Město Seattle je ohromeno sérií vražd, ale pachatel stále uniká. Detektiv Jake Riley se snaží případ vyřešit, ale neúspěch ho znechucuje a chce odejít od policie. Jednoho dne nečekaně odhalí šokující tajemství - vrahem je jistý Garrotte, se kterým má konflikt z minulosti, a ten se chce pomstít tak, že zabije jeho matku. Jake požádá o pomoc tajnou vládní organizaci, která ze vzorků DNA vraha vyklonuje Garrottova geneticky dokonalého dvojníka - replikanta. Jake chce proniknout do mysli vraha a i když je replikant zatím mentálně na úrovni dítěte, fyzicky je plně vyvinutý a nebezpečný, protože s DNA vraha může zlo kdykoliv vybouchnout. V závodě s časem a vyvíjejícím se replikantem musí Jake zneškodnit zabijáka dříve, než bude pozdě - jinak může čelit dvojité hrozbě! (oficiální text distributora)

LiVentura

Nápad dobrý, realizace s Van Dammem, pro kterého jsem měl dlouho pochopení a trochu slabost, už není tak dobrá a zhazuje to prostě celistvost, neutěšenost filmu. ()

nunka odpad!

....Scenár a celkové filmové prevedenie je apoň tak stupidné ako je stupidný ksicht vyliahnutého klona J-C Van Damma.. ()

juta

Zaujala mě ukázka a dost mě překvapilo, že by se nechal Jean-Claude upsat do takovéto role, která ho ukáže ve zranitelnější poloze, místo obvyklého tvrďáka. To na tom bylo zajimavý a vlastně mě i příběh a děj překvapivě bavil, takže jako to hodnocení moc nechápu. ()

Fiftis

Ďalší z celej rady Van Dammových prepadákov. Van Damme v tomto filme (na rozdiel od predchádzajúcich) dvojrolu totálne nezvláda a hlavný hrdina je doslova trápny. Van Damovi to o jedno percento viac "seklo" v úlohe záporáka. Inak ide o akčnú blbosť, maskujúcu sa hábitom sci-fi. Akčné sci-fi? ..Zase toľko akcie tam nie je, a ak by tam nejaká aj bola, odbočili autori od osy príbehu. Nie, že by to vadilo, naopak to dosť nudný dej oživilo. Ale celkovo som sa dosť nudil a občas robil niečo iné. ()

Deimos

TV/// Obsazení 3/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +asi to, že si to už ze včerejška nepamatuji -asi všechno ostatní/// Hlavní padouch je dlouhovlasý Van Damme, který toho moc nenamluví. Hlavní hradina je neznámej polda v důchodu. Jeho pomocník je retardovaný Van Damme, který toho moc nenamluví. Ne opravdu to není dobrý film./// Celkem 35%/// ()

Allien.9

Zápletka "Replikanta" je více než úsměvná; seděla by mi spíše na osmdesátky (možná i na první polovinu devadesátek), ale na rok 2001? Ee, wrong way. Je to blbé, je to zdlouhavé i mizerně odehrané, svým zvráceným způsobem mě to ale celkem "bavilo". Určitě bych našla i horší JCVD film(y), takže za mě (slabší) průměr. A ty dlouhé vlasy taky palec hore.;-) 2,5*. ()

Peytl

Pokud bude aplikován na můj epiderm celoplošně repelent, pak mě ráno při cestě pro cigára více pobaví trafikant...a že to je mutant. Replikant, jabadabadúúúú!!! ()

mzss1

Bohužel to nebyl nějaký extra zázrak. Tenhle film dokáže celkem nudit. Klon Van Damme je celkem nudnej, nic extra nepředvede, ani moc nemluví. Zato Van Damme v záporné roli celkem hraje dobře. Akce tu moc není a když už je, tak mě moc ani nezaujme. Takže pro me s odř.ušima 33% = ** ()

klerik

Lamov štýl mi nikdy moc nesedel, ale napriek zvyčajnej Ringovej "obyčajnosti" je to lepšie ako Spottiswoodov drahý 6. DEŇ. A jedna scéna akoby chcela povedať, že Van Damme je ešte vo forme... hm... ()

Chrustyn

Je vidět, že Van Damme se ve filmech asi rád ve filmech vyskytuje 2x. Toto už je třetí film kde si ho vychutnáte ve dvojroli ale určitě nejhorší. ()

SeBig

Trochu slabší Van Dammovka ale je to furt dobrý. Jean mi jako replikant přišel vtipnej hlavně jak se choval a opět tam byl na dvakrát. Bojové scény byli docela dobrý. ()

korbitch22

Škoda že v Americe nebyl scénárista kterému by došlo,že když bude Jean Claude hrát ichtilního ňoumu který si nezadá s retardovaným děckem,srazí to jeho skvělý výkon v roli vyšinutého vraha,který byl naprosto geniální.Námět byl skvělej,stejně tak souboje a Van Damme jako psychopat Torch neměl obdoby,škoda že scénárista byl trochu retard a z hodného klonu neudělal rychle se učícího jedince,toužícího po jediném...a to zabít své zlé já,v návalu honiček a soubojů po celém měste,s jen minimálním zapojením otrávného poldy s xichtem přestárlého Roorka.Jo,to bych byl asi na pěti,škoda že to napadne mě a bohužel nikoho kolem toho filmu :-) Je to opravdu veliká škoda,protože Replikant je místy opravdu pecka,bohužel s jednou scénáristickou linkou výtečnou a druhou otravnou. ()

jojinecko

Tú jednu hviezdičku berte ako poctu hereckému umeniu Jeana-Clauda van Dammeho, za to ako brilantne stvárnil postavu "novorodenca-replikanta":))))))))))). Na tom sa dá naozaj zasmiať, inak je to smiech cez slzy a úbohosť obludných rozmerov. ()

honajz

Tak ona je to spíš černá komedie, než akční film. Žel s poslabším dějem a nějakou tou vatou, ale některé vtípky vyplývající z neznalosti světa replikantem, nebo osobní setkání těch dvou jsou leckdy hodně vtipná - nejde o žádný ha ha humor, ale takový jemnější subtilní, a mně se velmi líbil, měl jsem úsměv na tváři. A navzdory celé té temnotě příběhu mi konec přišel prostě příjemný, jak se vrátí víme kam. Jinak van Damme dokládá, že umí hrát - jako roli Hamleta bych mu samozřejmě nesvěřil, leda by šlo o parodii, kde všechny zkope, aby našel vraha svého otce, a Ofélie přestane chtít jít do kláštera, jak uvidí jeho svaly -, ale obě postavy odlišil velmi dobře, ten záporák mu šel naprosto skvěle - a blbeček pak taky. Což nebývá jen tak uhrát podobně rozdílné polohy. Navíc v Rookerovi má skvělého parťáka, který je přesně ten typ drsného poldy, jaký se přesně sem hodí. Sice dám jen objektivní tři hvězdy, ale rád se někdy zas podívám a pobavím znovu. ()

SOLOM.

Tak nějak jsem nepochopil to zdejší hodnocení. To opravdu tolik nesnášíte JCVD, nebo prostě jen neumíte být objektivní. Vždyť tenhle film zas až tak špatný není a on natočil mnohem větší sračky. Jasně – zápletka není žádný zázrak, ale jak Van Damme tak Michael Rooker podali vcelku dobré výkony – možná to chtělo více brutality, krve atd. – no musíme se spokojit s několika ohořelými mrtvolami a fotkami, ale našlo by se tu i několik vcelku slušných akčních scén – viz jízda sanitkou, bitka v baru, výbuch bytu taky nebyl nejhorší, atd.… ()

Bauer

Tak tohle jsem ještě neviděl a už ani nechci.Jediný co si z toho filmu pamatuju je to jak se na konci mlatějí navzájem to je pěkný a pak ještě to jak je Van Damme někde s tou prostitutkou ( u ní doma nebo kde ) a Van Damme si utříkne a to je hrůza.Celkově je ten film debilní. ()