Potíže s Arizonou

• Česko Zmatky v Arizoně (více)

Dvakrát soudně trestaný kriminálník, notorický zlodějíček H. I. Donnough, se znovu a znovu ocitá ve vězení. Při jednom ze svých dalších pobytů v tomto zařízení se zamiluje do půvabné mladé policistky Edwiny. A protože náklonnost je vzájemná, rozhodnou se po jeho propuštění z vězení pro svatbu. Ač se to zdá nemožné, vytvoří šťastný a harmonický manželský pár. Na obloze jejich spokojenosti pluje jenom jeden jediný mrak. Edwina totiž nemůže mít děti. A právě po miminku oba dva velmi touží. Jenže vzhledem k McDonnoughově minulosti nepřichází adopce v úvahu. Jednoho dne se rozhodnou dítě získat jinou cestou, a to za každou cenu. Jediným možným způsobem je krádež. Vyberou si a unesou jedno z právě narozených paterčat místního hlavouna a magnáta Nathana Arizony. Netřeba dodávat, že bohatý tatík se samozřejmě snaží potomka získat zpět, takže pracně nabyté štěstí nemá dlouhého trvání. Gale a Evelle, zlodějíčkovi bývalí kumpáni z vězení, ve snaze získat tučné "nálezné" malého Arizonu unesou. A tak po dítěti pátrá nejen Arizona senior, který si najal schopného střelce, ale také "adoptivní rodiče" malého človíčka. (oficiální text distributora)

Radyo

Roztomiloučká Holly Hunter a sympatický padouch Nicolas Cage coby únosci miminka, a celé to režírují Coenovi - to je prostě úlet jak má být. Neskutečně nesympatický "lovec lidí" v podobě motorkáře, John Goodman jako uprchlý vězeň - dobrá práce castingu. A když si k tomu přimyslím ten "main title" - základní titulkovou melodii - nechybí moc k páté hvězdičce. ()

BoPo

Vtipné dialógy, zábavné scény a výborne zahrané postavy a postavičky. Nicolas Cage s fúzami a čírom vytvoril ksichtové kreácie, ktoré sa nedajú prejsť s kamennou tvárou. Som jediný komu silne pripomínal nikdy nevideného otca Howarda Wolowitza? Život mu nadelil malú ženušku, ktorá mu krásne zmravňuje život a názory. Ich spoločná túžba po dieťati vytvorila sled ťažko zabudnuteľných momentov. Na piedestál by som umiestnil nákup plienok. S každým ďalším pozretím stúpa kvalita zážitku. Vzácna to vlastnosť. ()

Vitason

Od Coenů trochu zklamání. Ukřičená taškařice, která až tak vtipná není. Role jsou skvělě obsazené: mladý Cage je sympaťák, Holly Hunter je sladká a lovec lidí je správně odporný. Na filmu mě nejvíce zaujala inovativní kamera Barryho Sonnenfelda.Některé záběry byly opravdu zajímavé a neotřelé, což mám velice rád. Pochválit by se dala i hudba, ale tohle všechno víc jak na 3* nestačí, když se člověk u komedie nesměje, jako že se Naton Arizona nejmenuju. ()

misterz

Bratia Coenovci opäť raz dokázali, že im nie je žiaden žáner cudzí a že do všetkého do čoho sa pustia, tak aj s veľmi sympatickým výsledkom dokončia. Máme tu roztomilú komédiu plnú gagov, naháňačiek a trefných hlášok, pri ktorej som sa ani chvíľu nenudil. Výsledný pozitívny dojem je korunovaný výborným Cageovým komediálnym hereckým prejavom a tak ako je u tejto režisérskej dvojice zvykom, aj peknou myšlienkou na záver. 75/100 ()

Frajer42

Přibližně po dobu úvodních 20 minut, jsem byl z filmu nefalšovaně nadšen. Bohužel se snímku poté podařilo, ztratit v mých očích veškerý náboj. Absolutně mě přestal bavit a zajímat děj. Moc nedovedu definovat příčinu. Kromě toho, že jsem od začátku nemohl vystát Nicolasovu mrchu ženu a postupem času mě dokonce přestal bavit i Cage, to nebylo až tak marné. K nějakému tomu lehkému pousmání došlo. Vše měl na svědomí Nathan Arizona, jehož postava byla skvěle napsaná. Bohužel dostala naprosté minimum hereckého prostoru. Jinak jsou po většinu času všichni herci v jedné nekonečné herecké křeči. I bratři Coenovi nějak začínali. A ještě bych měl hodit nějakou poznámku o Donaldu Trumpovi, takže například uvedu, že jedním z jeho předvolebních slibů bylo například snížení daní a tím chce v USA snížit nezaměstnanost a překonat tak období vlády Ronalda Reagana, kdy byla nezaměstnanost vůbec nejnižší. Tento snímek je zasazen právě do období Reaganovi vlády, takže si dovedl najít zaměstnání i psychopatický retard, kterého ztvárnil Nicolas Cage. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka harfuska. ()

• Úvodné titulky sa zobrazia až po 13 minútach. (m.a.t.o.)
  • Natáčení probíhalo ve státě Arizona ve městech Phoenix, Carefree, Florence nebo Tempe. (Terva)

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh