Vykoupení

• Česko Claim na hluchém potoku (více)

Rok 1867. Před dvaceti lety prodal jistý prospektor za výhodný dílec svou manželku i dcerku jinému zlatokopovi. Nyní Daniel Dillon patří mezi velice bohaté muže, víceméně ovládá celé jedno malé městečko. Jenže právě sem zrovna přijíždějí dvě ženy, aby mu připomněly jeho minulé hříchy. (oficiální text distributora)

lareinna

Zaujímavé vidieť ako vznikali nové mestečká a mestá v USA v čase zlatej horúčky a hromadnom ukladaní tisíciek km železničných tratí. Chladná oblasť pohoria Sierra Nevada, v ktorej sa dej odohráva len umocní atmosféru, ktorá vás vtiahne do filmu a už vás nepustí. Toto historické obdobie ma vždy dokázalo zaujať, tiež v súvislosti s indiánmi, ktorí sú ale málo spomínaní v tomto filme. To je ďalšia kapitola súvisiaca s týmto obdobím, na ktorú sa vždy nechám nalákať.. Pekný film. ()

MickeyStuma

Příběh z dob divokého západu o hříchu z minulosti ve velmi silném pojetí. Každý někdy v životě udělá chybu, ale když dotyčného minulost dožene, bývá to velice bolestné. Vyprávění je ponuré, decentní a dosti pomalé, takže nejednomu divákovi očekávající nějakou akci bude snímek přivádět spíše únavu a beznaděj. O žádný western jako takový tady nejde. Pouze se jedná o příběh z té doby a nic víc. Realistické ztvárnění dodává více naturalismu a přesvědčení. Snímek ve své podstatě i k zamyšlení. ()

bearmeedek

V první řadě je třeba upozornit příznivce westernů, že z tohoto žánru je převzata jen doba a kulisa. Jinak se jedná o historické drama s mírným nádechem romantiky. Kromě toho, že se zde objevují známá jména, je tu dobře zvládnutá atmosféra zlatokopeckého městečka v zasněžených horách i téma vyměřování budoucí železnice. Více než průměrný film se v závěru dostane do slušného dramatu. ()

mira.l

No, s westernem to zase tolik společnýho nemělo, a na ty dvě hodiny se toho tam moc nestalo, dost se to táhlo. Mně osobně přišlo dost divný to, jak dlouho Hope trvalo, než přišla na to, že pan Dillon je její táta. To mi přišlo dost neuvěřitelné. A bohužel to asi do jisté míry bylo příčinou toho, proč to bylo tak nudné. ()

AneMKa

Film jsem si vybrala kvůli tomu, že jde o adaptaci Hardyho Starosty casterbridgeského. A moje zklamání bylo veliké. Drama, které mě nechalo v klidu.Postavám nebylo možné uvěřit. Nuda. Ani Hardy ani western.Dvě hvězdičky dávám jen kvůli Mille Jovovich, jinak bych jako fanynka Thomase Hardyho, udělila jednu. ()