Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (820)

sportovec 

všechny recenze uživatele

Ještě mám v živé paměti filmové plakáty zvoucí na tento film. Když jsem v dětských letech četl antické báje a pověsti, příběhy bohů, tolik připomínajících lidi, a lidí, do nichž antičtí lidé vložili tolik božského, vždy jsem toužil po tom, aby to, co slova mohou jenom naznačit, bylo převedeno na stříbrné plátno. Aby zázraky ožily, zpozemštily se, aby antická vize nabyla na předmětnosti a jsoucnosti. Stejně tak si vybavuji pochyby, které mnou procházely, protože řadě filmových tvůrců se zdá, že tyto látky snesou všechno a nejsou dostatečně imunní vůči prvoplánovým komerčním kasovním úspěchům. O to sladší byl rezultující pocit ulehčení, neboť v tomto případě se tvůrci opravdu snažili dodržet půdorys antické báje, tragédii i povznesení protagonistů a někde v pozadí skutečná jádra těchto plnokrevných předchůdců fantastiky. Vykopal-li posléze Schliemann Tróju, protože důsledně, stíhán posměchem tehdejší badatelské komunity, respektoval Homéra a jeho dílo, vykopali jeho nástupci postupně hradiska a města mykénského věku. Doby, která předchází vpádu drsných Dórů, posledního grechického kmene antické doby. Základy Evropy, první krůčky evropského lidstva, chetitské Acchijavy, jsou v každém případě jedinečné. A naivita triků tvůrců filmu, který dokázal tak důsledně přiblížit jednu z klíčových bájí tohoto pozoruhodného kulturního dědictví, tuto fasnicinující krásu obohacuje o další nezapomenutelný rozměr. Skutečná kvalita nestárne. ()

Šakal 

všechny recenze uživatele

Nejlepší zpracování řeckých mýtů, co kdy bylo natočeno. Chytře propacovaný scénář ( kam se hrabou seriály typu Xena, Herkules....působící oproti tomuto snímku téměř směšně ). Ano, zapracoval zde ten pověstný zub času ( zejména co se trikové stránky týká jsou dnešní filmy zcela jinde a to ještě tento snímek působí starším dojmem než ve skutečnosti je, nicméně pro tu atmosféru, herecké výkony, krásnou Andromedu, Caliba, bájného Krakena, okřídleného Pegase, Meduzu, obří štíry...si snímek uznání zaslouží. Přidávám se k té menšině z vás, která se hlásí raději ke " staré trikové škole " , která je mi mnohem bližší než nové digitální technologie působící odtažitě, chladně, " neživě"......nicméně milerád se (možná) nechám vyvést z omylu......http://www.csfd.cz/film/236434-souboj-titanu-clash-of-the-titans/videa/ p.s. nemůžu si pomoci, ale z nostalgie ke " starým dobrým ( dětským ) časům " nakonec tu 5-tou * přihazuji :o) Už pouze kvůli faktu, že vždy, když dávají tento snímek v Tv, milerád se opět podívám..... ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Oblíbený film mého dětství, který však nemilosrdně ohlodal zub času, zvláště efekty působí v dnešní době vyloženě úsměvně. Sentiment je však mocný - "Souboj Titánů" byl nádherným a napínavým dobrodružstvím, kouzelnou pohádkou, co byla v těch dávných letech přetrumfnuta snad jen "Nekonečným příběhem". Tehdy bych dala 5*, dnes s přivřenýma očima 3*, spravedlivým kompromisem tedy bude 75%. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

Laurence Olivier jako Zeus je pořádně nepříjemnej a autoritativní a já mu vždycky věřil toho nejmocnějšího Boha, i když tam málem neudělal jedno kouzlo. Maggie Smithová má přesně ten obličej, kterej dokáže vyjádřit lásku a milost, ale i neústupnost a sílu, jakou svéhlavá a mstivá bohyně potřebuje. No a Ursula Andress (po Bondovi jí prý novináři přezdívali Undressed) je ta jediná Afrodita, kterýž jablko bych si jako Paris vzal. Harry Hamlin jako mladý a ideálně dobrý polobůh Perseus a moc pěkná princeska, to všecko tvoří společně s nádhernou výpravou a kostýmy příjemnou mýtickou pohádku. A když jsem byl malej, tak jsem ten film strašně miloval. Ale taky jsem se ho strašně bál, hlavně Medůzy a toho hlavního parchanta Kalyba. Ale pokaždý jsem ten příběh s ním prožíval znovu a i dnes se hodně rád podívám. Plus výborný dabing, který se jim však opět povedlo částečně zmršit předělávkou (i když ne tak špatnou, abych nelhal). Nelze jinak, než plnej počet bodů. Tohle je ten z filmů, který se stal klasikou už při svém uvedení v kinech. A lidé se k němu budou vždycky rádi vracet. Co se týká triků, myslím, že na svou dobu jsou víc než skvělé (ostatně jako obvykle u většiny takovýchto filmů na svou dobu jsou) a i dnes strčí většinu těch nových digitálních do kapsy. Já osobně mám radši, když je ta potvora model, kterej rozpohybovali po okýnku, než když je to jen pár čar a bitů v komplu. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Velmi křehké vztahy božských vládců Olympu a nezaměnitelný trikový styl Raye Harryhausena nám jsou průvodci dvěma hodinami půvabů antické mytologie a i když už to člověk viděl x-krát, ta mrška nostalgie ho stejně k obrazovce zase přivábí. Trošku mě mrzí stařeckými vrtochy způsobená bezohlednost dvojce Zeus, Poseidón, kteří než by si vybrali nějakou lokální stvůru, tak raději vláčí Krakena do Řecka až z daleké Skandinávie.. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (39)

  • Po Perseově (Harry Hamlin) skoku na zkroceného Pegase nejsou na koni známky po křídlech. (Fenk)
  • Ve scéně, kdy se Perseus (Harry Hamlin) prochází po tržišti, na rameni jednoho muže můžeme spatřit papouška Aru žlutokrkého. Tento papoušek se ovšem vyskytuje pouze ve Střední a Jižní Americe a v antickém Řecku se tak objevit patrně nemohl. (HYCYK)
  • Ve filmu chybí příběh z řecké mytologie, v němž se hrdina Perseus (Harry Hamlin) vracel z ostrova Gorgon, kde zabil Medúzu, aby zachránil Andromedu (Judi Bowker) před Krakenem. Při návratu procházel územím titána Atlase, vzpírajícího nebeskou klenbu. Ten mu odmítl pohostinnost a dokonce Persea urazil pochybnostmi, zda opravdu dokázal Medúzu zabít. Perseus neváhal, vytáhl hlavu Medúzy a ukázal mu ji. Při pohledu na ni každý zkameněl. Také Atlas se změnil v kamennou horu. (vojacekr)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)

Reklama

Reklama