Těžko si lze představit slavnější film pro dospělé než Deep Throat (Hluboké hrdlo), který se stal v roce 1972 skutečným hitem sezony a měl zásadní vliv na americkou kulturu i společnost začátku 70. let. Náklady na snímek Hluboké hrdlo, jenž proslavila i stejnojmenná tajemná postava z aféry Watergate, nepřesáhly 25 000 dolarů, přesto zisk snímku přerostl miliony dolarů a podle mnohých se jedná o snímek s největším ziskem v historii kinematografie. Dvojice Fenton Bailey a Randy Barbato se nikdy nebála kontroverzních témat a zákulisí slavného pornografického díla i jeho pohnutá historie nabízejí dostatek zajímavého materiálu. Dokument Inside Deep Throat měl svoji světovou premiéru na loňském festivalu v Sundance. (FebioFest 2006) (oficiální text distributora)

ddf76

Povedeny dokument o nejznamejsim porno filmu v dejinach :). Holt Amerika je Amerika :). Nabozensti fanatici neznaji mezi, dostat 5 let za hrani v pornofilmu, to se muze stat v USA :). Nastesti ho osvobodili :). Nevhodny film pro puritany :). ()

Petrus1

Jestli se dá točení porna považovat za umění a pornoherci za umělce jest otázkou. Každopádně Linda bezesporu umělkyní je. Myslím, že jen málo žen ovládá tak hlubokou felaci jako ona. Takže v tomhle si určitě titul umělkyně zaslouží. Ale to je tak všechno. Jinak mi přišla jako naprosto vykrákána osoba, která si bez rozkazu neutře ani zadek. Když neměla v puse ptáka, měla raději mlčet. Například její otázka, co je to anarchie, mně jako punkerce rozšířila pery do o-o. :-) A když se najednou stala bojovnicí proti pornu a nakonec se do této branže vrátila a tvrdila, že v jednapadesáti je stále sexy (bez makeup možná tak pro slepý sedmdesátiletý starce, kteří neudrží moč), bylo mi definitivně jasný, že ta ženská je jednak pod drogama a druhak se totálně zbláznila. O tom, že Amerika není země netušených možností, ale cenzurou, puritánstvím a pokrytectvím prolezlá země, není pochyb... ale že by i v dnešní době existovali tak zarputilí bojovníci proti pornu, potažmo svobodě projevu... se mi snad ani nechce věřit. Na nejvyšší posty jsou jmenováni ti, kteří kdyby neměli tolik práce s terorismem, brojili by proti pornu! A já myslím, že právě tito největší bojovníci na těch nejvyšších místech, jsou těmi největšími pokrytci... a hlavně ti, kteří chtěli Deep Throat zakázat a do vězení jako varovný prst všem pornotvůrcům poslat obětního beránka... jen tiše záviděli, že jejich manželky, milenky a stálé prostitutky nebyly schopny jejich tvrdé údy zasunout tak hluboko do krku... To že Hluboké hrdlo trhalo návštěvnost kin, tržby stoupaly geometrickou řadou a vidělo ho spoustu známých osobností, mě ani tak neudivilo... Spíš jsem byla překvapena, že porno točil i můj oblíbený Wes Craven. Mile. ;-) Jen škoda, že nepřiznal co... bych se ráda podívala... Protože mám porno ráda, nemůžu tenhle dokument hodnotit jinak než pěti... a současným silikonovým zmalovaným pornoherečkám by mělo být Deep Throat promítáno povinně, aby věděly, že hluboké přeblafnutí je nejen neskonale úžasné pro chlapy, ale že to může i hezky vypadat na plátně... ()

bakeero

Dokument, který vám odhalí, že první porno se točilo z rebelie a ne pro prachy, a že USA je zemí, kde sice každý může nosit zbraň, ale pár fanatických stoupenců "dobrých mravů" by nejradši zavedlo cenzuru. ()

rivah

Příběh vzniku filmu, osudy porno dívek, politické okolnosti, vydírání kinařů mafií aj) o tom, jak vzniklo porno - a v závěru (počet natočených filmů a pornofilů r.2002 je 400:20.000) jak nakonec zničilo samo sebe. (české titulky) ()

Exix

V americe si hraji na strašnou demokracii ale přitom tam vladne pevná ruka.Pornografie patří dnes již k životu. ()

MORION

Na rozdiel od samotneho snimku Deep Throat, ide v tomto pripade o velmi putavy a objektivny dokument s vypovednou hodotou. Viac takych.. ()

pOne

Film Deep Throat jsem neviděl a ani se k tomu nechystám. Dokument o něm, který je delší než film samotný, je ale zajímavý. Nezaobírá se pouze zakázem promítání filmu samotného, ale i širšími souvislostmi. Jednak je to zajímavé a jednak je to okořeněné zajímavými hláškami typu "Peněz už bylo tolik, že jsme je nepočítali, ale vážili". ()

Insspektor

Veľmi zaujímavo spracovaný príbeh, toho vznikol (ak som správne pochopil) prvý veľký pornofilm - dokument, so zaujímavými vyjadreniami zaujímavých ľudí, bezpochyby človeku otvorí obzory o tom aké to bolo žiť v minulosti, no však stále je to iba dokument.... Ak by to bolo spracované niečo na štýl Ľud vs. Larry Flint - tak by to bolo zrejme zaujímavejšie predstavenie.... Na konci som si vôbec nebol istý či stojím na strane konzervatívneho štátu či liberálnych filmárov, ktorých rozhodne do boja nehnala túžba po slobode prejavu ale peniaze a zisk. ()

BlueNeon81

Vynikajúci dokument o prvom pornofilme, ktorý bol distribuovaný v kinách (a zarobil nemalé peniaze) a o jeho "legacy" v "slobodnej Amerike". Samotný Deep Throat síce neuspokojí oko a dušu (pornofilmy stárnu), ale tento dokument je tak dobre natočený, že nezostárne nikdy. ()

Retimo

Chyběl kousek a z porna se mohl stát regulérní "hollywoodský" žánr......místo toho bylo odsunuto na okraj společnosti s cejchem zdravotně závadného.Další důvod proč nenávidět puritánské věřící a zamyslet se nad tím,kdo nám má právo určovat co můžeme a co ne.A jako vedlejší produkt se docílilo toho,že místo kvalitního porna s příběhem(jen se smějte) máme milióny "filmů"(klipů) které jsou od sebe naprosto nerozeznatelné........ ()

Umělec

Jen s tímto dokumentem je film Hluboké hrdlo teprve kompletní. Na zajímavosti přidává i fakt, jak dlouho po natočení filmu dokument vznikl. Hezký pohled do zákulisí vznikajícího porno průmyslu. Když si uvědomíme, co v této době promítali u nás v kinech ... :-)) 80% ()