Království ohně

• USA Reign of Fire (více)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiální text distributora)

jh666

Námět rozhodně není špatný. Bohužel zbytek citelně pokulhává. Scénář je velmi průměrný a děr je v něm nepočítaně. Navíc tenhle druh filmu by potřeboval trochu lepší efekty. Chápu, že je to rok 2002, ale i na tu dobu je to podprůměr. Draci se sice docela povedly (když už je člověk zahlídne, což je opravdu poskrovnu), ale zbytek efektů opravdu nestojí za nic. Tenhle film opravdu nemohli zachránit ani Bale, McConaughey a Butler. 43 % ()

JohnCZ

Zábavné a místy i docela atmosférické béčko. Škoda, že zajímavý námět nebyl ani zdaleka využit a místo epického boje dostáváme spíše komornější postapo s hereckými hvězdami, vtipným odkazem na jednu kultovní sci-fi ságu a jedním v současnosti velice známým mladým seriálovým xichtem ve své naprosto nepodstatné (a nejspíš úplně první) roli. Scénář je rozhodně největší slabina filmu, ale pro diváky se slabostí pro draky je to velmi příjemné pokoukání. Slabší 4* ()

corpsy

Z predpokladanej akčnej sci-fi pecky sa stala len nedotiahnutá fantasy s prílišným zaťažením na dialógy a málo použitou akciou. Pár svetlých momentov ( Matthew McConaughey ) situáciu nevylepší. ()

ConanVJ

Ale jo, podle mě průměrný film s pěknými draky v trochu jiném hávu než jsme zvyklí u těchto potvor. Dračí fil z budoucnosti, kdy je země zdecimovaná a hrstka přeživších žije drsné životy v úkrytu před dravci. Nápad pěkný, obsazení taky, efekty draků taky, tak co se nevyvedlo? Celý to mi to přijde takový nezáživný a chybí tomu pořádná nabušená akce. Za mě 60% :) ()

mis-ko

Neviem aký to malo rozpočet, neviem aké to malo ambície, ale viem, že som sa bavil. Na drakoch, na McConaugheym v excelentnej roli, dokonca aj na deravom scenári. Oddychovka akú mám rád a preto za 3 1/2*. ()

kikuka

Asi to bude tým, že som tesne pred RoF videla xXx ;-) alebo tým, že McConaugheyho cukrkandlovosť mi nie je príliš po chuti. ()

themic

Nic extra předvádějící fantasy drama s výborným Christianem Balem, žel né v tomhle filmu. Průměrný film se zajímavým příběhem, který moc člověka neuchvátí. Některé scény a části filmu nebyli špatné, ale většina z nich měla moc hluchých míst. Stejně tak scénář nebyl nějak zvlášť hluboký. Myslím, že k těmto typům filmu se hodí scénář s hlubší pointou, tak aby bylo o čem přemýšlet a diváka to zapojilo do děje. Zkouknout se to dá jednou, víc už by mi bylo pro srsti. 60% ()

Z0oMb3E

Po tonách filmov, v ktorých dráčiky počitali dane a umývali okná je tu pre zmenu snímok v ktorom nepohŕdnu poriadne prepečenou človečinou. Pardón američštinou! Nejeden diétológ či nutričný šarlatán budú kus namietať ohľadne prípravy, ale pošahaných hippiekov ktorý tlačia cuketu do jedálnička nemôže predsa nikto brať vážne. Tým celé pozitívum filmu končí a Zombík ide kydať hnoj! Čo si ten Robko vôbec myslel? Myslel si, že toči nejaký postapokalyptický veľkofilm či nebodaj psychologickú drámu s namakaným scenárom? Haló, veď tam lietali draky, haló! Takže celostopážne pletenie bičov z hovien malo za následok že film je pradražená sračka sama o sebe. Žiadne funnybéčkové scény v ktorých hejná drakov trhajú ľudské telá na cucky za pochodu hektolitrov krvy, žiadne pantomimické výkony hercov pre ktorých by bol Oscar urážkov, nič. Namiesto toho len decentná animácia tieňových siluet a pár pobehujúcich entít, ktoré síce vedia ako zo seba vydať viac než dve emócie, no tu nebolo čo hrať. Skrátka veľavážene sa tváriaca kopa hnoja! Seriem na to a idem sa dať radšej na Dobšinského! ()

Tayen

Děj nic moc; boj o přežití, draci vytržení z fantasy a změnění tak že pozbyly veškerou pohádkovost a skupinka požárniků, kteří musí najít a přemoci největšího z draků, který se krátce představí na konci. Ale musím říct, že za skouknutí to stálo (už kvůli Christianu Baleovi), ačkoliv s fantasy a strachem to skutečně nemělo společného nic a v celku jsem se bavila. Jen od toho nesmíte čekat žádné zázraky. ()

Ilidien

Dva mimoňové, McDělo a hasičBale soubojicí s vykopanym ohňofoukem, kterej po mileniovym spanku vyleze z metrovy ďoury uprostřed vesničky se spoustou lidu. Ostrika miliony imaginárních vajec, ze kterej se narodi miliony rychlokvasek, co sfouknou vsechno co se hybe nebo zelena. Je jich tolik, že by je nerozbrousilo ani samotny Luftwaffe. Ovšem tři andílci ve vrtulovce střílející síťky a doufající, že když to vystřelí rovně tak se trefí, to zvládaj jako po másle. McDělo jako jedinej ve vesmíru mezitím vším vymyslí super story, jak tu novou zemskou populaci uklidnit a pokud možno vyhladit. HasičBale se zatim potyka se sfouknutou babiččinou zahradkou, která ho dovede do myšlenkove postele s McDělem. Společným úsilím vykoumákujou, jak aplikovat tudle úžasnost. Co jednodužšiho než proniknout do oblehnuté vesničky s tisícovkou rychlokvašek a odpálit párátko do zubu přímo ohňofoukovi v držce. Výsledek je nepodstatně překvapující a prakticky minimálně dopadající na náročnejší klientelu dívačů. ()

PKD

Velmi zajímavý nápad,který je zde ovšem trestuhodně promarněn. Z toho mohl být hit jako prase! ()

Macejko

Príliš veľa kecov, málo akcie a drakov. Je to škoda, pretože režisér je evidentne zručný, draci sú super a s väčším rozpočtom z toho mohla byť skutočne slušná postapo-fantasy pecka. ()

blackrain

Námět je to do jisté míry originální. Zasadit draky do současného světa nebyl vůbec špatný nápad. Kdyby si s ním tvůrci trošku více pohráli, mohlo Království dopadnout mnohem lépe. ()

Tirion

Tohle je fakt špatnej film a ani Christian Bale ho nezachrání. Snímek se snaží vézt na vlně žánrových filmů, ale režisér žánrovky viditelně nezvládá a nerozumí si s nimi, stejně jako scénárista. ()

movieband

„Brzo je po nás. – Ber to s humorem. Brzy půjdem tři proti jednomu.“ Království ohně. Pro mě kult a srdcovka, která pro mě, i přes nízké ohlasy a upíranou kvalitu, je a bude (!) kvalitní záležitostí. Jako malý jsem si ten film užíval a závěrečný pohled na draky, nad britským parlamentem je nezapomenutelný. Atmosféra celého filmu je značně ponurá a udržuje si svou laťku relativně stabilní po celou svou délku. Samotné zpracování post-apokalyptické budoucnosti je zdařilé, atmosféra hradu, jako poslední bašty odporu je působivá a zasazení moderní techniky do boje proti drakům nepůsobí nijak parodicky nebo nevhodně. Právě naopak. Herci jsou sympatičtí a je téměř nemožné si k žádnému z nich nenavodit nějaké sympatie (aby ne, trio McConaughey, Bale, Butler je víc, než sympatické). Akce, i když jí je ve filmu poskrovnu, tak když už na ni dojde, tak stojí za to. Pohled na vypálený Londýn je nezvyklý, a znepokojivý. Samotné zpracování draků je nejpodařenější od dob Dračího srdce. I když film tvoří jednoduchý děj, tak dokáže zabavit na celých 90 minut. Pravdou je, že film má pár hluchých míst, tudíž ta plná není moc namístě. Jde mi spíš o jednu z prvních, dětských filmových vzpomínek. 87% ()

Rakosnicek77

Tak tohle nezachránil ani Batman :-( Bale sice dělal co mohl, ale tohle fantasy, bylo i na něj asi už příliš fantastické! Celý film plný nelogiky, doteď mi není jasné z čeho tankovali tanky a vrtulník, nicméně ve finále z toho vypadla obrovská hora vyházených peněz a nuda plná kouře a šedi. Liduška a za humny bydlící dráček mráček, jsou pro mne rozhodně větší tahák! ()

Thomassi

Zabíjení draků moderními zbraněmi ve 21. století? Proč ne. Toto je další z těch postapokalyptických nářezů, a nutno dodat, že rozhodně lepší než třeba novější Kniha přežití. Je rok 2020 a světu vládnou draci. Vždy se ale najde nekdo, kdo se jim postaví. Podle toho, jaké tady vidím hodnocení, jsem si říkal, že to zase taková bomba nebude. A ono jejda. Propána, proč to má jen mizerných 53%? Tento film si zaslouží mnoohem vyšší číslo. Naprosto dokonalé prostředí zkázy v Anglii (ten zničený Londýn byl geniální). Krásně vidíme kontrast až středověkého žití v pevnosti s moderními zbraněmi. To se mi líbilo. No a jasně, že nesmí chybět nějakej ten American Superhero (v podání M. McConaugheye byl ale výborný, správný drakobijec). Dobré výkony si zaslouží pochválit i Ch. Bale a tehdy ne moc známý G. Butler. Pro mě 4* jak vyšitý. ()