Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (173)

ZkuKol 

všechny recenze uživatele

Koukám na trekie sérii s 30letým zpožděním, takže bez jakékoli úcty. Návrat Spocka je jasný už na konci dvojky (a taky byl dopředu zamýšlený, jak jsem zjistil). Očividně fanouškům stačilo, že se vrátil jejich hrdina, takže na děj, či dialogy se všichni vykašlali a dali tak průchod Shatnerovo neherectví, jež by málem poslalo toto scifi až do odpadu. Vše zachraňuje výrazný pokrok po trikové stránce, hudba a členové posádky, kteří neexcelují, ale ví že jejich postavy jsou jednoduché a točí se "béčko" tak se raději o nic nesnaží a dobře dělají:-) 30% ()

PKD 

všechny recenze uživatele

Sice slabší, než ST II, ale pro mě, během těch let, velmi osobní film, krom ST V, samozřejmě. Efektů, včetně klasických modelů, kam se podíváš a za naprostý vrchol (z úhlu pohledu ST podivína) považuji přílet Enterprise do doku a její (poněkud nelegální a neplánovaný) odlet;-) Dr. Emmet Brown jako klingonský kpt., je šílený (typický klingon, no:) a bezchybný. Ostatně, kde Krištov Lloyd není, že? Výměna postavy poručíka Saavik, je sice nevítaná, ale Robin Curtisová je v této roli ok. Speciální bonbónek pro zasvěcené jest přítomnost, (zde již 86 leté) démonické paní Danversové z Hitchcockovy Rebbecy, v roli nejvyšší kněžky T´Lar (ještě že ji ten synovec uprosil) a krátké cameo na můstku Excelsioru, které Scotty označil za necky:) kde máme budoucího (a v prvních 2 s., poněkud neotesaného) agenta, Alberta Rosenfielda z Twin Peaks;-) ()

Reklama

Marigold 

všechny recenze uživatele

Škoda, je to slabé a velmi nucené znovuuvedení postavy, na jejíž zničení neměli tvůrci dost odvahy. Problémem je, že jediným cílem filmu zůstává oživit Spocka do závěrečných titulků a všechno kolem (Klingoni, přestřelky, souboje) působí mechanicky a doplňkově. I Hornerův soundtrack už nemá výbušnost předchozího dílu a, co je horší, nefunguje ani energie admirála Kirka. Ten sice podstoupí dvě strašlivé oběti, ale ani jedna z nich nemá punc výjimečnosti, není provedena nijak oslnivě a jen Shatnerovo solidní herectví zabrání absolutní rutině. Nimoy jako režisér rozhodně nedosáhl Meyerovy ani Wiseovy velikosti a Pátrání po Spockovi se úrovní smrsklo někam k běžnému seriálovému dílu. Nebýt pár momentů (únosu Enterprise a hlášek Scottyho), byla by třetí filmová štrapáce zralá na odpis... ()

eye candy 

všechny recenze uživatele

Pátrání po Spockovi je plné roztomilých (typicky trekovsky laciných) scén a berliček, závěr přeexponovává přátelství mezi Kirkem a Spockem do roviny intimní romantiky a z hereckého přednesu klingonské posádky je vidno, jak asi náročné je vžít se do postav válečníků, kterým rozsedl čelo půl tunový pavián. Na druhou stranu je tu výborný McCoy a jeho vtipné hlášky, Kirk rozdá pár oldskůlových "pěsťovek" a celkem to odsejpá, takže zabavit se tím, máte-li rádi ST a jeho protagonisty, docela dá. 2-3* ()

T-pack 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, jestli se Spockův návrat plánoval od samýho začátku, nebo jestli měla bejt jeho smrt v minulym díle opravdovej odchod, každopádně Wrath of Khan jsem neviděl v roce 1989, nýbrž v roce 2010, dokonce po rebootu, takže jsem věděl, že Spock v něm neumřel a že existuje film, kterej ho má vrátit do hry. Kdybych si měl vsadit, tak musel úplně každej, včetně Nimoye, vědět, že se Spock vrátí v příštim filmu. Case in point: planeta Genesis, která je nově na steroidech díky teraformovací zbrani a na kterou je z neznámého důvodu vyslána Spockova rakev. Takže jsem se docela těšil, až se po šokujícím zjištění, že je Spock naživu, vydá posádka Enterprise na jeho záchranu na planetu Genesis. A s názvem jako je Search for Spock jsem čekal, že se tam dostanou do pořádných problémů, když se náhle zjeví silueta, která vystřílí všechny emzáky fazerem a pak je namíří na samotnýho Kirka, nevědomá o koho jde, zato admirálovi se v obličeji nyní mísí překvapení, úžas, štěstí ale i zmatení: „Spocku! To jsem já, Jim!“ Ale Spock si matně vybavuje cokoli předtím, než zemřel a pouze silný moment přátelství mu může vrátit vzpomínky. Jenže to jsem zapomněl, že koukám na Star Trek, takže místo hrdinnejch nástupů a dechberoucích momentů odhalení je celej postup hledání Spocka děsně analytickej, antiklimatickej a hlavně neakční. Co to se mnou J.J. Abrams udělal. Kdepak, nechci srovnávat dva teď už jiný světy, ale to, co mě vždycky přitahovalo na starym Star Treku, byly velký filosofický myšlenky, morální dilemata, etický otázky. Pak jsem dokázal vydržet koukat i dvě hoďky na sci-fi, kde se celou dobu jenom kecá a finální bitva vypadá, jak když maj herci astma a kýlu. Tomuhle dílu zoufale chybí cokoli, čeho by se dalo chytit, nějaká ta klasická Star Trekovská přidaná hodnota. Návrat Spocka by měl bejt highlightem snímku, nikoli jeho jádrem. Takže jestli jedinej efekt třetího filmu spočívá v tom zkompletovat celou partu pro příští komediální Trek, kterej teprv působí jako pořádný rozloučení se sérií (i když neni), tak to potěš. Přilepšuju za pořádnýho „kick the dog“ Klingona v podání Christophera Lloyda. ()

Galerie (68)

Zajímavosti (14)

  • Aby se děj udržel v tajnosti, není ve scénáři ani jednou použito jméno "Spock". Je nahrazeno "Nacluv", což je obráceně Vulcan. (ČSFD)
  • Herci hrající mladého Spocka museli mít hnědé kontaktní čočky, protože "dospělý" Leonard Nimoy má oči hnědé. Nicméně jako dítě měl Nimoy oči modré. (ČSFD)

Reklama

Reklama