Nukleární ponorka vyzdvihne ze dna oceánu tajemný artefakt. Nikdo z posádky netuší, že jde o dávno ztracenou bránu do říše smrtících démonů a ničivého zla duchů minulosti. Po přerušení kontaktu s ponorkou vyšle vláda Spojených států na dno oceánu speciální komando. Tým vyšetřovatelů musí zajistit, co bylo příčinou neštěstí na ponorce, přivést ji bezpečně zpět do přístavu a navždy zničit bránu, která by mohla znamenat konec života na zemi (oficiální text distributora)

matass odpad!

Skvělá komedie v hlavní roli s panem hercem Richardem Griecem, který (opět) dokazuje, že hrát se dá i bez mimických svalů v obličeji. A jak, panečku! Dejte mu do ruky plastovou flintu z hračkárny s modře svítícím koncem a uvidíte, co jste ještě neviděli. Richard se zatváří jako vždycky a vypálí z flinty prskavku. Ta nebezpečnost z něj přímo sálá. Z děje si pamatuju jenom to, že jde o Hádův kámen, který je brána do pekla. To je prostě Oscarový materiál, který musí stačit každému filmovému labužníkovi. I zbytek technického provedení filmu je na výbornou (Janusz Kaminski po shlédnutí Phantom Force údajně oznámil konec své kameramanské kariéry). Celkově musím jít jednoznačně na plný počet hvězdiček, protože tak dobrou komedii jsem už dlouho neviděl. Keep up the worst work guys! ()

retrix

Akční, naivní, jednoduché, tak by se dal popsat asi děj filmu. Hadovo zlo vycházející z pekla či z kamene bylo archaické a hloupě pojaté. Řešit nelogičnosti ve filmu ani nemá smysl, v souhrnu - laciná akční sci-fi, která pobaví, ale na kterou se hned zapomene. ()