Učitel Mikuláš Mysliveček má v hudební škole značně malý plat. Ale má také dominantní snoubenku Simonu, rovněž učitelku, toužící zoufale po vdavkách, starého podivínského otce v domově důchodců, o kterého se stále musí starat. A v neposlední řadě vlastní velikého psa, jenž je zdrojem jeho neustálých malérů a potíží. Mikulášův dobrý přítel barman Viktor mu poradí, aby si přivydělával jako placený společník (nikoliv ovšem gigolo), což znamená přijmout nabídku agentury a bavit a obšťastňovat osamělé dámy (ovšem bez sexu). Nesmělý učitel se tak seznamuje s ředitelkou banky, půvabnou inženýrkou Jiřinou Sukovou, rozvedenou emancipovanou ženou se sedmiletým synem... (oficiální text distributora)

cab

Ceska televizni komedie o fidlalovi (Jaroslav Dusek), ktery je chudy jako kostelni mys, vyucuje na soukrome skole a je pod pantoflem dominanti kolegyne. Neprilis dobre vyhlidky do budoucnosti se meni po setkani s peknou reditelkou banky. Obsah s vyraznou podporou dobre typove vybranych herci vitezi nad formou. 60% ()

mikhail

Mám rád filmy, o ktorých som predtým nepočul, ale keď večer zapnem TV, že si pozriem 5 minút a idem späť, v skutočnosti ho vydržím sledovať až do konca. Společník je presne takým filmom. Na to, že ide o tv produkciu ma veľmi potešil jemným humorom a nadpriemernými hereckými výkonmi (Dušek & Alena Antalová RULEZ!). P.S.: Od psa hlavneho hrdinu by sa kaskadérskym kúskom mohol učiť aj Komisár Rex :o) ()

Sarkastic

Ach jo, začíná mi připadat, že když někdo uvidí TV film made in Cezech republic (výraz Česko používat nebudu, ten už byl používán ve 2. světové válce a všichni víme, kdo ho vymyslel) natočený po roce řekněme 1989, už ho předem odsoudí. Samozřejmě, není dokonalý a jsou tu nějaké ty chybky, ale já jsem se docela příjemně bavil. Je to taková milá a úsměvná oddechovka na nedělní večer, víc od tohoto filmu asi ani čekat nemůžeme. Můj oblíbenec z tuzemské filmové scény Jaroslav Dušek byl jako vždy excelentní, ostatní se také snažili. 4*, stojím si za tím. ()

Tosim

Milá, lidská, civilní inscenace s příjemnými herci, bezva slovními vtípky a toto všechno je jako ze života - zvlášť scéna v bance ;-) Slyšel jsem říkat, že Jaroslav Dušek hraje pořád stejně, ale mě to jaksi...ani nevadí. A Alena Antalová příjemně potěší. Je příjemná na pohled :-) -TO VYZNÁNÍ VČERA...TO JSTE MYSLEL VÁŽNĚ? -ANO. SBOHEM. ()

Yahey

Trochu toporná režie a pomalý rozjezd, ale nakonec to vygraduje do megavtipne zápletky, kde je schudly, ale zásadový učitel houslí Dušek nucen přijmout práci gigola. Jeho sokem v lásce (ano, je tu i milá milostná zápletka) je záporný zbohatlicky parchant v černých brýlích Vašut. Chlamal jsem se na celé kolo. ()