Království ohně

• USA Reign of Fire (více)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

*Colorado

Dávám pro tenhle film moc hezké tři hvězdičky za zajímavý příběh a odvahu Bala a McConaugheye do toho jít. Jinak Je to spíš podprůměr a pokud někdo není zrovna fanda do filmů o dracích či si nedělá seznam všemožných apokalyps, které byly v historii kinematografie použity, může tohle s čistým svědomím vypustit. ()

P.J.2

Podle mě strašně podceněný film, herecké obsazení je skvělé(Hlavně McConaughey mě dost rozsekal vzhledem,RESPEKT), scénář se sice dopisoval možná až po dotočení filmu:-D ale už jsem viděl hoší..mimoto tam jsou draci...:-D ()

Raziel_cz

Ze začátku to ještě jakousi atmosféru mělo (Star Wars, atd.), ta byla nicméně pohřbena třemi hrdinnými archanděli, kteří bez zaváhání vyskákali z vrtulníku, aby se mohli rozmáznout nebo nechat sežrat drakem... Zřejmě pro dobro lidstva. ()

DHDV

Pokud nebudu brát v úvahu logiku filmu, tak je tohle docela dobré originální sci-fi béčko s áčkovým rozpočtem. Hlavně se mi líbí stylizace zničeného světa a herců. Co se týče celkového dojmu z filmu, tak musí uznat, že opravdu není nejlepší ale pokud nebude ve filmu hledat chyby a soustředíte se na příběh a klady filmu tak nebude zas až tak zklamáni. Vždyť i některé horší béčka májí lepší hodnocení, tak hodnoťte dle sebe a ne podle ostaních.... ()

MickeyStuma

Tento snímek rozpoutal mánii vzniku sérii různých nízkorospočtových filmů o dracích a bohužel ho ještě žádný nepřekonal. Výprava filmu je úžasná, vyobrazení draci vynikající. Při jejich útoku a plivání ohně se tají dech. Ale při vyprávění příběhu se mi zdá, že se zbytečně moc tlačí na pylu. Je to dost rychlé a místama nesrozumitelné. Divácký zážitek to však přináší. ()

Ombak▼Penari

Poměrně originální nápad, ale tak trochu podivné zpracování. Já se u toho zas tak nenudil, hodně jsem se soustředil na ztvárnění postapo světa a kulisy, všemožné detaily byly udělány dobře. Ale děj skutečně za moc nestál, musím souhlasit, že z nadhozeného tématu by se dalo vymáčknout mnohem mnohem víc. Jinak velmi dobrý výkon Matthew McConaughey, byla to zajímavá změna vidět ho zase úplně jinak než jako plážového superboye (Sahara, Kočičí zlato) - role mu tady velmi sedla. Christian Bale standardní výkon, nic extra. Děj málo propracovaný a vcelku bez nápadu, žádná převratná zápletka. Škoda dobrého nápadu. ()

Larsis

Myslím, že Království ohně není tak špatné, jak to mnozí tvrdí, ba naopak. Téma filmu je pro mě osobně zajímavé. Fantasy smíchané s post-apo je velmi dobrou kombinací, k tomu nerušivý soundtrack a pěkná vizualizace (na to, že je to film starý více než deset let jsou zde draci opravdu luxusní). Jediná věc, která mi zde opravdu vadila a mnohdy přišla až vtipná, byl ten přehnaný přízvuk herců. Pro pochmurný deštivý večer určitě stojí za vidění. ()

bernajk

Je pravda že je to celé o hodně chabé pointě, ale aspon ten konečný boj proti "královně draků" děj více pozvedl ()

Rypley

Náhodou to není tak špatná podívaná jak to na první pohled vypadá. Draci a tanky. Dost zvlášní spojení, ale na mě docela zapůsobilo.Do kina bych na to asi nešel, ale pokud to budou dávat zase v TV tak se klidně mrkněte. Ch.Bale i M.McConaughey mají v tomto filmu oba zajímavou vizáš. ()

Jeand´Boa

Jde o poměrně mělkou a nic nepřinášející dějem předvídatelnou podívanou...ale co naděláme, už je to holt na světě, tak to nějak rozdýchat musíme...a řekl bych, že toto se rozdýchá ještě snadno - existují i rozhodně horší... ()

Xatrix

Ve výsledku nakonec šestka, ale zatraceně silná. Děj a občasné dialogy jsou skutečně na ránu, ale co s tím, když prostředí je tak krásně spálené, temné a cool. Ačkoli je Christian Bale hraje hlavní roli, celý snímek si pro sebe ukradl Matthew McConaughey. Jeho militantní postava Van Zan (za tohle jméno by se mělo vraždit), jako namakaná, nasr*ná mašina na zabíjení je skutečně úchvatná. Britští béčkaři skutečně umí.. 6/10 ()

Skleni

No ja sa v tomto hodnotení len prikláňam k ostatným s podobným hodnotením. O tomto filme som ja osobne nikdy nepočul pokiaľ som ho pred rokom či dvoma nevidel v telke. ako nezapôsobil na mňa dajakým zlým dojmom, ale ani si ho moc nepamätám. A to je asi hlavný dôvod tak slabého ohodnotenia. Film je nezaujímavý a ničím skvelým neupúta a nevri je sa do pamäti. ()

desolator6

Tento film som si náhodou pozrel v TV a nenudil som sa. Zaujímave zasadenie drakov do dnešnej doby (žiadny pán prstenňov a pod.) ma fakt ohúrilo. Zaujímave zbrane preživších (hasičské autá) A záverečná bitka zo "samcom" bola podľa mňa fajn. Ale je jasné ža sa k tomuto filmu nedostanem a ani nebudem mať záujem už o to. ()

bif

Množí se jako kobylky! Obsadili celý svět! Jen jeden samec! (:D) tak proč nikdy neútočí víc než jeden? Zrovna jeden samec z miliard je nalezen a zabit a každý drak zemře. McConaughey je celkem slušná postava, ale nic převratného. Suma sumárum je to blbost. ()