Tento úchvatný příběh je založen na legendě z doby kolem roku 1349, kdy do Norska přichází mocná morová epidemie, jíž padne za oběť značná část obyvatelstva. Holčička Maren jako jediná přežije útok "černé smrti", která udeří na její rodnou vesnici v odlehlém údolí uprostřed nádherných scenérií hor a ledovců. Instinktivně a s pomocí jakéhosi vnitřního zraku se jí podaří překonat všechny nástrahy divoké přírody a nalézt otce, který byl u příbuzných na severu a nyní musí získat zpět její důvěru a vrátit ji do normálního života. Film získal řadu ocenění na mezinárodních festivalech a mnoha filmovými kritiky je označován za "skrytou perlu". Náladu umocňuje i nádherná hudba známého norského hudebníka Jana Garbarka. (oficiální text distributora)

DannyBoy80

Vizuálně velmi dobré, zbytek je o naprostem nic. Většinu filmu se ozyvaji jenom zvuke nebo se dokola omilaji jedny a ty same slova. Ke konci filmu jakoby se to zlepšilo, ale texty byly prostě tak dementní, že byl problém to vůbec dokoukat. Za kameru 1*, jinak je to hodně slabé. ()

boda777

Malá holka odchází doprovodit za osadu svého otce, který odchází na lov do vzdálených krajů. Po návratu do vesnice dívka zjsití, že všichni obyvatelé krom ní se nakazili smrtelnou nemocí a postupně umírají. Dívka se snaží přežít a stává se samostatnou, ale nebezpečí číhá v blízkém okolí. Ola Solum se nám přestavuje tímto historickým snímkem z dob vikingů a zakomponoval tento příběh do krásného prostředí Norska v okolí ledovce Jostedalsbreenu. Nepochybně mistrovské dílo, které si zaslouží pozornost všech náročných diváků. 95% ()

Der Jaaasne odpad!

chcel som sa len pozriet, no vybuchalo to zo mna mnozstvo kalorii a toho dobreho cholesterolu... vlezlo mi to do oci a bylo zle.... ()

Deganawidah

Hezká příroda severu i podání kultury a způsobů života. Scénář převelice chudý... Děj nemá žádný spad ani rozuzlení, konec celkem prázdný. Čekal jsem ještě na nějaké překvapení, ale marně... Mám rád severská poklidnější podání, ale v tomto případě jsem se opravdu nudil. ()

caniferus

Spatne sa musim vyjadrit k tomuto filmu, pretoze stale som nevidel od tohto filmu lepsie spracovany film zo stredoveku, prosto pre mna je toto stale cislo jeden, nech si hovori, kto chce, co chce! Pozor tento film je skorej pre medievalisticku verejnost, ci odbornu alebo amatersku!!! A este jedno upozornenie, ide o silne BLBOVZDORNY FILM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

suomifilm odpad!

Už dávno som nevidel niečo tak nechutné, nudné a odporné. Film vystihuje, krv, sračky, bahno, mŕtvoly a v celom tomto humuse sa motá jedno malé ušmudlané dievčisko. A to mám severské filmy naozaj rád. ()

JARDAHONDA

Skvostný snímek se řadí především pro náročného diváka. Ne každý totiž ocení syrové téma s lyrickým příběhem, kde dominuje Norská příroda, která je přímo excelentní pro tento žánr. Nadstandartní podívaná 100 % ()