krátkodobou iluzí.

"Jsem hrozně rád, že Elenu hraje Claire Danesová," řekl Vinterberg časopisu Variety. "Pro mě je Claire jednou z nejlepších současných hereček. Jsem si jistý, že společně se nám podaří postavě Eleny na plátně vdechnout život." Rozpočet filmu byl 10 miliónů $. (oficiální text distributora)

Axi

Naprostý souhlas s golfistou. Zahráno dobře, i hudba byla celkem fajn, ale ještě tak vědět, o co vůbec šlo.. Děj mi dost unikal, ztrácela jsem se v tom, takže víc jak na tři hvězdy to opravdu není... ()

Rodin

On to vlastně řekl golfista za mě. Nálada filmu je naprosto fantastická a celkové napětí je příkladné. Trochu nikam nevyústilo, nicméně já mám přece jenom tu výhodu, že jsem to viděl na čtyřikrát, až naposledy celé, takže jistý dojem to ve mně zanechalo, a na rozdíl od golfisty přidávám ještě jednu hvězdu navrch. Pokud bych si totiž od každého filmu měl slibovat, že z něj vše pochopím, pak bych nesměl zhlédnout kromě Duny vůbec nic od Lynche. :-). ()

seiffs

Ze začátku to mělo zajímavou atmosféru a velký potenciál. Možná to bylo způsobené tím českým dabingem, kdo ví. Ale ten konec už byl hodně divný, moc jsem to nepochopil, celé to jaksi zničili. ()

kubilov

Nikdy jsem tak úplně nepochopil, jak si může někdo ujíždět na podobném typu filmů. Tedy příběh je tak zamotaný, že vlastně ani nemá nějaké pořádné vyznění a smysl, atmosféra je sice zajímavá a člověk to s lehkým úsilím nakonec i většinou dokouká, ale co z toho, když tomu nakonec nebude rozumět, protože tomu jednoduše zřejmě nerozuměl jak režisér, tak ani scénárista, rozhodně ne tedy v celkovém výsledku a ve všech těch podivných detailech a nesrovnalostech. Hlavní pár je ale vlastně na druhou stranu moc fajn, Joaquin Phoenix zvládne snad všechno a Claire Danes je krásná i talentovaná zároveň, což jí také samozřejmě pomáhá. Ovšem i když jsou oba sympatičtí a jde jim to spolu, tak to stále ničemu nepomůže, když jejich vztah ovlivňuje klimatické změny, to teda vážně ne. ()

JimDixon

Nezáživný, nudný a nelogický film o lásce s nejasným sdělením pro diváka. Jsem tolerantní k nejrůznějším uměleckým experimentům, ale nezlobte se na mne, tohle bylo již poněkud příliš. Jednu hvězdičku uděluji pouze za snahu o filosofickou myšlenku "propojenosti přírody a lidských prožitků" (pokud mnoho lidí umírá na osamnělost, odráží se to i na celkovém stavu planety). Sice laciná myšlenka (navíc nesmysl), ale budiž. Proč kolem toho ale tolik nudy a nelogických složek filmu? Co ta Uganda a poletující týpci? Film o zlém, nepřejícím studeném materialistickém světě není špatný nápad, ale tímto způsobem je to pro mě nepřijatelné. ()

enyvan

Tenhle film má snad všechny předpoklady k tomu, aby byl výbornej! Ale bohužel není! Schází mu trochu víc vypointovanější příběh, trochu průhlednější děj, aby se to dalo alespoň nějak pochopit. Ale jak říkám, bohužel... ()

sashator

Tak takovou ulítlost jsem už dlouho neviděl. Velmi zajímavá atmosféra, skvělé obsazení, ale celou dobu filmu (a to jsem to vydržel až do konce) jsem vlastně nepochopil o čem to je, chybí tomu naprosto nějaké byť i nadpřirozené vysvětlení či pointa. To se mi snad ještě u filmu nestalo, abych nepochopil smysl celého snímku. Velké, přímo obrovské zklamání, naprostá ztráta času. Nebýt Joaqiuna Phoenixe a Claire Danes, tak je to jasnej ODPAD. Bohužel ()

vlastar

Naprosto fascinující mrazivá atmosféra, která svou neuvěřitelnou silou zasáhne diváka přímo do srdce. Opravdu za tím vším stojí láska? Nechte se zlákat a shlédněte tento romantický snímek plný zajímavých herců a dokonalé atmosféry. ()

jardel24

John a Ellena jsou manželé, kterým se vztah už před časem rozpadl kvůli vysokému profesnímu nasazení na obou stranách. Teď zbývá jen podepsat rozvodové papíry. Od začátku je zřejmé, že v téhle banální zápletce bude nějaký háček. Co se týká scénáře, tak jeho pozitivum je v tom, že je originální s velkou dávkou překvapivosti. Jeho negativem je velké množství nesmyslů a nelogičností. Opravdu jsem nepochopil dobu ledovou, dovoz klonů z východní Evropy, záhadnou srdeční chorobu, ani flying people of Uganda. Další věc, co jen těžko rozdýchávám je to, jak pomalu postavy mluví - nikoho takového v reálném životě (snad kromě Miloše Zemana) neznám. Hodnocení v mých očích trochu vylepšuje krasobruslařská scéna na potemělém kluzišti. ()

LaCro1x

Zajímavý zamilovaný příběh dvou manželů na pozadí katastrofické budoucnosti, o které se dozvídáme jen střípky. Film má nádhernou smutnou atmosféru, kterou podtrhuje skvělá hudba. Celé to na mě působilo, jako by to bylo od Lynche - pořádně nevysvětlený děj + depresivní atmosféra + pocit, že se koukáte na nějaké "psycho". Chápu, že většině lidí se film nebude líbit, a že na někoho může působit nudně, ale když se vžijete do postav a užíváte si atmosféru, dostanete krásný zážitek se smutným koncem. ()

JimmyMcNulty

Mám rád zvláštní, divný a nepochopitelný filmy. Ale tohle mi bohužel nijak zvlášť zajímavý nepřišlo. 3 hvězdičky za atmosféru, Phoenixe a Claire. ()

Rathe

Z filmu jsem velmi zmaten, protože herecké výkony byly perfektní a co teprve ta vydařená atmosféra. No ale pochopil jste to někdo? Protože já jsem byl úplně ztracený... ()

TylerD.

Jakou má souvislost láska a poruchy počasí? Podívejte se na film ale stejně se z něj dozvíte kulový. Nemám rád filmy, kde scifi hraje vedlejší roli. Jednoduše proto, že to není možné. Scifi událost by kdekoliv a kdekoliv nutně musela být ta největší ze všeho. Takovýhle film pak tedy, i když třeba nevědomky, trpí nedůvěryhodností. Ale to jen tak na okraj. Dvě hvězdy za netradičí cosi. Myslím, že atmosféra není přesné. Zvláštní byla hlavně společnost lidí, kolem toho rodinného byznysu. Mimochodem ani to mi nepřišlo důvěryhodné - tak velký byznys kolem jedné krasobruslařky? Uživí to celou rodinu, kolonu limuzín s řidiči, armádu ochranky, manažery, organizátory, zabijáka s týmem atd..? No nevím ale budiž. Jenže tím zvláštním cosi to pro mě končí. Dvě hodiny a vlastně nic nevím. ()