Do Prahy přijíždí slovenský režisér Karpatti (Robert Roth), aby se tam proslavil. Má s sebou všechny věci, v Bratislavě se už nemůže ani ukázat. Mezi tím na střeše pankráckého činžáku Hrubeš (Jan Budař) s Marešem (Richard Krajčo) plivou ze sedmnáctého patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Pak Marešovi umře babička, Hrubeše vyžene tatínek (Miroslav Donutil) z domu a jedenáct smrtelně nemocných pacientů nezemře. Václav Hrubeš se setká s prezidentem Klausem a Josef Mareš si najde děvče, ale za peníze. Na závěr vypne v celé Praze 4 na deset minut proud a Viliam Karpatti dostane cenu na jihlavském festivalu. Celých posledních deset minut filmu prší, letadla se vznášejí nad Prahou jak fantomy. (oficiální text distributora)

AndreyCSFD

Podle názvu by si mohl člověk myslet, že půjde o životopisný snímek o utajovaném přátelství moderátorských bardů Edy a Leoše. Bohužel tomu tak však není, protože to by mohla být alespoň trochu sranda. Tenhle Mareš a Hrubeš jsou zoufale nevtipní a jestli má být vtipné právě ono zoufalství a loserovství, tak to se panu režisérovi taky nepovedlo. Samotný film je tak nějak o ničem. Na komedii zoufale nevtipné a na drama trapné. Stopáž je neúměrná scénáři, jenom letmo napočítáte nejméně dvanáct scén, které měly opustit střižnu v odpadkovém koši (nejvýraznější zbytečná scéna byla ta, kdy si Krajčův Mareš ošetřuje krvácející nos v koupelně). Navíc se není ani na co dívat - Budař je tradičně za sociální případ a Krajčo má výzor plesnivého knedlíku. ()

Matli

Kdyby nebylo celkem divnýho příběhu, tak by to mohlo být i super. Začátek byl hodně dobrej na poměry dnešních trapných českých komedií, ale pak už to bylo tak trošku divný. Oba kamarádi mají skvělý hlášky a naprosto dobře ze sebe dělaj blbce, hlavně Krajčo, do něj bych to neřekl. 55% ()

#47

Čekal jsem nějakou nezávislou pseudointelektuální nudnou krávovinu, kterou možná ani nedokoukám do konce, ale výsledek mě velmi mile překvapil, už během prvních 10 minut mi bylo jasné že tenhle film teda určitě vydržím a že se nejspíš i dobře pobavím. Ve filmu je sice několik hluchých míst a možná by mu slušelo sestřihání tak na 90 minut, ale většinu času Hrubešovi a Marešovi humor neschází a hlavně Krajčo je v roli dementa prostě neodolatelný. Potěšilo mě také nekolik scén s Donutilem, který nikdy nezklame, přestože v tomto snímku hraje třetí housle. ()

tragos

Režisérský sestřih, verze 2009.01.26.20.00. Moc se mi líbil proslov pana Morávka před promítáním, hlavně jeho rozumná sebekritika. Sice si myslím, že z tohoto filmu už nadprůměrný film nebude nikdy, ale také jsem přesvědčen, že Vladimír Morávek si odnáší velké ponaučení do budoucna. ||| Hrubeš a Mareš jsou divní. Oba jsou kamarádi, žijí spolu, a přitom je jasné, že je to kamarádství značně nevyvážené, chvílemi veselé, často tristní, ale především nevyvážené. A přesně takový je i film. Tak například scény s rodinou jsou od okamžiku odejití z domova úplně zbytečné a docela by stačilo, kdyby se rodičové objevili podruhé a naposledy až na letišti. Navrub tomu jsou odstíněny potenciálně zajímavé linie příběhu (Mareš a jeho "láska", přerod Hrubeše v mnicha, Peková&Karpatti&pozadí jejich inscenace). Přišlo mi, že neustálým přestříháváním filmu se z něj vytratily základní motivy jednání postav. Závěrečná katarze nefunguje a určitě už byla někdy někde viděna -- jen si vzpomenout kdy a kde :-) Jednoznačně nejlepší scéna je placení v supermarketu, potěšila i kamea husáků. Vivat revolucion! ()

crha

Celkem špatný film, ale s několika opravdu geniálníma hláškama. Budař naprosto válí a Krajčo mi dost připomínal Pavla Lišku. ()

mutace

Zpočátku jsem netušil, jestli to bude nějaká hňupovina, nebo jestli se v tom objeví i nějaká pointa. A musím říci, že ve finále, když do sebe zaklaply všechny souvislosti, do té doby nesourodých výjevů, byl jsem velmi mile překvapen. ()

n0ty odpad!

I přes občasné vtipné hlášky, kterých je skutečně po skromnu je tento film naprosto o ničem... Zbytečně zabitých 110 minut, tak bych to hodnotil. ()

miawallacova odpad!

může být špatný zpěvák dobrým hercem? NE, nemůže. jen málokterý film neshlédnu do konce, ale tohle je trapnost prvního stupně ()

Magggie

U pokladny kina jsem se rozhodovala mezi Mr. and Mrs. Smith a Hrubešem s Marešem...Po prvních pěti minutách těhle kamarádů do deště sem si naivně myslela že sem si vybrala dobře...jenže první scéna, kdy si jeden z těch dvou omylem způsobí tepené krvácení je snad jediným vtipem ve filmu.... Nevím jak je to možné, ale přetrpěla sem to až do konce... ()

Oonika

Zdlouhavý, dementní a vulgární film, ale přesto jsem se občas zasmála. A to je přece důležité. Každý film, u kterého se zasměju a je to jeho účel si zaslouží hvězdičku navíc. ()

Nyan

Ze začátku nemastná neslaná jakože komedie dostává časem hloubku až v závěru zvážní a nakonec i dojme. Nejlepší scéna: nakupování v supermarketu. ()

Inozuka

Viděno po delší době a překvapivě musím výrazně srazit hodnocení. Linka s Hrubešem a Marešem je dobrá, ale neskutečně mě štve způsob vyprávění. Prostřihy z jiné časové úrovně film vražedně narušují a shazují. Pokud by autoři zvolili konvenčnější způsob vypravování, asi by to celé dopadlo lépe. Daň za umělou experimentálnost je zboření kontunuity filmu a dojem necelistvosti. Co zůstává, je kopice hlášek a Budařův koncert, který svého zamindrákovaného blba pojal vskutku luxusně. Řada jeho hlášek a výrazů jsou opravdu vynikající a řval jsem u nich smíchy i nyní. Škoda, mohla to být luxusní komedie, takhle spíš rozpačitá kravinka, která by se dala sestříhat napolovic. ()