Ladislav Pešek v hlavní roli malé televizní komedie o zmatcích kolem nečekané výhry... Bývalý námořník Kotrba (L. Pešek) přezdívaný Admirál má jeden sen, že vyjede vlastní lodí na moře. Pět let ji stavěl a teď je hotová, ještě mu chybí peníze na zakoupení motoru. Prosí o finanční podporu svého kamaráda Pošmurného (R. Hrušínský). Ten se však vymlouvá na svatbu své dcery. Peníze má odložené na věno, a proto nemůže kamarádovi nic půjčit. Pak má Kotrba štěstí – vyhraje poukaz na zboží v ceně 10 tisíc. Má to však zádrhel. Poukaz může vyměnit pouze za zboží v místní jednotě, kde se stal 100 tisícím návštěvníkem. Admirál Kotrba to ale lišácky vykoumá. Nechte se překvapit, co vymyslí! (Česká televize)

Pitryx

Klasika a poměrně slušná. Velmi dobří herci. Kvalitní oddechovka na 45 minut. Bohužel jaksi postrádá logiku. 201110144345/4515 ()

Předseda

Ty čtyři hvězdy jsou hodně falešný, ale vždy mne to rozesměje, neboť se to točilo u nás v nově otevřeném obchoďáku, na náměstí u kašny, u jezu na Berounce, s komparsem spoluobčanů. ()

honzic

Příjemná komedie na nedělní odpoledne s nezapomenutelným Peškem, jen škoda, že role Hrušínského je tu jen epizoidní a další herci také dělají pouze křoví. Mohlo být lepší. Hodnocení: 60 % ()

Smells

Tuto komedii jsem viděl poprvé jako malý chlapec,tenkrát ještě v ČST a jako jednu z mála jsem si ji pamatoval dodnes,kdy jsem měl možnost před nedávnem vidět ji znovu po těch letech. Krásná mini komedie s výborným a vždy milým Láďou Peškem v roli kapitána,který touží po motoru pro svou loď. Zdatně mu sekunduje také nepřekonatelný Hrušinský. ()