Tři muži přepadnou srub zlatokopa Samuela Sanda, kterého i s manželkou zabíjí. Míšenecký syn Max Sand jde po stopě vrahů; je odhodlán k pomstě rodičů za každou cenu. Po řadě dní zamorduje prvního pronásledovaného muže v souboji, druhého nedlouho poté nachází v táboře pro trestance. Posledního vraha svých rodičů Sand objeví až po mnoha měsících… Steve McQueen, který ztělesnil hlavní roli, v 60. a 70. letech patřil k nejoblíbenějším hvězdám americké kinematografie. Většinou vytvářel typy tvrdých, odvážných mužů v dobrodružných snímcích. (Česká televize)

fragre

Dost propadák. Už jen ten Steve, co má být napůl indián, a je blonďatý a modrooký, že by i vůdce měl radost. Děj plný nelogičností, nepřesvědčivý, násilí samoúčelné (zřejmě snaha trumfnout špageťáky), k tomu mravoličné didaktické pasáže o osobnostním růstu hrdinově. Tohle nezvládl ani režisér, ani Steve. ()

blackrain

Trošku jsem měla problém s tím, abych uvěřila, že Steve McQueen hraje mladého kluka. Ale to byla jediná vada na kráse tohoto příběhu. Ani mi nevadila délka, i když to v některých momentech působilo strašně zdlouhavé. Pomstění smrti rodičů pro něho bylo jediným smyslem, proto se pro ni neváhal obětovat. Prošel si teda pěknými věcmi. Silná vůle byla tím hnacím moterem. Moc zajímavá studie charakteru postavy a jejího vývoje. Steva McQueena mám ráda. Byl to hodně charismatický herec. ()

Spike17

Western plnící klasické narativní schéma (příběh o pomstě) mě rozpoltil na dvě poloviny. Na jednu stranu mě zaujal svými vyprávěcími a stylistickými postupy (prostor a čas pravidelně oddělován eliptických střihem, resp. nejčastěji prolínačkami a v menším počtu také zatmívačkami a roztmívačkami), ale na stranu druhou ve mně vyvolal lehké roztrpčení nad nedokonalostí scénáře (zde mnohokrát propíraný casting aneb Steve McQueen ve svých pětatřiceti letech jako mladíčký míšenec; logické chyby jako fungující zbraň po koupeli v močálu), tak ve své lacinosti (spousta scén budí dojem opravdu levného filmu, což je s ohledem na rozpočet přinejmenším rozpačité – má teze zní, že minimálně polovina byla použita na herecké eso v hlavní roli, což je paradoxně ta největší minela filmu). Nicméně, i když mám ke scénáři spoustu výhrad, film jako systém působí celistvě a jako dobrodružný „revengewestern“ s nečekaným finálním rozuzlením, funguje bez problémů. ()

YURAyura

3/10 Hmmm, Steva mam rad, ale toto je tak trochu mimo misu - jak jeho vekem, tak slabymi bitkami a mnozstvim vedlejsich postav, co se jenom mihnou aniz by dostali potrebny prostor. I ten nazev filmu je diskutabilni, bo se k nemu da priklonit az poslednich 25 minutach - spravne by se mel jmenovat Sam Sand, ale toto jmeno je asi divacky zajimavejsi. Cast ve vezeni jako by byla nejdulezitejsi pro vyber do Charierova Motylka. I zapornaci na cele s temer vzdy kladnym Maldenem jsou jaksi slabi jako vyvar z novych ponozek. Zbytecne natahovane a dlouhe ()

Dexter1

Tento film si nie tak úplne zaslúži tie 3* čo som mu dal. Príbeh je dobrý. Opisuje ako človeka zmení pomsta a tak ďalej a tak ďalej, lenže je to strašne dlhé a ubíjajúce a pozornosť sa dlho neudrží. McQueen bol na svoje pomery taký priemerný, čiže o nejakom vrcholnom hraní nemôže byť ani reč. Ale prečo tie 3*? Kvôli filmovej estetike. Nádherné lokácie a perfektné zábery aké mám na westernoch rád. ()

radektejkal

Jeden z prvních westernů, které jsem viděl - a už je tomu padesát let. Na rozdíl od jiných jsem si dosud pamatoval brutální vstupní scénu (proto také jsem si pustil televizi raději o půl hodiny později) a dokonalou a dokonanou pomstu. Televizi jsem měl ale také zhasnout o půl hodiny před koncem; vyhnul bych se tak pomateného jednání hlavního padoucha, který měl zlato, pušku a kámoše a přesto se dá na útěk, když spatří hlavního hrdinu, s nímž si mohl vypořádat účtu kdykoli dříve. Na to, že trestanci v USA dostávají mzdu v naturáliích, jsem také už zapomněl. ()

fmash

Opravdu chabý pokus o syrovou sondu do života naivního mládence, který za sebou na cestě pomsty nechává ležet kromě nepřátel také svou duši. Když už, tak to mělo být se vším všudy, tj. naivní měl být hrdina, nikoli film, podivné vykoupení v závěru mělo jít k čertu apod. A ovšem šestatřicetiletý Steve McQueen měl hrát tak leda toho prodavače střeliva, ne dětinského hošíka (předpokládám, že i u indiánů byli muži v jistém věku dospělí). ()

OG_Swifty

Neni to uplne nejhorsi western a taky to neni uplne nejhorsi film Steva McQueena, ale taky tomu hodne chybi do 5* hodnoceni. Vendetta ride movies mam rad a taky me bavi, kdyz je hrdina mladej panic a v prubehu filmu se vytuni v drsnaka. Max Sand se chvilema chova jako dement (ve stylu Jonase Corda Jr.), mel po skonceni svy msty jet zpatky do rezervace prznit indianku... Jinak na to, ze Jesse Coe byl s nozem nejlepsi, toho v prehrade moc nepredved - skakal tam s nozem jak dement, to jsem se fakt musel smat :D ()

gumli

Dnes už klasika so Stevom McQueenom.Pre mňa jeden z jeho najlepších filmov.Film má jednoduchý de,typická westernová pomsta syna za brutálne zabitú matku a otca.Okrem toho že je to pútavý príbeh,je tam nádherná príroda,dobré herecké výkony a hlavne veľmi pozoruhodný koniec,keď príde zúčtovanie. ()

Martin741

Reziser Henry Hathaway /Call northside 777, A lady takes a Chance 1943/ natocil len taky lahko nadpriemerny western so Steveom McQueenom /Velky Utek, Somebody up there Likes me/ v hlavnej roli. Pribeh pomsty za rodicov ma nieco do seba , ale film nema strhujucejsie tempo a strhujucich momentov je tu poskromne. McQueen bol herec A kategorie, ale sam nestaci utiahnut film. Akcnych scen je na western zufalo malo. Ako western - pribeh o pomste sa to vsak da. 70 % ()

MrPierc

Netradiční westernová road revenge movie ( je to složité popsat ). Míšenec, kterému umučí rodiče, se vydává pomstít třem pistolníkům. Potkává hodné, zlé i pokroucené povahy. Během putování poznává lidi, kteří zakusili i horší věci a přesto dokáží odpouštět. Film mne zaujal dosti relistickým popisem doby, chováním lidí. Hudba se sice hodí do romantických filmů, ale vyloženě nevadí. Konec filmu je velmi ojedinělý na western. ()

Rodriguez

Western, kdy Nevada Smith zazní ve filmu pouze jednou. A to když si ho Steve McQueen vymyslí, aby se dostal k bandě, která mu zabila rodiče. Msta se brzy vyplní... 65% ()

laik_60

snáď najslabšia mcqueenova kovbojka. :( hral tam polodospelého chlapca, hnaného túžbou pomstiť smrť rodičov, naviac miešanca neviem ci (indiánky s tal silným dominantným génom pigmentácie majú blondiakov deti ... hihi). Naviac nebol režisér republikán, tak do kovbojky zamontovať ulízaného napúdrovaného kapucína, to sa málokedy stane... slabunké veľmi slabé tri bodíky. :( ()

pakobylka

Hlavní hrdina disponuje dobrosrdečnou naivitou Hloupého Honzy a čestným profilem Mirka Dušína, což představuje poněkud nepraktickou kombinaci ... v ne zrovna mírumilovných a zákonů dbalých končinách Divokého Západu. Obzvláště když opustí závětří rodného domu a vydá se po stopě brutálních vrahů svých rodičů. Nicméně osud zastoupený scénářem a režií je k němu milosrdný, neboť mu staví do cesty jen překážky zdolatelné a v pravý čas mu posílá do cesty rozličné dobrotivé bytosti - to aby mohl postupně získávat zkušenosti a osvojovat si vzorce chování nutné pro přežití. Vcelku logicky spolu s nabytými schopnostmi nastává i určitý zvrat v charakteru našeho hrdiny: Hloupý Honza i Mirek Dušín zůstávají někde daleko vzadu v prachu cesty - bez koně a bez kvéru (zdá se, že historie se opakuje, jen její ústřední postavy se mění) ... a nemají nejmenší šanci ho dostihnout. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Víte ... neberu mu jeho pomstu - stejně jako on uznávám ono biblické rčení "oko za oko a zub za zub", nicméně ... neměli by na ni doplácet nevinní. Ksakru ... co se finále týká: On je NEVAROVAL ... dokonce se o to ani NEPOKUSIL - a pokud mohu soudit, nepociťoval pražádné nutkání postavit se na jejich stranu. Jejich osud ho zkrátka nikterak netrápil, neboť průběh a výsledek závěrečné přestřelky vyhovoval jeho plánu. V mých očích klesl na úroveň těch, které pronásledoval ... a popravdě netuším, co vlastně chtěli autoři divákovi sdělit ... 2,5* ()

Mol

SWEET REVENGE!!! Max Sand si jede pro svoji pomstu přes všechna úskalí a nic jej nezastaví. Ani boj na nože, ani močály plné jedovatých hadů. Dokonce si ve filmu hodí biblí přímo před knězem. Film má svoje nezpochybnitelné kouzlo, ale abych řekl pravdu, tak konec mě trošku zklamal. Nechápal jsem, proč ho Tom Fitch neodbouchnul hned. ()

vesper001

Není pravda, že tenhle western není ničím výjimečný. Tolik špinavých scénáristických triků pohromadě se hned tak nevidí. Pominu již zde propraný fakt, že Steve McQueen je všechno, jen ne napůl indiánský adolescent (nosí mokasíny a spí s Indiánkou, ovšem!) a otřesný dabing. Logikou ani realismem se při konstruování příběhu nikdo netrápil. Když se Max nutně potřebuje najíst a naučit střílet – hle, zjeví se zásobený a dobrosrdečný obchodník se zbraněmi. Totéž, když potřebuje poradit, sešít, zachránit, vyléčit, anebo… píchnout s gramatikou. :) Pomocníci se objevují a zase mizí, překážející postavy příhodně umírají, navíc má cucák Max zázračnou bouchačku, která pálí i při koupeli v močálu, a přímo nechutné štěstí. Je to poprvé, kdy jsem se Stevovou postavou nedokázala sympatizovat. Pistolnické ucho, které místo whisky nasává šťávu z kompotu, ve volných chvílích dychtivě pročítá slabikář a rebelsky odmítá chodit k františkánům na náboženství má totiž do mé představy westernového bouráka hodně daleko. ()

andrii

Měl ho na mušce, byl u cíle. Vyšel vzhůru, čoud sinavý z pistole, leč s rozmyslem upustil, hrdě a statečně, v proudu řeky tekoucí zchladil její hlaveň, svou žízeň po pomstě. ()

senor

Podle mě Steve McQueen nebyl zrovna nejlepší herec, ale ani se mu nedivím, že nedokázal ve svých 36 letech přesvědčivě zahrát mladého kluka na cestě za pomstou. Jinak poměrně průměrné, ostatně jako všechny Hathawayovy westerny. ()