Byla jednou pěkná banka a několik zločinců, kteří ji chtěli vyloupit... Lupič Dee Bishop a jeho banda se pokusí vykrást banku v městečku Val Verde. Šerif Johnson však muže zajme a soudce je za jejich zločin odsoudí k smrti. Když se v blízkém San Antoniu o chystané popravě dozví Mace Bishop, rozhodne se mladšího bratra zachránit za každou cenu. Na cestě do Val Verde si proto počká na kata, jenž má vykonat rozsudek. Právě od něj si „vypůjčí” šaty a v přestrojení pak odsouzencům pomůže utéct přímo zpod šibenice. Jako rukojmí si s sebou Dee Bishop vezme krásnou Marii Stonerovou, do níž je zamilován stárnoucí šerif July Johnson. Bude to on, kdo povede trestnou výpravu za uprchlíky, kteří mají namířeno na území texasko-mexických hranic, kde neomezeně vládnou tlupy banditů, tzv. bandoleros... Slavný western natočil klasik amerického filmu Andrew V. McLaglen (Shenandoah). Působivost příběhu stojí na hereckých výkonech hlavních představitelů: James Stewart v roli Mace Bishopa, Dean Martin jako jeho povedený bratříček Dee, Raquel Welchová v úloze Stonerové a George Kennedy v postavě stárnoucího a tvrdohlavého šerifa Johnsona. (Česká televize)

pytlik...

Další z filmů, kdy je divákovi děj víceméně fuk, protože ani jedna postava není dostatečně sympatická či nesympatická na to, aby se o ní bál, či naopak jí přál jen to nejhorší. Nejkladnější postavou byl asi šerif, ovšem kvůli svému nepříliš fešáckému zevnějšku nesklidil úspěch ani u té krasavice, ani u mě. Na druhé místo v kladnosti bych asi postavil bratra toho strejcovitého Stewarta (kterého bych si spíš dokázal představit, jak v molitanem vycpaných kolenech u montérek (© Přemek Podlaha) vkleče vybírá plevel na zahrádce, do role kovboje mi moc nepasoval). Ale zpět k tomu bratrovi, oceňuju, že toho hlavního padoucha nezabil v místnosti, ale vykopal ho ven, aby mohl být sám čacky střelen a závěru s hroby obou hlavních hrdinů tak už nestálo nic v cestě. ()

Master19

Nelze tomu upřít částečnou originalitu, ale na druhou stranu to není nic převratného, co by vám naskakovalo, když se řekne western. ()

JohnSmith

Od takového obsazení jsem čekal víc. Přišlo mi,jako by McLaglen spoléhal jen na zvučná jména a krásu božské Rachel. Takhle je to průměrný western s hodně slabým scénářem. ()

VanTom

Klasický (nebo spíše "standardní"?) americký western s dobře naloženým Jamesem Stewartem a krásnou Raquel Welch, které ani mnohadenní útrpné putování mexickou pouští neporuší komplexní make-up, "maybellineovské" řasy a neskutečně objemné havraní vlasy. :-) Jj, působí dnes už mírně naivně, upovídaně a toporně. ()

ABCD Marta

Bandolero není špatný western, to se musí nechat, ale do průměru jej sráží mnoho sentimentality a zbytečné filosofické úvahy, kterými srší hlavní postavy jedna radost. Navíc ve srovnání s filmem Tenkrát na západě , který vznikl v tomtéž roce, vypadá jako chudý příbuzný... ()

klúčik

Raguel Welchová bola pekná žena, George Kennedy bol v tomto filme pekný " somár". Stewart + Martin boli pekný kumpáni. Dávam 60%. ()

LEATHERFAC

Konečně někdo přestal oblbovat chlapy jako ve všech pohádkách a řekl to naplno: ženské mají rády gaunery. Hodní moulové nemají šanci! ()

Han22

Poměrně klasický western. Banda lupičů po přepadení banka unikne popravě a utíká do Mexika a dále, s nimi jako rukojmí krásná dívka a v patách za nimi šerif, který dívku marně miluje. Je to ozvláštněné tím, že dva z lupičů, bratři jsou v podstatě slušní. Ten starší je poctivý, jen se dostal na zcestí při záchraně mladšího (a kvůli jedné opuštěné bance), ten mladší přemýšlí o změně a lásce. Výborně obsazené (Stewart, Martin, Welchová, Kennedy), pěkně zahrané, ale taky poměrně nudné. Dvě skupiny putují, povídají si, řeší život a nic moc kromě občasného přepadu krvežíznivých Mexičanů se neděje. SPOILER: No a na konci přijde obří přestřelka, při které zařvou oba hlavní hrdinové... Fakt už mě ty starý westerny s těmi debilními konci začínájí štvát. 3* a to jsem hodnej. ()

Revolver

Tipický americký western s několika světlými okamžiky a rovněž s několika(nebo spíše s většinou) nedotažených momentů. Scénář a režie hrůza. Celý film leží na bedrech Jimmyho Stewarta a Deana Martina. ()

Hanys_

Objektivně už to taková pecka, za jakou jsem Bandolero v dětství měl, fakt není. Víc než naivita Raquel vadí ta postava George Kennedyho, který zahlídne holku a je ochotný jet za ní skoro až do Mexica. Ale i přes ty výtky mám tenhle film dost rád. Za tu nostalgickou atmosféru ke konci, ne tak provařenou ale parádní melodii a hlavně Jamese Stewarta. ()

Disease

Nebýt vynikajícího Jamese Stewarta, dal bych jen 4*, ale ten jeho (a nejen jeho) humor a zároveň nečernobílé postavy to povýšily na plný počet. Podobnost s nedávno viděnými Bravados mi až tak nevadila. ()

Mikino00

Hodně podhodnocený western, promyšlené postavy a spádný děj určitě tomuto filmu nechybí. Poprvé jsem viděl Raquel Welch a zíral jsem teda s otevřenou pusou. ()

jilda

Špičková hudba a vynikající herci ve vtipném westernu, podle mého jedna z nejlepších rolí Jamese Stewarta. Zvlášť začátek s popravčí vložkou je perfektní, nečekejte souboje a dlouhé pohledy z očí do očí, ale vtipný film. ()

reich

Dávám si hodně veliký pozor na filmy s James Stewartem, jelikož první film Firecreek mě naprosto zklamal. Všeobecně nemusím Stewarta jako herce, hraje velice zvláštně a bohužel ani tady nehraje nějak úchvatně. Bohužel celý film je jedna veliká honička tam a zase zpět. Celkově mi přijde, že i přes hlavní roli Stewarta, tak Dean Martin je zase o něco výraznější a lepší po všech stránkách. George Kennedy je podle mě šlápnutí vedle, i přesto, že ho beru a je to skvělý herec, tak mi ve filmu vůbec neseděl. Největším tahákem filmu je Raquel Welchová, opět krásná, nádherná a okouzlující od začátku do konce. 70% ()

RedDuck

Western byl v mnohém výborný, základní zápletka, znělka se mi vryla do hlavy, charakteristické postavy. Škoda sentimentálních dialogů. Mrzela mě závěrečná rozhodující přestřelka kdy se "zkušení hoši" vrhali beze zbraně jako lumíci mezi hejno banditů a ještě se divili když na ně vytáhli banditi bouchačky. I přes všechny nedostatky mám pro tento western slabost. ()

kkarx

V šedesátých letech Stewartovi ve westernu už odzvonilo, zestárl, zlatá éra byla pryč a každý nový westernový počin byl víceméně zklamáním, buď se do role vůbec nehodil (Podzim Čejenů, Jak byl dobyt Západ), nebo to byla nuda (Cheyennský klub, Firecreek). Bandolero je asi jeho nejlepší western z této éry a byť za klasiku se považovat nedá, fanoušky by neměl zklamat. ()

Rathalos

Stary dobry poctivy klasicky western,na take nieco sa velmi dobre pozera,vyborny film,skvela hudba,zaver,ktory sa mi pacil,herecky zvladnute a pohlad na Raquel Welch je bozsky,tak nadherna zena sa len tak nevidi,no a musim este pochvalit cesky dabing,ktory je paradny...:-) ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch