Reality-show, která jde ve všem nadoraz. Do velké sklepní místnosti je zavřeno šest účastníků podivné reality-show nazvané Všichni za jednoho. Jejich úkolem je vydržet spolu ve stísněných podmínkách nejméně po dobu jednoho měsíce. Na konci je čeká milionová odměna. Problém je, že pravidla hry nejsou tak docela jasná. Všichni přítomní vytvoří jakousi umělou rodinu: "otcem" je nezaměstnaný popelář Vladimír, "matkou" nesmělá venkovanka Renáta, "dětmi" jsou student sociologie Pavel, do sebe uzavřená dívka Kamila a optimistický dobrodruh Petr. Posledním členem skupiny je "děda", bývalý vězeň z uranových dolů. Skupina prochází těžkými zkouškami vzájemné důvěry, ponorkovými stavy a vypjatými situacemi. Nikdo nemá ponětí o čase, neboť zde není denní světlo ani fungující hodiny. Napětí se zvolna stupňuje až k nesnesení. Pokus o únik z uzavřeného prostoru se nezdaří. Hráčům nakonec dojde, že na povrchu země se zřejmě stalo něco, kvůli čemu zůstali nadobro zapomenutí...
Nezávislý český snímek je prvním celovečerním dílem scenáristy a režiséra Karla Žaluda. S nadsázkou odhaluje temné stránky světově rozšířeného televizního žánru reality-show. Lze dokonce mluvit o vizionářské inspiraci: scénář k filmu totiž vznikl dříve, než se tento typ pořadu objevil na českých obrazovkách. (oficiální text distributora)

zbysik

Herecké výkony vskutku ochotnické. Některé výplody scénáristů věru komické. Čím mě tedy film okouzlil, že hodnotím nadprůměrnými třemi hvězdičkami? Film na mě působí jako svěží vánek na rodinnými dramaty zmítanou českou kinematografii. Všichni do jednoho kupodivu nabízejí solidní porci napětí, které se s blížícím koncem skrze narůstající paranoiu stupňuje. 105 minut uteklo až překvapivě rychle. [možný spoiler] Z postav mě nejvíce zaujal student sociologie Pavel, jehož ústy vycházely docela relevantní informace o problematice reality show. ()

wosho

Syrové a autentické. Navíc téma se hodí pro nízkorozpočtové sfilmování a jeho nedokonalosti po technické stránce jsou ku prospěchu věci. Herci jsou dobře zvolení a většinou odvádí dobré výkony. Jen ten konec je trošku přitažený za vlasy. Žalud si rozhodně zaslouží pochválit a dostat šanci na poli regulérní celovečerní tvorby. ()

Bafo

Me to prislo dobre... Zvlastni psychologicka studie, uvaha na tema realityshow a horor - to vse mixly do jednoho... Vznikla prace je pomerne solidni... Je vazne trochu citit ze to neni "profesionalni" film ale kdyz clovek prihmouri oci tak mu z toho vznikne zajimava vec... 3,5 hvezd ()

Balet

02. 02. 2007: Wow, první český film, co jsem viděl za poslední 2 roky a hned taková bomba... S miniaturním rozpočtem natočit něco tak dobrého... V čechách... ()

mira007

Trochu snaha o reflexe na všechny ty reality show. Šest účastníků v jednom sklepě, točené jednou kamerou. Trochu strašidelné, depresivní, paranoidní, úzkostlivé ... ale na české poměry i zajímavé. ()

PAVEK

Tak tady musím udělit hodnocení absolutní, jelikož se jedná o jeden z vůbec nejlepších českých snímků, co jsem kdy viděl. Navíc, když přičteme v jakých podmínkách filmaři pracovali, kolik osobních obětování i financí "stál" tento film, jedná se doopravdy o jedinečný snímek. S naprosto minimálním rozpočtem zde vzniklo něco, co krásně ukazuje cestu ostatním českým filmům. Celý film se odehrává na jednom jediném malém místě a musím říct, že tento typ filmů mám rád (Phone Booth, serie Cube atd). Herecké výkony jsou přesně takové, aby se vytvořila ona bláznivá atmosféra. Závěr filmu je možná trošičku nedořešený a za normálních okolností bych dal o hvězdičku méně, uvážím-li však, že jde doslova a do písmene o průkopnický počin na poli české kinematografie, s radostí uděluji hodnocení absolutní, tedy 5 hvězdiček. Jen tak dál! ()

Haniczka

Miroslav Kolář alias Jaroslav Dušek vnesl do dusného příběhu nadsázku a humor. Smála jsem se od začátku do konce. Kam se na tohle hrabou ty oficiální slátaniny např. pana Hřebejka. Má to atmosféru, napětí i ukrutnou bžundu. Tohle je jednoznačně komedie roku! Ale i tragedie... Jediné, co tam scenáristicky trochu skřípe je ten mord. Kdyby Pítr a Pól soupeřili o Kamču a důvodem k vraždě by byla žárlivost plus pocit beztrestnosti, dávalo by to větší smysl. Hovnousky po psekovi sbirali a hazeli do diry a ochcany zdi oschnou ( na neskutecny puch si koneckoncu nase cichove receptory po case zvyknou). Snad jen ty vousy, no... ()

TomasKotlant

Jdou do reality show s určitým cílem, ale nakonec zjistí, že jsou některé věci mnohem důležitější. Skvělá gradace děje, dobré výkony herců, originální koncept. Když je však ke konci napětí vygradováno téměř na maximum, přijde jen suchý konec. Jako v každé reality show. ()

sandinista

Docela sranda. Amatérské to celkem bylo, 'táta' zralej na pěst, kočička na 'vobtáhnutí', Pítr na vykopnutí zubů. Stopáž 105 minut mi přišla na snímek tohoto formátu moc. Ale jinak dobrej nápad. ()

fisus

Mám rád filmy v uzavřených prostorech jako Saw,Nine dead,Fermatův pokoj,Kostka,Iron doors,Vražedná hra,Exam nebo Pasiáns .To ale neznamená,že se mi musí automaticky líbit.Nápad není vůbec špatný,ani ten závěr mě moc neštval,ale některé herecké výkony mě vážně štvaly. ()

sandis odpad!

Ne, tak 70 opravdu ne.... Mé původní dvě hvězdy pouze za nápad, pro který se ovšem také nemuselo po několika sériích reality show daleko. Provedení pokulhávalo. Celé to bylo takové nedomyšlené - některé momenty postrádaly i základní logiku... A chvílemi opravdu trapné. Kdyby se jednalo o představení amatérského divadla ve sklepních prostorách činžáku jednoho z neherců, pak bych to pochopil, ale tohle.... ? Nakonec opravdu odpad... zvláště ve světle zdejších "70%"... taková procenta si zaslouží opravdu filmy jiné kvality.... pokud je někdo schopen tento film subjektivně nadhodnocovat, pak nezbývá, než to dorovnat subjektivním podhodnocením.... je mi líto ()

Deratizer

Toto je českej film s nízkým českým rozpočtem bez kvalitních technických vymožeností a já mu dávám za pět hvězd. Herci to zahráli emocionálně výborně, film vůbec ani trochu nenudí a ani nemůže nudit, pač je nutno vnímat každé slovo postav, aby jste se ve filmu orientovali a věděli o co jde a chápali souvislosti s dějem. Příběh se odehrává na způsob reality show typu Big Brother apod, v jedné místnosti a mě toto drama velmi bavilo od začátku až do konce, velmi jsem se do filmu vžil a neodtrhnul mě od obrazovky. Bavil mě hodně, film je důkaz, že zaujmout se dá i něčím jiným než jen moderními triky a technickými vysokorozpočtovými efekty. Koneckonců, film je okořeněn i nahotou, takže se na tento film rozhodně podívejte. ()

Hapretor

V rámci české tvorby bych klidně napálil 4*. Ale budu při zemi. Nečekal bych, že to bude tak záživné. Zatím u nás to z těch velmi povedených dílek. Klobouk dolů, co se dá udělat s malým rozpočtem, s ne/herci-čkami, s kamerou - ta je zvlášť povedená, jednoduchým na první pohled nudným scénářem. Jednička filmu je rozhodně Vladimír - takovýho kokota by člověk pohledal. Pavel byl divnej už od začátku a na konci se mu povedl husarský kousek, kterým mě totálně rozhodil a já už netušil, která bije. Jednotlivé postavy sou velmi hezky stylizované, zahrané. Celá skupinka působí zajímavě, nesourodě a hlavně přirozeně. Pokud tento film je myšlen jako výsměch reality show, nemůžu jinak než souhlasit a pogratulovat tvůrcům. Takoví zajebaní "Vyvolení", kteří se tři měsíce (nebo jak dlouho) váleli jak prasata ve speciálně postavené "vile", by v takovéto soutěži nepřežili ani týden. Film je krásně diskutabilní. Vděčné téma u piva, "příjemná" podívaná před spaním. Well Done, pane Žalud. ()

dainio

Neskutečně příjemné překvapení. Na české poměry opravdu vyjímečná věc. Tísnivý horor, jenž kritizuje pojem "reality show". S naprostou autenticitou a syrovostí demonstruje, nemorální zacházení tvůrců takovýchto projektů, manipulativnost s hlavními aktéry a snahu o co největší diváckou sledovanost, všemi možnými prostředky. Karel Žalud má talent a velký potenciál. To je bez debat ! Jinak se to říct nedá, když se vezme v potas minimální rozpočet, herci, jenž hrajou bez nároku na honorář a komplikace s kamerou -- vzniklo silné a exkluzivní dílo, které ač se v TV moc neobjevuje a mnoho lidí ho nezná, dodává další "zelenou" podobně laděným projektům. Herecká sestava byla poskládáná dobře. Všichni hrají civilně a divák, věří, každé jejich emoci, činům a scénám. Všichni do jednoho Vás chytnou a jen tak nepustí ! Originalita každým coulem ! Pozvolna se zvedající napětí. Komorní a úzkostné prostředí. Nečekané finále. Něco víc ? ()

mi-ib

Zajímavá kombinace vtipu a psycha. Jasný jsou tam nějaké trhlinky, ale nápad je velmi dobrý a celkové vystižení reality-show jdoucí až do extrému se taky povedla. Já miluju tyhle nízkorozpočťáky, které dokáží vytřískat z minima maximum. Nebál bych se zařadit tenhle film k širší české špičce po roce 2000. ()

FoxMulder

Film ví, co chce říct a taky se mu to daří. Na nikom nezůstane nit suchá a oprávněnou kritikou na všechny strany se nešetří. Počin sice může trpět nešvary prvotiny - nevyváženost rychlosti děje, nebo občasná přílišná ukecanost - svým přesahem a skoro dokumentární kamerou se ale řadí po bok Romerova Deníku Mrtvých a pro mě osobně poráží myšlenkově nulové Monstrum. Ani napodruhé, jsem se nenudil. ()

Crazynka

Konečně jsem našla český film tohoto žánru s atmosférou. Rozhodně tomuto filmu nelze upřít dramatičnost, depresivnost a přesvědčivost. Příběh má hlavu a patu. Určitě se na to podívám znovu. Jediné co mi na tom vadilo byla délka. Proto nedám plný počet. Jinak opravdu povedené. ()

markyzgero

mam tyhle filmy rád. dokonce i na blbý reality shows koukam rád. prostě komorní drama pro šest herců s tématikou uzavřenýho prostoru, na český poměry a na to, že je to jen videofilm, dobře natočený. vadila mi snad jen předvídatelnost děje. o dementních motivech jednání postav nemá smysl spekulovat, protože jsem v takový situaci samozřejmě nikdy nebyl. dal bych o hvězdu víc, nebýt stupidního závěru (proslov kamily + "nechceme už hrát!") a hlavně, kdyby tvůrci měli koule na uškrcení psa. ale to se v týhle zaprděný společnosti, kde už je známka špatnýho charakteru klepnutí čokla přes čumák holt nenosí. ()