Chlapec a jeho pes

• USA A Boy and His Dog

Rok 2028. Spojené štáty americké sa po štvrtej svetovej vojne, ktorá trvala iba päť dní, zmenili na rádioaktívnu pustatinu. Mladý Vic a jeho partner, inteligentný (a telepaticky nadaný) pes Blood, sa snažia prežiť vo vyprahnutej krajine medzi zvyškami osídlení, skupinami ozbrojených nájazdníkov a mutantov. Vic pre oboch zháňa jedlo, Blood pre sexuálne frustrovaného Vica pomocou čuchu ženy, ktorých je v postkatastrofickom svete nedostatok. Dúfa, že spolu jedného dňa odídu "za kopec", kde je všetkého dostatok... (micks)

FritoleXx

Postapo satira, která ukazuje lidskou povahu a na nic si nehraje. Hlavní hrdina tak hodinu běhá po pustině, krade jídlo, zabíjí lidi a především hledá ženu. Při tom všem mu pomáhá jeho parťák pes. Ten představuje tu inteligentní část z dvojce plnou vtipných poznámek, u kterých se člověk vyloženě nesměje, ale dobře to pomáhá k odlehčení filmu. Kdybych měl teď jmenovat nejlepší zvířecí postavu ve filmu, tak to bude dozajista zdejší Blood. No a zatímco po první hodině jsem si pln radosti říkal, že jsem možná našel úžasný klenot v béčkovém scifi, tak poslední půl hodina sklouzne do úplně pitomé části. Neuvěřitelné, jak film dokáže z ničeho nic totálně nudit. Každopádně samotný závěr je naprosto bravurní a celé to zachraňuje. ()

fefee

Veľmi ťažký priemer, so sem tam dobrou hláškou ale strašne nudnou réžiou a ešte nudnejším príbehom. (2,5*) ()

blackJag

Maximální minimalizace jediných dvou položek, které jsou schopny člověka, tvora myslícího, pobídnout k enormní snaze: žrádlo a šukání :-) Než jsem si tento film pustil, nic jsem o něm nevěděl, výsledek se mi ale hodně zamlouvá. Dobrý nápad, případné obsazení, slušné provedení, výborná pointa. Krásná dívčina, ztvárňující ve snímku nevyzpytatelnou Quillu June Holmesovou a v civilu vystupujíce pod jménem Susanne Bentonová (nemaje na CSFD ani strohý profil, přestože byla ozdobou mimo jiné také slavné HLAVY 22 – stav k 19.11.2011), pózovala v květnu roku 1970 pro americký Playboy – film toho v několika záběrech samozřejmě správně využívá. Schválně si to vygooglite, ta obálka je prostě gorgeous :-) Režisérem snímku je herec L.Q. Jones (snímek je nejvýraznější z jeho celkově pouhých tří prací na režijní sesli) a zahrál si zde i malou roli – účinkujícího v promítaném pornofilmu. Existuje ještě jeden stejnojmenný krátkometrážní snímek z roku 1946 (dokonce ve své kategorii získal Oscara), s tímto ale nemá nic společného. 80% ()

Kalidor_

Velice zvláštní postapo film. Jakmile jsem si zvyknul na ukecaného čokla tak už to celkem šlo. Hodnotím čistě díky tomu, že tento film ve mě zanechal příjemný dojem, a toho se mi u spousty sci-fi filmů s mnohem vyšším rozpočtem často nedostává. ()

Braddy

Mám rád sci-fi, mám rád postkatastrofické sci-fi, mám rád černý humor. Takže tento film byl téměř přesně dle mého gusta. Nedám mu sice 5*, protože není úplně dokonalý, ale na to, že ho natočil herec známý především z westernů Sama Peckinpah, to je velmi dobrý počin. Vypráví o budoucnosti po IV. světové válce, kdy se nehostinnou krajinou toulají mladý muž (Vic) a jeho pes se kterým si dokáže telepaticky "povídat". Jejich hlavní starostí je sehnat pro sebe jídlo a příležitostně i nějakou dívku pro ukojení mladíkových sexuálních pudů. Jednu takovou najdou, ale dívka jim po nějaké době prchne do podzemního města Topeka, kde žije komunita lidí, kteří se zde schovali ještě před atomovou válkou. Funguje zde za dohledu přísného výboru starších společnost, která se snaží udržet typický způsob amerického života. Vic se sem za dívkou vydá (ne z lásky, ale kvůli pomstě), ale je chycen a přinucen pomoci společnosti obnovit její stárnoucí populaci (muži jsou po dlouhém pobytu pod zemí neplodní). Naštěstí pro něj je ale zachráněn a prchá z podzemí i se svojí dívkou... ()

vitekpe

Podivnej film...podivnej. Napul sranda, napul ne. Mladickej Don J. Mluvici pes v pohode. Proc ne, kdyz necekate nic svetoborneho. :) ()

Han22

Ani napodruhé mě to nepřesvědčilo. Chlapec a jeho pes je strašná hovadina - nesympatický "hrdina" a jeho čokl, příšerně laciné kulisy, dementní dialogy a k tomu naprosto zoufalá "společnost" tam dole. Hvězdičku přidávám jen za skvělý konec, resp. poslední scénu. ()

Pafl

Čtvrtá světová válka trvala 5 dní, prý. Film, který vypráví o životě po jejím skončení je hodně slabý. Totiž, občas má své silné chvilky (a nejlepší je ta úpně poslední, nejen proto, že jí film končí, ale proto, že je prostě vtipná), ale těch je opravdu jenom málo. Zbytek je místy obtížně pochopitelná splácanina, která Chlapci a jeho psu dokázala přidělit titul "kultovní", ale tím to hasne. Čtvrtá světová válka je nuda. ()

Chřástal

Film natočený podle novely Harlana Ellisona získal žánrovou cenu Hugo za rok 1976. Sám Ellison obdržel za předlohu roku 1969 cenu Nebula. ()

gumolit

Pamatám si to svojho času že som to videl na 100 krát prehratej videokazete kedysi ako možno9 ročný, vtedy sa mi to pozdávalo celkom hovoriaci pes a tí šibnutí ľudia čo žili pod zemou .Z dnešného pohľadu teda v podstate riadna hlúposť ale vdaka tomu čiernemu humoru psa a tomu trochu brutálnému koncu to môže byť každopádne toto sú filmy stvorené na remake ! ()

Mikino00

Ujetá béčková komedie, kde jde jenom o sexuální touhu, blbost hlavního hrdiny a inteligenci jeho psa. Pobavil mě hlavně konec, linie s nevěstami byla neskutečně pitomá. ()

Drom

Už se mi hodně dlouho nestalo, že bych viděl tak příšerně nudnej film. Blbej, trapnej a debilní, to vidím každej den. Ale tak nudnej... A tam, kdesi na pozadí té prázdnoty je snad cosi cítit, ale je to spíš k pláči. Asi tak první hodinu se tam neděje naprosto nic. Teda pokud si nelibujete, když se nesympatické postavy plouží odnikud nikam a pokud se smíříte s faktem, že existuje telepatickej pes a že je pravděpodobně nejinteligentnější tvor na planetě. Očividně, vzhledem k demenci naprosto všech. A to navíc v nudném, levném a otřesném (!) zpracování. Pak, po několika zkratkovitých skoroposunech - samo o sobě je mistroství se při takové rozvláčnosti uchylovat ke zkratkovitosti - a několika logických kiksech, se konečně něco děje. Teda krom dalších podivných motivací postav a další zdlouhavosti. Já myslím, že "něco" je asi tak nejpřesnější termín, který dokážu najít. No a pak přišel ... happy end s pečínkou? Ne, vážně, to bylo tak neuvěšitelně nudný až iritující, že za těch několik možná vzácně zajímavých momentů víc než jednu nepustím. Brrr! ()

SMJSmoK

Až na tu část s tím "bunkrem" (ta se opravdu moc nepovedla) je to naprosto perfektní post-apo...a zakončení je takovou velmi vtipnou třešničkou na dortu :) ()

mac000

Předlohou byla novela klasika sfience fiction Harlan Jaye Ellisona, jednoho z nejkontrover­znějších a nejprovokativ­nějších spisovatelů science fiction druhé poloviny dvacátého století. ()

Doutas

Zábavné béčko se vším všudy, které ačkoliv nebylo tak vizuálně vymazlené jako Šílený Max, tak mě bavilo o dost víc. Vize post-apokalyptického světa, kde lidé vyvíjejí stejné úsilí pro uspokojování svých sexuálních potřeb jako pro shánění jídla, kde je zmutovanej cynicky hláškující pes nejchytřejší bytostí široko daleko, a kde v podzemním vaultu funguje bizarní zdegenerovaná totalitní společnost, která pro obnovu svého genofondu potřebuje unášet lidi z povrchu, mě vyloženě bavila. Vtipný konec pobaví všechny, kdo si stejně jako já rádi dělají srandu z lidí, kteří nesnáší, když se ve filmu ubližuje zvířátkům. ()

Blazkowicz

Takový americký Mad Max. Postapokalyptické provedení světa dost slabé, ale vynahrazuje to napínavý děj a konec. Část v bunkru ale absolutně nevyužitá a v podstatě k ničemu. Nebylo to ani pořádně vysvětlené, co jsou vlastně ti lidi v bunkru zač. A o těch zelených příšerách taky nic. 3* ()