Adolescentní matematický génius Paul se čerstvě přistěhoval. Netrvalo dlouho a seznámil se s přitažlivou Sam. Že by klasická lovestory? To by nesměl za touto hororovou komedií stát americký mistr hrůzy Wes Craven. Dívka záhy umírá a chlapec se rozhodne ji oživit... (oficiální text distributora)

Lubek

Tak toto som ešte nežral, tomu hovorím kravina, z toho konca som išiel fakt do kolien... no ale čo, aspoň je sranda. ()

70s80s90s

Tento Cravenov pocin ma minul v case videopozicovni, takze som sa na to mohol pozriet po vlozeni vhs celkom objektivne bez nostalgickeho pocitu. Jedna sa o splatter so zabavnymi scenami. Npr. ta s vazou, basketbalovou loptou, ci so spalenym chlapikom. Kamera, strih a hudba v duchu Nocnej mory su nepopieratelne citelne a bol som milo prekvapeny. Spojenie Craven a Bernstein po dvoch rokoch opat zafungovalo aj bez vyraznej ost skladby. Prostredie je tiez takmer identicke s Elm street. Dej sa trosku vlecie pri zbytocnych scenach s deckami, ale Craven chcel viditelne vytvorit oddychovku aj pre mladsieho divaka. No slovo komedia by som urcite vynechal, aj ked vtipnych scen je dost. Zaciatok filmu s robotom je celkom infantilny a pripomina Cislo 5 zije, ktory vysiel v tom istom roku ako Deadly friend. Nemozem si pomoct, ale cez vsetky zapory musim dat 5* lebo kladov je skutocne mnoho. Fanusikom tvorby Wes Cravena a prvej Nocnej mory urcite odporucam. ()