Wally je drzý, hlučný a slepý. Dave je naopak tichý, má uhlazené vystupování a je hluchý. Přímo před jejich očima dojde k vraždě. Wally a Dave jsou jedinými svědky. Přestože Wally nic neviděl a Dave nic neslyšel, je o ně náhle velký zájem. Oběma se podaří převézt nejen zločince, ale také celou policii New Yorku. Možná nemají rozum, ale rozhodně to nejsou žádní hlupáci. (oficiální text distributora)

Pecival

Pryor a Wilder vytvořili hodně epesní akční dvojici, kterou scénář vede přes očekávatelné situace jako je řízení nebo bitka slepce apod. Někdy je to vtipné, někdy méně, ale celkově se jedná o solidní pohodovku. Nejlepší na filmu je ale jednoznačně Joan Severance. ()

P1tr

Výtečná premisa, skvělí komikové, může se vůbec něco na takovéto kombinaci pokazit? Bohužel ano. Snímek začne báječně a smích je častým zvukem, ovšem postupem času ustává, neboť je humor značně repetitivní a v nastálých situacích se opakují stále podobné vtipy dokola, což se celkem rychle omrzí a snímek tím ztrácí na atraktivitě a přesto, že i tak jde stále o relativně povedené dílo, nelze se ve výsledku zbavit pocitů zklamání. ()

Han22

Docela fajn filmík, Wilder a Pryor se docela snaží, ale moc sem jim toho slepce a hluchýho nežral. Potěší Spacey v roli kriminálníka. ()

Herráček

Z jistých hledisek (svět nevidomých a neslyšících) je tohle zoufalá blbost... Z jiných hledisek je to film se zajímavou myšlenkou a sem tam úsměvnými momenty... ()

Michelle75

U některých filmů se bavíte pořád stejně dobře, i když je vidíte s odstupem několika let. Naopak to mám u téhle komedie, která mně v patnácti pobavila dostatečně- přímo skvěle a dnes ? Moc ráda bych se bavila stejně, ale nejde to. ()

nameadel

Paradoxně jeden z nejvíc odpovídajících filmu s neslyšícím (ohluchlým), co jsem doposud viděla. Jednotlivé gagy ve filmu skvěle fungují a opravdu baví. Dějová linka je oproti tomu bohužel naprosto nijaká a pro mě nezajímavá. Ovšem má to všechno své kouzlo. Vidět film dřív, asi by to pro mě byla srdcovka, teď mi z toho zůstávají jen ty vtipy. Gene Wilder je bůh. ()

KoRner

Taká klasická komédia zo “zlatých 80tych”. Dej sa skladá zo skečov, z ktorých sú niektoré veľmi vtipné, avšak mnohokrát aj dosť nepodarené. ()

Hopper

Priemerná komédia s K. Spaceym a G. Wilderom o slepcovi a hluchom s lepšími chvíľkami, ale celkovo nič moc. ()

patrikus

Stříbrný blesk je pro mně top1, ale tohle je samozřejmě taky skvělé a nápadité.... Prostě hrdinové, jak mají být :-D... film mého dětství... ()

Paity

Docela střeštěná záležitost, která asi zůstane na vždy zapomenuta, ale mě celkem pobavila. Zkuste si představit slepého svědka a hluchého svědka vraždy. Už je vám asi jasné, že tohle nebude normální vyšetřování, zvlášť když si policie myslí, že mají vraždu na triku oni dva. ()

DocBrown

Scéna s Joan Severance ve sprše je asi jedna s nejerotičtějších v dějinách filmu. Já bych ani nepotřeboval strkat tu ruku do kapsy. Škoda, že jí nějak zamalovali bradavky. Angličani je pro jistotu vystřihli úplně. ()

LBsmoke

Hodnocení tady na csfd je občas těžký omyl.. tohle je jedno z nich . Geniální komici, geniální komedie. Tak nahlas a od srdce jsem ještě kinosál neslyšel se smát.. (A to ne připitomělým laciným fórům!) ()

mira007

Spíše podprůměrná americká krimi komedie, která má ale hodně zapamatovatelný fakt, že hlavní hrdinové jsou postižení hluchotou a slepotou a skvěle se doplňují a zároveň je to základní zdroj komických situací. V hlavní roli hvězda osmdesátek R. Pryor. ()

rotel

Hodnotenie sa vzťahuje na verziu z maďarským dabingom, ktorý to celé dostal na vyšší level. Ale asi pozriem znovu, no teraz už s originál dabingom. ()

Martyr

Kvalitny napad prepojit hluchecho a slepeho v boji proti zlocinu, ibaze postupne je dej len nasilu natahovany. Skoda, lebo mozno by si zasluzil aj hviezdicky 4. 65% ()

Wolvie

Gene Wilder je parádní komik a s Richardem Pryorem vytvořil překvapivě fungující dvojku,která (věřte či ne) dokáže dobře pobavit i při více zhlédnutích. ()

MickeyStuma

Krimikomedie z konce 80.let držící se stylu své doby a který je stále na svém místě. Příběh využívá vzniklých reálných humorných situací při setkání slepce s hluchým. Příznivé na příběhu je hlavně poklidnost a zbytečné netlačení na pylu jen aby byla legrace za každou cenu. Scéna se zastřelením člověka v obchodě už je krapet na levačku, ale budiž. Svůj smysl to splnilo. Komediální styl se však vytrácí na konci snímku, kde se už vcelku jedná o napínavou záležitost, ale jakoby to nevadilo. Máme tu snímek který pobaví, potěší a při kterém se dá dobře odpočinout. ()