Dospívající dívka s přehnaným zájmem o chirurgii bojuje s postem vyvržence společnosti a přitom spřádá plány, jak přijít o panenství a zachránit svou sestru od pustošících účinků cystické fibrózy. Když je vám sedmnáct, život stojí za starou belu. Dospívající Pauline (AnnaLynne McCord) je prostě jiná. Ocitá se pod tlakem, protože se snaží zapadnout na střední školu, naplnit očekávání rodičů a k tomu všemu hoří touhou přijít o panenství. Jenže kvůli jejímu grotesknímu zájmu o temnější stránky života ji všichni kolem považují za vyvržence společnosti. A protože ji láká lidské tělo, uzavírá se do vlastní fantazie a doufá, že z ní jednou bude skvělý chirurg... tedy pokud do té doby nezešílí. (oficiální text distributora)

hous.enka

Těžko říct, co jsem od Excision čekala. A ještě obtížněji se definuje, co jsem dostala. Zatímco zpočátku film sází na nadsázku a psychicky narušenou hrdinku, v závěru už zbývá jen psychicky narušená hrdinka. I když oni tam jsou narušení úplně všichni...To filmu láme vaz, protože Pauline (a zbytek magorů) to zkrátka celé neutáhne. ()

JASON_X

Roztomile úchylný film o jedné značně svérázné a problémové teenagerce, zdánlivě primárně určený také teenagerům, ovšem postupně jeho atmosféra nenápadně houstne, až nakonec vygraduje v působivém "chirurgickém" finále. Zatraceně dobrý film, celý, jen bych rád aspoň vypíchl jeho výtvarně zajímavé snové scény. A mimochodem po dětství stráveném v zajetí tak nesnesitelné matky (vynikající ex XXX Traci Lords) by byl nějakým způsobem vyšinutý asi každý... P.S.: Možná ve svém momentálním nadšení po druhé projekci jednu hvězdu nadsazuju, ale mrzí mě zdejší průměrně nízké hodnocení tohoto zajímavého alternativního dílka.. ()

Radko

Sympaticky pridrzlý film jemne sa navážajúci do inštitúcií vzornej rodiny, školy či katolíckych vychovávateľov. Ironizuje a prevracia naruby úprimne žitú vieru. Krvavé červeno biele sny v akejsi imaginárnej psycho márnici trefne dotvárajú príhody a aktuálne prežívanie študentky strednej školy - necítiacej sa príliš fit v koži navliekanej jej matkou, učiteľmi, spolužiakmi i farárom. Žiaľ, záver v znamení kultúry smrti v prospech zdravej rodiny zase len skĺzol k banálnemu (a akože veľmi ironickému a vtipnému) klišé, že v mene rodiny je možné vykonať akýkoľvek čin. Týmto sa film odklonil od predchádzajúcej undergroundovej poetiky a celkove trefného glosovania situácie pubertiakov. Moje hodnotenie tak šlo zákonite o hviezdičku nadol. Poznámka: V úlohe kňaza-psychiatra sa predviedol režisér "zlého vkusu" John Waters. Jeho prehrávajúca postava služobníka cirkvi reaguje na priame obvinenia študentky - pacientky zmesou tragikomických poškľabkov. Akoby vypadol kdesi z jeho starších filmov (v "Hairspray" z roku 1980 sa tiež objavil v úlohe psychiatra - agresívneho vymetača rasovej tolerancie). Všedohliadajúcu matku, ktorej sa napriek snahe mať všetko pod kontrolou, opraty kontroly postupne vykĺzavajú z rúk, si zase strihla Tracy Lordsová (účinkujúca vo Watersových filmoch Šesť vrážd stačí, mamička!, či Cry-Baby). Zlostne nervný učiteľ matematiky Malcolm McDowell zase zapôsobil ako pripomienka svojej niekdajšej hereckej slávy (Mechanický pomaranč, Caligula, Stíhači na štart!, Zúrivý mesiac, Postavy v krajine, Keby...). ()

*CARNIFEX*

Paulin je svojská dospievajúca slečna ktorú v čase puberty "prenasledujú" úplne odlišné myšlienky ako u jej rovesníčok. Najmä v čase spánku prepadá nekrofilným víziám počas ktorých dosahuje nevídaného orgazmu. Kým každé z dievčat chce prísť o panenstvo počas romantických chvíľ s milovanou osobou, Paulin sa túži stať "ženou" počas menštruácie. Neľahké obdobie prežíva aj vo vzťahu so svojou puritánskou matkou, ktorá sa z nej snaží vďaka mnohým aktivitám vychovať vzorového jedinca. Paulin však zaujíma jediná vec. Ako sa stať chirurgom, ktorý dokonale pozná ľudský organizmus, aby tak ... Veľmi zvláštny snímok obohatený o niekoľko fakt vtipných dialógov, ktoré "Excesion" príjemné osviežili. Divák by však mal vedieť, že sa nejedná o klasické spracovanie hororu, ktoré rozhodne nesadne každému. Aj keď sa objaví pár gore záberov, v 3/4 snímku ide skôr o vyobrazenie krátkych útržkov chorých predstáv chorej hlavy hlavnej hrdinky, bez mimoriadnej vizualizácie. Dá sa povedať, že miestami dokonca až umelecky poňaté. Záverečné rozuzlenie síce maximálne pritiahnuté za vlasy, no zato skutočne hororovo myšlienkovo obsiahnuté. Sám za seba môžem povedať, že mne tento film sadol - 60%. ()

NinadeL

Málokdo by to do modelky s tvářičkou AnnaLynne McCord řekl, že po pár seriálech už bude na čase, aby si také zahrála nějaké ty lidské zrůdy. AnnaLynne je super sexy v Nip/Tucku, v 90210, v Dallasu, ale vedle všech těch dokonalých krásek se srdcem na dlani je také Pauline - teenkou s fetišem na krev, která nejen, že nevypadá přitažlivě, ona se i chová jako úplný retard a nikdo by si o ní na škole ani neopřel kolo. Přesto i s tímhle vzhledem a chováním totálního outsidera dojde milá Pauline ke všem cílům, které si vytyčila. Ať už je to ztráta panenství během menstruace nebo získání náhradních orgánů pro svou vlastní sestru. A samozřejmě je tu také skvělá slavná bývalá XXX herečka Traci Lords jako její matka. Víc ironie v tom už být ani nemůže. ()