Luke (Ed Harris) a Jackie (Susan Sarandon) se rozvedli jako rozumní lidé, bez žraločí asistence právníků a nedůstojných soudních tahanic. Přesto jejich dvě děti, roztomilý Ben a dospívající Anna, jen těžko snášejí otcovu novou sympatickou přítelkyni Isabel (Julia Roberts). Je mladá, je atraktivní, má zajímavé povolání módní fotografky, ale přes veškerou upřímně míněnou snahu zůstává v očích dětí především zlou macechou, která rozbila manželství rodičů. Jen velmi zvolna, po drobných krůčcích si Isabel získává důvěru a úctu dětí. Když pak Luke požádá Isabel o ruku, korunuje už tak komplikovanou situaci Jackie odhalením svého ponurého tajemství má nevyléčitelnou rakovinu. Umírá. Od této chvíle k sobě zcela rozdílné ženy opatrně hledají cestu a zodpovědná Jackie pomáhá bohémské Isabel zaujmout místo milující a milované matky jejích dvou dětí... (oficiální text distributora)

Shaleman

Takový typicky americký podzimní film o hodnotách rodinných, přátelství, lásce k dětem a pochopení. Základní stavební kámen, který musí položit opuštěná matka do vztahu s novou přítelkyní svého ex, přítelkyně do vztahu dvou spratků co se neumějí chovat a tak dělají všechno to zlé na co jsme z podobných filmů zvyklý a dva spratci, kteří základy hodnot musí položit k nohám krásné přítelkyně (skutečně, v tomto filmu to Julii sluší jako nikdy před tím), která neumí vzít do rukou vařeku a tak všechno musí řešit rozumnou rozmluvou od srdíčka, jak už jsme taky tisíckrát viděli. Všechno zabaleno do krásného, téměř vánočního sentimentálního balíčku a obvázáno stuhou z patosu s velikou mašlí na vrcholku. Takže zatímco synátor ztrácí rodinné hodnoty hraním her na Facebooku, přítelkyně usychá kapesníkem přátelství slzičky na víčku, já otráveně čekám, jestli se to peklo nakonec nezmění a někdo neumře, protože jestli tenhle sentimentální kýč dopadne dobře, svět není spravedlivý... Sakra, ubírám hvězdičku. ()

mart93

Nedokážu říct jestli 2 nebo 3 hvězdy. Většinou nadhodnocuju ale teďku udělám vyjímku :) Perfektní herci a herecké výkony bohužel zasazené do jednoduchého filmu o těžkých věcech. Před koncem jsem to vypl protože už jsem ztratil chuť trpět jim ty dojemné scény. Už jsem jich měl za celej film pokrk a kýbl prostě přetekl. Já tohle prostě nehledám ale chápu že někteří se proto na filmy dívají tak těm věřím že jsou nadšení a nemám s tím problém. ()

JustMeeKatie

Vůbec jsem nečekala, že by se mi tenhle film tolik líbil. Hlavně první polovina byla skvělá, ta druhá už trochu uvadla (proto těch 4*), ale i tak se jedná o kvalitní film. Julia Roberts zde byla naprosto skvělá a krásná - jako obvykle! Její postava Isabel mi byla hodně sympatická a vždycky, když se jí přihodila nějaká nehoda s dětmi, tak mi jí bylo líto, protože jsem věděla, že si to na ní Jackie vybije. A právě postava Jackie mi zde hodně vadila (v dobrém slova smyslu). Jackie mi nebyla vůbec sympatická, ačkoliv jsem chápala její postoj k celé věci, ale třeba ta věc s lístky na koncert - to byla opravdu podpásovka! Ed Harris zde mohl dostat trochu víc dramatického prostoru, přišlo mi, že by ve filmu vlastně ani nemusel být. Hodně mě taky potěšila přítomnost Jeny Malone a Liama Aikena, který zde byl ohromně roztomilý! ()

hippyman

jedinečný a úchvatný film, který nenechá jedno oko suché. dechberoucí výkon susan sarandon, sympatický a uvěřitelný příběh, který není jen sladkou sentimentální kaší, ale obsahuje i pár dost hořkých kapek... v mých očích prostě fantastický snímek, i když pro někoho to může být jen další prvoplánovej doják. dávám 90% a ať třeba mě vezme čert, já jsem nadmíru spokojenej... ()

Streeper

Opět jeden z filmů, který mě neuvěřitelně dojal a u kterého jsem nedokázala udržet slzy, je to rodinné drama plné sentimentálních scén, ale díky skvělým hereckým výkonům a krásné Julii Roberts a Susan Sarandon film za podívání stojí. I když je tam pár scén, které se mi zdáli příliš zdlouhavé a tím nudné, ale jinak hezký film, který vás chytne za srdce. ()

• Režisérova dcera Eleanor Columbus se ve filmu na chvilku objevila jako holčička na hodině baletu. (HappySmile)
  • Film byl věnován vzpomínce na Irene Columbus, což byla matka režiséra Chrise Columbuse, která rok před vydáním filmu zemřela na rakovinu podobně jako hlavní postava tohoto filmu. (HappySmile)