Mladý H. C. Andersen se na internátní škole rychle dostane do konfliktu s přísným a strohým vychovatelem, který je zároveň i ředitelem. (Netflix)

pafka

Atmosfera a vypraveni me pohltilo a ja polykal dej a cekal na scény další. Musím rict, ze s odchodem kamaráda vlastně vše to zajimave odeslo a film pak vyznel do ztracena. Začalo to byt nijaké a ani zvláštni vztah autoritativního učitele s mladým Adersenem to nezachranil. Hezky rozehrane, atmosfericky dobre, slusne zahrane, ale dejove stabilne nenosne. ()

Idoviren

Kdykoli vidím na podzim na polích ležet mlhu, tak si představuji, jak tam ten nebohý Tuk sbírá řepu... Mladý Andersen je neskutečně depresivní film, ale s výbornou atmosférou a skvělými postavami (Meislinga prostě musíte nesnášet k zbláznění). ()

Petro

Moc jsem o něm nevěděl, ani těch pohádek moc nečet. Jméno jistě znal. Teď jsem na jeho pohádky zvědavý. Abych pochopil. Hodnocení se mi potácí mezi tři a čtyři. Film mě rozhodně nenudil. Je šedý - barvitostí a popisem prostředí a velkou část děje také záznamem skutečností se odehrávajících. Ovšem v tom všem a v pozadí je velice dobře vykreslován život o jakém netušíme. Chování postav je alespoň trochu ponecháno charakteru doby (tak jak bych si mohl připustit - doby neznámé), nikoliv vykreslováno v dnešním smýšlení. Kdo z nás ví, z čeho se rodí nadání, kde se rodí pohádky a proč? A vůbec už nikdo netušíme, kdo je člověk vedle nás. ()

Jakub_BH

Děsivý pudl útočí: skvělá scéna. Jinak film je místy nekonzistentní v narativní linii, ovšem za podívání stojí. ()

ezop1012

Výborný životopisný film o H.C.Andersenovi, naturalistické scény, dobra kamera a jeho príbeh, kde jeho život nebol vôbec ľahký, skôr naopak a práve to ho prinútilo zmeniť svoju oblasť na niečo, kde bol neprekonateľný. Záverečná scéna s jeho učiteľom je fakt dojímavá a prinúti k zamysleniu. ()