Hudební komedie o podnikavé komorné a o manželské nevěře, kterou odhalilo železniční neštěstí... Podnikatel Jakub Kaliba (F. Smolík) je šťastně ženatý s krásnou, o dvacet let mladší ženou Irenou (L. Baarová). Rodinný život ho však nebaví, a tak manželku při každé příležitosti podvádí. Nemá ovšem tušení, že Irenu čerstvě okouzlil pohledný tajemník ministerstva dopravy Zdeněk Hradil (P. Trojan). A tak oba manželé stráví jednu divokou noc každý podle svého, zatímco mají vymyšlené neprůstřelné alibi. Kaliba pořádá celonoční flám se svým kumpánem Felixem (L. Veverka) a s nespoutanou masérkou Annou Marií Veselou (L. Hermanová), zatímco oficiálně je na nudném abiturientském večírku. Irena najde pro změnu útočiště v Hradilově ložnici, zatímco naoko odjela vlakem se svou brněnskou tetou. Všechno by mohlo dopadnout podle plánu, kdyby se v nočním vydání novin neobjevila zpráva, že Irenin vlak měl nehodu… Frivolní česká operetní komedie z roku 1933 je zpracováním divadelní frašky Une Petite femme dans le train francouzského autora Léo Marchese. Krátce předtím uvedl režisér Karel Anton francouzskou verzi filmu, jejíž titul se shodoval s předlohou. (Česká televize)

MirecRKK

začalo to nie príliš dobre niečo ako argentínska telenovela, kde hneď od začiatku filmu ide o podvádzanie v manželstve, potom to prešlo skorej na tragikomédiu podľa skutočných udalostí ale po tomto dlhšom úvode z toho bola brutálne skvelá komédia a stále som sa smial, takto by mali byť všetky komédie, super naozaj vtipné scény a koniec vyzeral, že bude zase vážnejší ale zachránila to Ljuba Hermanová tak som sa mohol ešte naposledy zasmiať a koniec :) ()

ostravak30

Komedie Karla Antona, od kterého je to pro mě úplně první jeho shlédnutý film neboť jsem o něm nikdy neslyšel, je skutečně hodně frivolní. Když pominete cokoli jiného, tak v tomto snímku se na první republiku a její i filmové zvyklosti hovoří dost otevřeně o sexu, erotický podtón je cítit v řadě scén, máme tu nevěry a pijatiky zobrazené tímto způsobem a také dost odhalené ženy. Je to nezvyklý film. O to více ale vtipnější, hlavně ve své druhé půlce až se to celé rozjede. Typická komedie vhodná i na divadelní prkna, kde by se se správnými herci rozhodně diváci nenudili. Pro mě trochu překvapivě zábavná podívaná. Tím spíš, když krom Smolíka, který jinak hrál většinou distingované pány, a Baárové jsem nikoho jiného neznal. Například o neznámém herci Pavlu Trojanovi se toho moc neví a tu se jednalo o jeho poslední filmovou roli. ()

PetraMishka

Na svou dobu poměrně odvážný film vycházející z francouzské veselohry, tedy nabízející osvěžující taškařici o manželském páru, který by nejraději strávil večer od sebe, a tak vymýšlejí všelijaké historky, aby se to mohlo uskutečnit. A samozřejmě to pak dospěje k finále, které dá všechny dohromady a ukáže, že by to asi nemělo řešení. Ljuba Hermanová byla neuvěřitelný živel a občas mi vadilo, že jsem jí nerozuměla, stejně jako některým písničkám, ale film byl dostatečně zábavný a svěží, když se na něj nehledí vážně. ()

Ironfood

Tak ze zápletky by se určitě dala uplést velmi slušná komedie, bohužel by to ale chtělo jiné herecké obsazení. Pochvalu si zaslouží v podstatě jen Mařenka Zieglerová jako ruská majitelka masážního salonu Nataša. "Divoká jízda" Smolíka, Veverky (bohužel ne Bedřicha, kterého jsem původně očekával) a Hermanové působí dost křečovitě a trapně. Zbývá Baarová, která nikdy nebyla žádná velká komička, a její milenec Trojan, jehož zvláštní zjev i hlas mi většinu času šel hrozně na nervy... ()

Martrix

Film který navozuje dojem, že podvádění je děsná zábava, kterou se zaobírají všichni. Takže kdo by chtěl poukazovat na dnešní "zkaženou" dobu, bude nejspíš trochu zmatený, protože jde o film z let třicátých, kdy by se čekalo trochu víc toho mravního pokrytectví. Tématicky mě to míjí...nepřipadá mi to zábavné. Taky mě nebavily písničky, kterých bylo požehnaně. Opravdu vtipných momentů bylo pomálu, takže k tomuto filmu se už jistě nevrátím. ()