"Den, kdy jste nebyli nakupovat, považujte za ztracený!" Anna - "recitátorka" reklam v obchodním domě, Karin - neúspěšná herečka, Ian - manažer, Eva - prostitutka a Petr - bývalý estébák. Všichni se jednoho dne potkají v hypermarketu. Někteří tu pracují, někteří nakupují, někteří provokují a některým možná dokonce hypermarket změnil život. Zatímco Karin dál dabuje nekonečné stupidní telenovely, z Evy se stává skutečná filmová hvězda a Petr řeší svůj hlad po fízlování vlastní videoslužbou. A všichni jsou tak trochu smutnými klauny, kteří se jen zběsile snaží naplnit svůj vlastní sen o štěstí... (oficiální text distributora)

Karlos80

Já nevím, co všichni děláte? Určitě se po delší době jednalo zase o jeden zdařilý televizní film z dnešní doby jak vystřižený. Zákulisí obchodního domu přesně se všemi tamními činnostmi jako buzerace, nic nedělání atd. Vystupující osoby jako neúspěšná herečka, mladý manager, štětky, stbák atd také přesně zapadající..Aktéři chovající se jako šílenci, snímek je krutý, depresivní, plný beznaděje a silně destruktivní. Pár scén je tu sice dobrých, ale k mé spokojenosti bohužel nedotažených a nedokončených. Rozhodně nečekejte žádnou zábavu a procházku rajským sadem, přestože já se u toho bavil..Je opravdu trapné ve třiceti zjistit, že zvítězili ti druzí:-(! ()

Tosim

Ani já nemám rád supermarkety, ale ruku v ruce se slušnou formou jde příšerně, do naprosto absurdních otáček vyšroubované situace, kde se na ploše několika desítek metrů čtverečních odehrává víc věcí, než by mohl normálně kdokoliv unést. Ovšem je pravda, že Miroslavu Krobotovi role (opět) sedla. ()

Enšpígl

Už půl roku jsem nebyl v hypermarketu a po tom co jsem viděl tohle tam nepáchnu zřejmě už nikdy. Během erotické scény kde holka ulizuje 2cm mužského hrudníku tak dobrou půlhodinku jsem stačil vyluštit jednu křížovku a ona furt olizovala :) ()

Radek99

Takový nepodařený televizní experiment... Sice velmi zajímavé ,,angažované" sociologické téma, solidní psychologický ponor, ale forma televizního zpracování byla tak zmatená, že rušila percepci a odváděla pozornost k nepodstatným detailům... Příznačná je absolutní hodnotová negace - všechny postavy mají silné problémy a jejich meze normality jsou poposunuty, všem chybí silný hodnotový žebříček, lidé v rastru tohoto filmu nahradily víru konzumem a chrám hypermarketem, jistě tenhle fenomén ve společnosti cítit je, ale takováhle plošná paušalizace je až příliš jednoznačná. Silný je příběh bývalého příslušníka Stb, jeho závěrečná konfrontace s dcerou neakceptovatelná... Experiment se tvůrcům sice tak úplně nepovedl, přesto díky za něj. Alespoň měl snahu na něco poukázat a cosi odkrýt a pojmenovat... ()

gudaulin

Hypermarket není úplně jednoduché ohodnotit, protože je to rozporuplný kousek. Oceňuju ho jako sympatický pokus posunout televizní dramatickou tvorbu někam jinam z ze stojatých vod tisíckrát vyzkoušeného, vyhnout se některým klišé a přiměřeně provokovat. Tak zajímavé charaktery (zejména Krobotův estébák) se v českém televizním snímku objevují spíš vyjímečně. Na druhou stranu je ten pokus evidentně nad současné síly tvůrců a především scénář chtělo v mnohém dopilovat. Je to nevyrovnané, krvavý závěr je vyloženě přehnaný a přes pár zajímavých psychologických střetů a režijních nápadů negativní dojmy převažují. Celkové hodnocení 40 %. ()

Aluska88

S tímto filmem jsem zjistila, jak je hodnocení nějakého filmu po zhlédnutí ovlivněno tím, jak je na csfd hodnocen. V tomto případě zde před uvedením v TV nebylo ani jediné hodnocení a mě se tento film opravdu dost líbil, ale většině osazenstva ne:) Myslím, že na televizní film, byl na dnešní poměry zvládnut dost dobře. I herci předvedli velmi slušné výkony. V Hypermarketu jsem poprvé poznala sympatickou osobnost Davida Švehlíka:) ()

mysicka

původně jsem k tomu nic neměla.. ale když tak čtu příspěvek páně majora.. hmmm... tak on se chystá po studiích točit.. zastřelte ho někdo prosím radši hned.. beztak je poslední dobou docela přeodborníkováno.... ()

Radko

Snaha mnohovrstevne uchytiť skutočnosť je zjavná. Nevera, neprimerané zachádzanie s podriadenými, vzťahy otca poznačeného minulosťou a jeho rebelantskej dcéry, snaha netalentovanej herečky prebitá radodajnosťou neherečky. Všetko to ústi v priestore veľkého hypermarketu, pohlcujúceho ľudské emócie do penovej bubliny nasvietených tovarov. Ukazuje sa, že ako náprava pokrivených vzťahov to nestačí. Finále je nezvládnuté, hoci možno alegorické - krvavé zúčtovanie s manažérmi konzumu. Podaktorí tu ochkajú nad výnimočnosťou, celkové spracovanie a príliš veľa rozohraných tém pripomínalo skôr hypermarket ako umenie a šírka rozohraných námetov rozsiahlu ponuku produktov v ňom. Nový uhol pohľadu sa nestáva kvalitný automaticky tým, že sa spracuje odlišne ako doteraz, prípadne, že sa prináša niečo, čo tu dosiaľ nebolo. Navyše zdanlivo nové veci, tu už viackrát v minulosti boli. Revolúcia sa nekoná, hypermarkety ostávajú tým čím boli, rovnako tak tento tv film žiadnu dieru do sveta nespravil. Štandard televíznej produkcie, so snahou formálne atraktivizovať. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 5/10 Efekty 5/10/// +parádní Miroslav Krobot a David Švehlík, jistý dějový zvrat, prostředí, kamera, gradování napětí -prostředí hypermarketu je ve výsledku jen dějištěm těchto událostí(a ještě ne všech) a je škoda, že se film nesoustředí na práci ale spíše na dějové linky jednotlivých postav, které jsou sice zajímavé, ale prostředí mohlo být více využito/// Překvapivý film. Možná dost střelený a ujetý, ale i takové filmy mohou být. Pokud nechcete být vedoucí v hypermarketu, mrkněte na tento film./// Celkem 64%/// ()

Sašenka165

Tak tenhle film mi fakt zvedl náladu! Tolik pozitivní energie bych od něj vážně nečekala :). No a teď vážně: Bylo to divné, depresivní, ale něco do sebe to mělo. Tak nějak jsem cítila potřebu počkat si, co z toho na konec vyleze. Počkala jsem a nevěřila vlastním očím... ale mohlo to být horší, že? ()

Mariin

Odporný televizní film (podle divadelní hry), v němž se hlavni aktéři chovají jako šílenci. Kruté, beznadějné, destruktivní. Ukázka jakéhosi pozemského předpeklí tzv. "svobodných" lidí. Kladu si otázku, jací asi jsou tvůrci takovýchto produktů, zda jsou ještě schopni milovat a mít před něčím pokoru..., když nechají spojit svá jména s něčím takovým. Trochu podobné Olmerovým "Manželům 2006", ale ti byli - vedle převládajícího cynismu - alespoň vtipní. Tohle však je jen a jen odporné - jako zvratek. ()

Slarque

Nefungující vztahy na ploše hypermarketu, aneb kurvy, estébáci, herečky a manažeři ve filmu o ničem. Nemá to příběh, nemá to hlavu ani patu, děsím se, že tím chtěl autor něco říci. ()

Flego

Rozporuplný televízny snímok, dosť rozsekaný na drobné, dramaturgicky nesúrodý. Ak by to bol poviedkový film, možno by som nenamietal, ale s týmto označením nesúhlasím. Námetom bola divadelná hra, ktorú si dosť dobre neviem predstaviť, takže predpokladám, že tvorcovia popustili uzdu fantázii. Niektoré scény ( erotika snímaná vo veľkých detailoch, či scéna v byte eštébaka ) sú výborné. Ale to je málo. Škoda. ()

fleker

markety sem vzdycky nesnášel...nakupování...co ztoho?,,,vim že když se to tu rozjíždělo a zacínaly ty věhlasný víkendový "slevy a akce"... musel sem vsobotu stávat vopul sedmy a poslusne nasednout do auta,,aby nam tu výhodnou koupi náhodou nekdo nevyfouk...tenkrát me s tím fotr pekne sral.. muset se promenádovat v takovouhle nekrestanskou hodinu ulickama plnyma volezlejch důchodců a hledat dvacetikilový balení arielu...koho by to nebavilo co? ..mě teda ne,,,,tenkrát sem tudle výhodnou koupi hledal asi hodinu...a kdyz sem se k ni konecne dostal...regal byl prazdnej...selaut...a já rezignoval... byl sem vospalej a todle panáčkování mi přišlo ubohý...do toho prokletýho regálu sem si lehnul, přkryl se zlevněnou dekou ze sousední přihrádky a udivoval nově příchozí nakupující svým nezájmem o všecho hypersuper...aspon sem si to tehdá myslel....ve skutecnosti na me lidi nebyli zvedavi...udivoval me jejich nezájem o můj nezájem....pravdepodobne kazdej hledal jenom dobrou koupi a to já nebyl....kdyz ze me naka pani strhla deku a hodila si ji do košíku... vstal sem a šel otravovat toho co tohle způsobil....stal zrovna u nakyho regalu a vypadal zamyslene,,,kolem něj parta podobne uchýlnejch hyjen.. .."PANE VYNDEJTE TO Z KAPSY, JÁ SEM VÁS VIDĚL", zařval sem achytnul ho za rameno..."prosim tě neblbni, lidi se otáčej",snažil se předejít scéně..."PANE, POKUD TU VĚC OKAMŽITĚ NEVRÁTÍTE, BUDU NUCEN INFORMOVAT PATŘIČNÉ ORGÁNY"...."dělá si legraci", uklidňoval otáčející se zákazníky, "je to můj syn,jenom provokuje".. šel sem pryč,,,,bylo to tak..co se týče nakupování protisvé vůli, sem provokatér...jeden z těch lidí co přelepujou cenovky...vyměnují obsah zboží. ...platí tisícové nákupy v drobákách....kovovej vozík nosej v ruce a malej umělohmotnej zásadně vláčej po zemi......a pokud nekdy u kasy v hypernově potkáte člověka kterej si strká ukazovák do nosu a nákup do tašky z pennymarketu, ignorujte ho...sem to já ()

argenson

Spousta absolutně nesympatických postav (Švehlík ovšem výbornej). Což asi mělo bejt o tom, že hypermarket je debilní místo k práci i k trávení volného času. Zjevně i proto se několik málo dobrých scén odehrává výhradně mimo výchozí prostředí. ()

Sandiego

Zajímaé, netradiční a cool dílko ostravské televize, jež zdařile eliminuje televizní prvky a veze se na vlně českých filmů s absurdními zápletkami i osobami, kterých je už nyní více než dost, ale Hypermarket mě nakonec přišel docela sympatický, hlavně proto, že si vůbec nebere servítky. A navíc, kdo dnes nepovažuje hypermarkt za absurdní místo? Tato pararela už snímek vyzdvihuje nad televizní průměr. ()

danliofer

Na TV produkci posledních let je to nadstandardní filmový výkon. Miroslav Krobot je opět nezapomenutelný... Docela se divím tak nízkému zdejšímu hodnocení... ()