Těžko si lze představit slavnější film pro dospělé než Deep Throat (Hluboké hrdlo), který se stal v roce 1972 skutečným hitem sezony a měl zásadní vliv na americkou kulturu i společnost začátku 70. let. Náklady na snímek Hluboké hrdlo, jenž proslavila i stejnojmenná tajemná postava z aféry Watergate, nepřesáhly 25 000 dolarů, přesto zisk snímku přerostl miliony dolarů a podle mnohých se jedná o snímek s největším ziskem v historii kinematografie. Dvojice Fenton Bailey a Randy Barbato se nikdy nebála kontroverzních témat a zákulisí slavného pornografického díla i jeho pohnutá historie nabízejí dostatek zajímavého materiálu. Dokument Inside Deep Throat měl svoji světovou premiéru na loňském festivalu v Sundance. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

Chermy

Odsoudit člověka na pět let do vězení, za to že hrál v pornu, které si někdo "dovolil" distribuovat do kin? Jistě, Amerika je přeci země netušených možností! Kdo sympatizuje s pornografií nepůjde do nebe a nebohé ženy hrající v pornech jsou buďto utlačované bytosti, se kterými se zachází jako s "věcmi" a nebo děvky...... tohle a více se dozvíte o americké kultuře:-). Lidská hloupost nezná mezí..... ()

JayZak

Zručně natočený dokument o pornofilmu, který to všechno začal. Za všechno mluví aktuální statistika ke konci, hovořící o počtu natočených filmů za rok - zhruba 400 normálních filmů natočených v Hollywoodu, a ve stejné oblasti natočeno přes 11000(!) pornofilmů. Dnes je to obrovský bussiness těžící taky z mohutné distribuce na internetu(tady by ty statistiky pro "normální" stránky dopadly ještě mnohem hůře), což je přesný opak, o co se snažil režisér Hlubokého hrdla Gerard Damiano. Jeho idea byla propojit porno s normálním filmem a udělat z toho více umění, jenže paradoxně tím nevědomky nastartoval obrovskou mašinerii na peníze, která s uměním rozhodně nemá co dělat. Zákon proti pornografii schválený Nixonem, přes který bylo Hluboké hrdlo zakazováno, dnes pořád platí, což je zajímavé, vzhledem k tomu jaké popularitě se dnes porno těší. Jinak předlohu tohoto snímku jsem neviděl, ale nevidím to jako mínus, protože všechno důležité je v dokumentu, dokonce i slavná hrdlová scéna, i když kostičkovaná. Film tedy neberte jako materiál pro fandy, ale jako zábavný průlet historickým pozadím prvního porna a s ním USA tehdejší doby(sex. revoluce, cenzura, feminismus). ()

Pragrik

Hustý dokument o tom, jaká byla stratiplnná cesta porna v jeho začátku. Výborně zpracovaný s mnoha názory akterů a jejich osudů po puštění snímku Deep throat v amerických kinech. Zajímavé je vývoj pornoprůmyslu, kdy hlavní herec byl dokonce odsouzen u soudu na 5 let, nakonec byl po změně vlády v USA osvobozen. Je zde vysvětlena politická situace v 70.letech. Nakonci tvůrci dokumentu vyjadřují opovržení dnešní pornografií, kdy už to není umění a filmovat ho může skoro každý. ()

salalala

Povedený dokument o jednom pornografickém filmu, o kterém všichni slyšeli, ale málokdo ho viděl. Režisér Damiani se snažil do porna vnést nádech umění, což mohlo být docela povedený (podle té scény s tou raketou), bohužel ale dopad filmu byl zcela opačný. Dokument se úžasně naváží do USA jakožto do nejsvobodnější země na světě, kde se dodnes považuje porno za zvrhlost a obscénnost. Promluvili tam všichni, kdo něco znamenají od Coppoly k Flintovi. Ano, i Craven natočil pár těchto filmíků, porno bylo v sedmdesátých letech kultem a provokací. Někdy z filmu mrazí, to když hlavní představitel popisuje, jak mu film negativně změnil život. Opravdu poučný dokument o filmu Hluboké hrdlo. Teď už to chce ho jen vidět :). ()

FilmFan24

...aneb "Všechno so jste kdy chtěli chtěli vědět o pronikání a báli jste se zeptat"...Výborný dokument který je nejenom o pornu v Americe, ale podává i svědectví o 70-tých letech v Americe. ()

togaf

Spíš než o pornu je to dokument o puritánství Ameriky. To, co se s filmem dělo, je mnohem zajímavější než tuctové osudy herců. Ovšem zavřít herce za roli ve filmu (i kdyby ten film byl porno) je fakt úlet. I na Ameriku. Ještě že se Linda dala na křesťanství a zachránila tak svoji nesmrtelnou duši. To byl opravdu dokonale padnoucí kýčovitý konec. Dokument je lepší než samotný film. ()

Skip

Jak jeden film dokázal zamávat celou společností. Docela chaotické a přesto to dávalo smysl. Nicméně takový jakoby uřvany styl dokumentu mi moc nesedí. ()

zette

V dobe, kdy v Ceskoslovensku " uspesne " probihala normalizace, v USA odsoudily soudy herce hrajiciho v pornu na pet let do vezeni... Dokument o nejslavnejsim pornofilmu " Hluboke hrdlo ", o pokrytectvi, americke svobode a situaci v 70. - tych letech. Dnes to pro mnohe bude velmi absurdni a to je dobre! Velmi zajimavy dokument, dynamicky natoceny, ktery nam poodhali zakulisi a osudy hlavnich akteru tohoto, ve sve branzi stezejniho dila. ()

sator

To podstatné co je ve filmu, se vejde do jedné vyřčené věty Lindy "Prostě nevěřím na cenzůru ".... ()

farmnf

Velmi naivní americký hamburgerový dokument o tom jak texaský vidlák poprvé viděl péčko. Výkřikem "Oh My God" se to tam jen hemží. Použil jsem NEXT. ()

David.Darco

Kto by to bol povedal, že dokument o porne môže byť omnoho, omnoho lepší ako porno samotné? .... A teraz vážne. Z pohľadu Európskeho diváka ma zaujala najmä téma premeny spoločnosti a téma sexu ako tabu. Popravde som si nikdy neuvedomil, že len pár rokov dozadu, v podstate jednu aj kúsok generácie predo mnou boli takto radikálne odlišné názory na čosi, čo dnes vnímame ako úplne normálne, dokonca svojím prístupom a dostupnosťou všetkého možného zrejme pomaly mažeme čaro, ktoré by malo s touto témou prichádzať. Veľmi príjemný mix zábavných výpovedí, najmä respondentov, ktorí ostali nad vecou a histórie pornografie. ()

Pavlínka9

Nejvíc mě oslovilo, že komentář četl Dennis Hopper :) Celkově se na tomto dokumentu podílelo mnoho slavných osobností, které nemají problém si stát za svým názorem :) Deep Throat jsem viděla a taky rozhovory s Lindou Lovelace, tudíž vím o co se jedná, ale zde je skvěle ukázáno, co to vlastně v americké společnosti způsobilo za rozruch, když se objevil první pornografický film - celovečerní film o 61 minutách. Byla to opravdu sexuální revoluce a s prominutím - kvůli konci filmu si myslím, že Linda Lovelace byla totálně blbá, jelikož se ve svých 51 letech vrátila k tomu, proti čemu bojovala??!!!! Cože??!! Těším se na její knihu...Celý dokument je úžasně natočet a doporučuji ho všem, kdo ten film viděli či ne..je to průlom. Nejvíc mě ale dostala věta moderátora, který se dohadoval s hercem, který za svůj "výkon" ve filmu měl jít na 5 let do vězení: "Činy jichž jste se doputil ve filmu, by na ulici byly zločinem." To je střílení lidí taky...Jen proto, že americká společnost nepříjimala a nepřipouštěla si možnost zveřejnění sexuálního aktu společnosti, za to bylo mnoho lidí zavrhováno. S tím já nesouhlasím. ()

Master19

Inu průkopníci to věru neměli nikdy lehké. :-) Povedený dokument o jednom bezvýznamném pornu, které nadělalo pěknou paseku a rozkopalo několika lidem životy. Nicméně rozhodně jde o pěkné rýpnutí do "nejsvobodnější" země světa, pěkné to vyjádřila asi 70-ti letá bábrle: "Šla jsem na sprosťárnu a viděla jsem sprosťárnu. Nechci aby mi někdo říkal, co můžu a nemůžu vidět!" To by ale pani nesměla žít v americe... ()

masw

Velmi zajímavý dokument o natáčení prvního tvrdého porna (dnes i kultovního), které šlo do kin a o následcích jeho natáčení, ve kterém se dozvíte, že majitel Playboye starý pašák Hugh Hefner (letos by se o něm měl točit film) toho ví hodně o sexu, takže se nebojte zeptat, že za to že hrajete v pornu můžete jít do vězení a pak vás nevezmou do Pomády, že je těžký zbavit se nálepky huličky roku, ikdyž ze sebe uděláte veřejné idiota, že porno bylo kdysi uměním, než ho začali točit úplní kréténi na ruční kameru a že i Wes Craven kdysi režíroval porno. Výborný a poučný dokument. ()

sedm.1

Péčko Hluboké hrdlo jsem sice jako porno roztrhal na cucky a pohanil na něm snad všechno co se dalo a trvám si na tom i po shlédnutí tohoto skvělého dokumentu,neboť ten jeho kvality nepodzvedl,ale pravdou je,že jsem na něj koukal po shlédnutí V Hlubokém hrdle znovu a vnímám ho už dost jinak.Sice jde pořád o naprosto brakovou záležitost(což nakonec potvrdili i sami autoři),ale jak tento dokument ukázal,jeho význam byl obrovský a snad i ve svém ohledu nedostižný.Jak jinak mluvit o filmu,který změnil celý pornoprůmyslový svět?Díky autorům poznáme i mrazivě pohnuté životy většiny zúčastněných a především pak dopat onoho filmu na celou americkou kulturu.Celý tento dokument je vážně zajímavý,drsný,mrazivě pravdivý a nezavýrající oči před vším tím svinstvem,které se seběhlo kolem tohoto původně nenápadného prachmizerného braku.A pouze jen potvrzuje starou pravdu,že největší reklamu nechtěnému produktu dělají ti,co ho nejvíce odmítají.P.S.JSEM RÁD,ŽE VZNIKL FILM JMÉNEM DEEP THROAT!!! ()

pajaslav

V dnešní době, kdy lze porno sledovat online v telefonu v ruce, je to velmi zajímavá podívaná.. :D Jsem rád, že vznikl tenhle dokument. ()

janisska

Sexuální revoluce. Podaná jednostranně a omezeně, ale také neuvěřitelně vtipně. Komický efekt znásobuje především fakt, že vidíme všechny ty porno legendy ve stáří, demaskované, jako bytosti, prostě nepornograficky. ()

conery1

Vedieť tak vyfajčiť, že sa o tom dá natočiť celý film. Ako pozerám, aj solídny dokument, s ktorého sa dozvedám, že aj " zabiť " slobodu prejavu. ()