Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (173)

mzss1 

všechny recenze uživatele

|99%| V podstatě podobná senzace jako předchozí film Khanův hněv. Takže opět na úvod připomínám, že původní seriál ve známé zkratce TOS (The original series) je pro mě srdcovka, takže vidět filmy po několika letech se stejnou a oblíbenou hereckou sestavou, je pro velkého fanouška ST velký zážitek. První natočený film o St nesoucí název Star Trek: Film (1979) měl odlišnou atmosféru, ale byl pořád perfektní. Zato Khanův hněv (1982), tento film a pak následující Star Trek: Cesta domů (1986) měli velmi podobné atmosféry a celkově byla tato trojice filmů krásně propletena tím, jak vše na sebe krásně navazovalo. Příběh byl jasný. Najít Spocka. To jak se to krásně odvíjelo, jak skvěle spolupracoval oblíbený tým lodi Enterprise, aby našli svého kolegy, přítele či člověka, kterého brali jakoby do své rodiny - to mě nejvíc zaujalo. Nějaká akce tu byla, napínavost a hlavně ta božská atmosféra. Takže dialogy a to vše ostatní bylo skvělé. Jak dál pokračovat ? Emoce zde byly trochu, méně než v Khanovém hněvu, ale na konci to bylo cítit. Hudba podobná jako v předchozím snímku. Režie od Nimoye coby představitele skvělého Spocka byla vydařená. I další film: Star Trek: Cesta domů (1982) se mu vyvedl. Jako velký fanoušek ST nevím jak mám dále pokračovat. Jednou chybku bych tu měl, že tu bylo úmrtí, které pro klíčového herce nemělo až takový emocionální dopad. Konkrétně nechci pro ty co to neviděli, vykecat. Takže nadmíru jsem spokojen. Ikdyž má nejoblíbenější postava Spocka se zde mihla na pár minut, tak přesto nevadí. Příběh měl zajímavé aspekty taky. Třeba planeta Genesis, její vliv na Spocka atd. Nemám co bych už dodával. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

----- "Potřeba jednotlivce převážila nad potřebami většiny." ----- V pořadí třetí celovečerní film mapující osudy Enterprise a její posádky v sobě má dost vnitřní síly, aby nenechal na holičkách diváka - ani své hrdiny ... a přitom si s ní neví rady - neumí ji využít tak, aby zápletka navzdory všem dramatickým událostem nevyzněla tak trochu do ztracena. TAK usilovně se snaží o oživení Spocka, že zapomíná na všechno ostatní - jakoby spolu s milým Vulkáncem ztratil i schopnost logického uvažování. Dějová osnova je sice poměrně jednoduchá, ale do určité míry řekněme nevhodně - nebo spíš nepromyšleně poskládaná ... představitele jednotlivých postav tak nutí k určitým úkonům, ale přitom jim nedá prostor, aby je mohli věrohodně interpretovat ... 2,5*. Třetí * přihazuju prakticky jen díky svému vztahu k posádce ... a pochopitelně i díky dávným vzpomínkám na legendární seriál - což spolu velice úzce souvisí. ()

Reklama

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Po skvělém druhém dílu kvalita této sci-fi série opět klesá. Režie se tentokrát ujal představitel Spocka a i když jsme se s jeho postavou v předešlém dílu rozloučili bylo jasné, že to tak nezůstane napořád. Bohužel pátrání je to docela nudné a i když se zde konečně objevují legendární Klingoni zábava se nekoná. Minimum akce a napětí není zárukou kvalitní podívané. A zase se mi do dalšího dílu moc nechce. ()

DocBrown 

všechny recenze uživatele

Bylo by nespravedlivé tvrdit, že je tenhle film jen o oživování Spocka, což bylo plánované už v průběhu natáčení dvojky. I když je to samozřejmě nejdůležitější "výsledek", stejně velká část je věnována únosu Enterprise na její poslední cestu a posedlost klingonského kapitána v podání (jak jinak geniálního) Christophera Lloyda honbou za stojí hračkou. Třetí díl trpí zdlouhavostí lichých dílů, hlavně na začátku a konci, je určitě ve stínu těch sudých, ale pořád je to velmi kvalitní sci-fi. Oproti předchozím dvěma dílům jsou daleko více využívané digitální efekty, které ale bohužel stárnou daleko rychleji než reálné modely, navíc když rozpočet nebyl úplbě štědrý. Ale Lloyd má pěknou bambitku, vrací se Sarek, Saavik je hezčí než ve dvojce a hlavně, je tu ale nárůst komediální stránky, který pokračoval v dalších dvou dílech. Jestlipak tohle slyšel Arnie? "Wait. You said you would kill me. I lied." 84% ++++ Po pár shlédnutí v originálu jsem se dostal zpět k českému dabingu (Nova 94) a musel jsem se zhrozit jakou příšernost to stvořili. Hlasy nesedí (především Kirk a Kruge, dabér se to snaží dohnat umělým chrapotem), některé překlady jsou šílené (aktivizujte!, Bones zní jako Boris), to že tam dvakrát mluví McCoy Spockovým hlasem úplně uteklo. Hudba a zvukové efekty jsou někdy výrazně potlačené, takže to celé působí jako levné béčko. Jediné plus je Plachý a Švarc, ačkoli pochopitelně bez skotského akcentu. Jeden z nejhorších dabingů co jsem kdy slyšel, to by srazilo hodnocení minimálne o hvězdu. ()

neoBlast 

všechny recenze uživatele

[Druhé zhlédnutí] Celkem se zde také najde pár srdce obměkčujících scén jako v předešlém Khanově hněvu, ale bohužel celé to vypadá jako datadisk či DLC k předešlému Star Treku. Vůbec celá banální báchorka, kde záporák - dnes Klingon Christopher Lloyd - chce vlastně totéž co minule, by nedokázala unést ani televizní epizodu. 55 % ()

Galerie (68)

Zajímavosti (14)

  • Natáčelo se od 15. srpna do 20. října 1983 ve státu Kalifornie (USA). (Varan)
  • Aby se děj udržel v tajnosti, není ve scénáři ani jednou použito jméno "Spock". Je nahrazeno "Nacluv", což je obráceně Vulcan. (ČSFD)

Reklama

Reklama