Brooklin se proměnil ve válčiště gangů. Policista Gino Felino však přijímá způsob boje brutálních zabijáků. Zůstává sám, ale nikdo proti němu nemá šanci, protože policista skvěle ovládá nejenom zbraně, ale také východní bojové umění. Žádná Ital nemůže uniknout vlivu mafie, platí to i o Ginovi, ale neznamená to, že by neprosadil bez milosti zákon. Steven Seagal přichází počtvrté a způsob, jakým zakročí proti lidem mimo zákon, vyráží dech, protože Gino Felino je nemilosrdná spravedlnost. (Warner Home Video CZ)

castor

Přesilovka proti muži v černém se stoickým výrazem končí efektním zneškodněním posledního záporáka, který sebou bolestivě praští o podlahu. Seagal (i producenti jeho filmů) pochopili, že není třeba experimentovat tam, kde stačí „pouze“ pokračovat v nastoupené cestě. A to je samozřejmě dobře – precizní akce, solidní záporák a nečekaně slušná atmosféra temného New Yorku. ()

genetique

Toto je ten typ filmu, ktorý si pustíte, keď máte chuť na priamočiaru akciu deväťdesiatch rokov, plnú násilia, drog, cigariet, štetiek, nekompromisných scén, tvrdých chlapov a jednoduchých, úderných hlášok. 90-te roky nám vo filmovom priemysle akčných béčok priniesli mnoho nezabudnuteľných vecí a jednou z nich sú najmä drsní a prvotriedni záporáci, ktorí sa dnes už nenosia, pretože by to spoločnosť netolerovala. Niekedy netreba k dokonalosti veľa, stačí byť najväčší psychopatický grázel akého svet kedy videl. Keď sa na odvetu prihlási majster akčných filmov v najlepšej forme, tak niet čo vyčítať. Za mňa klasika, akú si doprajem kedykoľvek. 80%. ()

sochoking

Na scénu, kde Stívov najlepší kámoš Bobby leží na zemi po tom, čo ho Richie rozstrieľal na kašu a hubu otvára ako ryba vyhodená na breh, nikdy nezabudnem! Dnes som si to zopakoval po takmer tridsiatich rokoch, ale už to taká zábava nebola. Prakticky som videl dnes vo filme neuveriteľné množstvo chujovín a dve hviezdičky vlastne udeľujem iba za bojové scénky a sentiment tej doby. ()

Lacike

Tak po Nicovi som si po dlhej dobe ozivil spomienky na dalsiu rannú Seagalovku. Zaciatok bol ovela raznejsi a tempo zhruba do polovice zbesile. Lenze potom mi to zacalo pripadat az prilis monotonne. Seagal chodil z miesta na miesto. Vypytoval sa kde najde hlavneho zaporaka a obcas zmlatil bandu no name manikov. Po nadejnom zaciatku prislo sklamanie. Nepomohla ani akcia, ktora je tiez stereotypná. Prakticky len same bitky. Su kvalitne. Tentokrat totalne vladne skvela scena v bare. Ale ničoho velkolepejsieho sa nedockame. Celkovo mi ranne Seagalovky pripadaju dost lacné. Fanusikovia cistokrvnych bojovych filmov budu nadseni, ale kto ma rad klasicke akcne filmy plne vybuchov a nahanaciek s adekvatnym mnozstvom bitiek, bude zo Seagalovych filmov trochu sklamany. Vlastne je paradoxne, ze niektore video Seagalovky pôsobia velkolepejsie ako toto. Napriklad Submerged alebo Mercenary for Justice. Ocenujem, ze tentokrat zaporak dostal poriadny priestor a miestami si na seba strhava celu pozornost. Akurat je od zaciatku jasne, ze z povahy aku mu autori vymysleli, nebude mat vo finalnom suboji najmensiu sancu. Nakoniec sa sice drzal dost dlho, ale bohuzial uz tradicne ani na chvilu Seagala neohrozil. V tomto smere ma vzdy stvalo, ze Seagalovi hrdinovia boli vzdy neohrozeny a ani na chvilu sa nedostali do úzkych. Pochvalit musim Seagalov vzhlad. V tomto obdobi vyzeral najviac cool. Nechal si narast v tej dobe popularny cop, nosil stylove oblecenie a v tomto filme je neskutocne brutalny. Miestami sa lisi od hlavneho zaporaka len tym, ze bez zlutovania likviduje este väcsich parchantov ako je on sám. Takze vysledok je znova len slusny nadpriemer na ktory sa da pozriet viackrat, ale do kolien ma nedostal. 6/10. ()

Motinski

Seagalovky beriem ako samostatnú kapitolu filmového sveta. Väčšinou nás čaká tuctová zápletka, s koncom ktorý vieme odhadnúť po prvých desiatich minútach. Jediné čo naozaj baví sú súboje. Všetko čo som povedal platí aj pre tento film, až na to že sa mi veľmi páčil záporak a vykreslenie prostredia kde sa príbeh odohráva. Zasadenie do špinavej ulice mi dobre sadlo. Choreografie pôsobili efektne, pár dialógov vedelo dokonca pobaviť a ajkeď ide o lacnejšie bečko, celkom rád si ho pozriem hocikedy. ()

• Kvůli požadavkům Stevena Seagala (Gino) byla role Williama Forsytheho (Richie) zkrácena. (VSVB)
  • Slovo „fuck“ je ve filmu vysloveno 114 krát. (POMO)
  • Film sa mal pôvodne volať The Price of Our Blood ale tvorcovia ho neskôr zmenili na Out for Justice. (Seag)