Jako dobrou hudbu může hrát velký symfonický orchestr či jeden bluesový muzikant se starou kytarou, tak i dobrý film může vzniknout ve velkých producentských společnostech nebo jen za mizivé náklady. Druhou cestu zvolil kameraman Martin Duba. Vzal svoji ženu, děti, zvířata, kamarády a všichni společně natočili příjemný celovečerní film za rozpočet doslova a do písmene rodinný. Rodina Martina Duby hraje rodinu pana Kuby a jejich kamarádi hrají jejich kamarády. Kubovi žijí přes léto na statku, v němž provozují hospodu, chovají koně. Otec podniká, ale očividně se mu nedaří. Statek chátrá. Až příchod záhadného mladíka Františka obrací všechno k lepšímu a příběh se dále nese v atmosféře umožňující každý den zázrak. Film, který diváka zaujme především pozitivním pohledem na svět, v sobě nezapře svého tvůrce, jednoho z nejlepších českých kameramanů. (oficiální text distributora)

Bukiet

Filmeček malý, ale milý. Pohádkové polaskání o tajemném Františkovi, který s sebou na zašlý statek přinese pocit radosti a lásky. Jinak musím říct, že mne český film už dlouhá léta nezajímá a takto jsem přistupoval k tomuto podomácku udělanému filmu. Zpočátku jsem si musel zvyknout na neherce v hlavních rolích, ale po chvíli tady začalo působit to, co známe z filmů šedesátých let. Lidé prostě mluví a jednají normálně, jak jste zvyklí slyšet a vidět v běžném životě, pokud kolem vás ovšem nežijí samí divadelní herci, ale ani ti mnohdy mimo jeviště nemluví jinak. Šťastnou ruku měl režisér s obsazením Adama Stivína do klíčové role Františka. Zkrátka tenhle jednoduchý příběh mě vzal víc než většina české filmové produkce za posledních dvacet let. Na nic si nehraje. ()

Ferenzo

Film hodnotím vysoko hlavně proto, že se odehrává v hospodě ve vsi Solec, kde jsem zažil dva skvělé večery s koncertem a hlavně ve filmu hrají moji kamarádi. Když jsme byli v kině Forum v Mladé Boleslavi na premiéře, bylo zadarmo pivo :), takže nemohu hodnotit špatně. Ale pokud se mám vyjádřid k filmu, je to poměrně nuda ale vzhledem k rozpočtu a celkové produkci, klobouk dolů. Je to výkon. 40%. ()

Pitryx

Na mne čišela amatéřina z každé minuty filmu. Ale jinak musím uznat, že jde o pěkné prázdninové podívání. Taková letní idylka. Ovšem s několika nesmysly. Nebo, chcete-li, hloupostmi. Ta největší je ta, že někdo cizí by chtěl pracovat zadarmo. Když už však na tuto hru přistoupíme, začne být onen vševědoucí všeuměl sympatický. A to bylo dobře, jinak by šel snímek asi do kopru. Mně to připomínalo jeden český seriál, ale u toho byla alespoň legrace. Tady legrace dost chyběla. Bylo to také bez děje, jako onen seriál. Na nějakou volovinu s koňmi, a prodejem statku sem se nachytat nedal, takže konec mi nepřipadal překvapivý. Snímek tedy nepřináší nic nového v celkovém pojetí. A to j e škoda. Takže u mne za dvacet ta idylka, dalších dvacet za několik příjemných drobností a pár podařených scén. ()

yntelygent

Taketo amaterske ponatie ma nieco do seba.Je to miestami celkom zaujimavy snimok,ale bohuzial vacsinu filmu som mal pocit,ze takto by som to vedel natocit a ja z mobilom.... 2* s privretymi ocami ()

Lish84

Léto. Sluníčko, koupání, projížďky na kole... Zní to možná strašně banálně, ale přesně taková atmosféra bezstarostných prázdnin z filmu vyzařuje a dokonale přesvědčí, že snad není lepší způsob trávení léta než tento někde na polorozpadlém statku kdesi na samotě. Že takové hospodářství vyžaduje spoustu práce a obnáší mraky starostí pomiňme :) Správce statku je vlastně poloamatérský film, ovšem to mu spíše pomáhá - působí tak víc přirozeně. Lehce mě zklamal akorát v jednom: v myšlence, že statek a hospodu může zachránit U rampa pro skateboardisty a bruslaře - to mi přišlo docela naivní. Pozitivní dojem z filmu to však nezkazí. ()

Anapi

Nenáročný lyrický film. Docela mě překvapili herecké výkony amatérů (mile), tak přirozeně, jemně zahraný film už jsem neviděla delší dobu. Tento film je dosti specifický, takže se asi najde více lidí, které bude nudit, bude jim připadat až moc naivní atd., ale věřím, že své diváky si najde. ()

Alden_Larson

Velmi jednoduchý, ale působivý snímek o skupině lidí, která se snaží si zachovat svůj statek přes finanční problémy. Děj byl zajímavý, ale začal se rozjíždět až zhruba v polovině filmu, postavy byly spíše jednostranné, ale nebyly úplně nezajímavé. Herecké výkony nebyly špatné, ale skvělé taky zrovna nebyly. Prezentace a hudba byly oboje moc dobré, hlavně díky nim měl film moc krásnou atmosféru. 7/10 ()

allegria

Ten film na mě hluboce zapůsobil, je jako přelud. Herci-neherci naprosto přesvědčiví právě svým "neherectvím", příběh krásný jako pohádka, která se stala. Vynikající kamera, perfektní střih, ono je v něm vlastně skvělé všechno. Díky! ()

Fracek

Snad jen za tu snahu natočit něco pro rodinu a přátele z okolí dávám jednu hvězdu. Jinak je to film, že ať koukám jak koukám nic se extra neděje, kamera nijak neupoutá (ani jako dokument), herci (neherci) nemají pro diváka žádné přímé ani nepřímé sdělení. U typu takovéhoto filmu by měla být alespoň vymazlená kamera a střih, aby to aspoň vtáhlo do té přírody kolem statku, když už není žádný děj.... ()

Chapocka

Nemůžu dávat hvězdičky, protože tento film je z několika důvodů mimo kategorie. Jeho pozitivní vyzařování (v nikoli pejorativním smyslu slova, jak je dnes zvykem), přímost a jednoduchost mi zkrátka přirostly k srdci. Příběh místy až naivní, který v něčem připomíná Obchodníka s deštěm, v hlavních rolích v podstatě neherci, děti a zvířata... a ono to funguje! Zřejmě je to jeho nenásilností, "nenamachrovaností", ale přitom jistou samozřejmostí, se kterou staví před diváka jednotlivé informace a především dojmy. Celkově jde především o pocitový, poeticky laděný film a v podstatě stačí se mu otevřít, což ovšem vyžaduje mít na něco takového vůbec náladu. Mně se to v případě obou dvou zhlédnutí poštěstilo. Místy je možná trochu znát, že Martin Duba je v první řadě kameraman, leč ani to mi v tomto případě prostě nevadilo. ()

Dodge-I

Tento film je az prilis prvoplanovany - hrdina, ktery "genialne" vse zaridi - to snad ne... Toto je krize scenaristu. Proc tohle vubec vzniklo? Snad pro tech par detskych forku a pohledu do krajiny, snad pro sanci nehercum... Toz za to vse 2* ()

fifas2

Velmi, velmi slabý film. Naivní, nulové herecké obsazení, brutálně předvídatelný děj, nepřesvědčivý hlavní hrdina. Ten film nemá zkrátka nic. Rozhodoval jsem se mezi hodnocením ODPAD! a jednou hvězdičkou - dávám jednu hvězdu za to, že se to dá dokoukat do konce. ()

gastronom

tady to je jasnejch pět hvězdiček,kamarádi mi tam hrajou,byl jsem u toho natáčení,zamiloval jsem se do Aničky a dodnes to neví:-) Pavel Klindera jako hlavní štamgast je suprovej. ()

rimul

Film jsem zhlédl, protože jsem byl zvědav, jak si se vším Martin D. poradí.....tři hvězdičky by už byly hodně. ()