Anděl v plamenech

(neoficiální název)
  • Hongkong Die xue rou qing (více)
všechny plakáty

tichyBob

Poslední půlhodina nonstop akce. Jinak tam toho k vidění moc není. Fighty se mě moc nelíbily, protože v nich bylo oproti jiným hongkongským filmům hodně střihu. ()

Lacike

Tie najväčšie HK hviezdy sa v 1995 roku premiestnili do USA a tie menšie ešte chvíľu živorili v lacných z-tkách v na Tchaj-wane, Filipínach alebo v Malajzii. A ťažký béčkar Phillip Ko sa tiež nevyznamenal. Tentokrát sú bitky točené vo veľkých detailoch a bleskovo zostrihané, takže často nič poriadne nevidno. A aby to nestačilo, tak miestami sú bitky absurdne predrátované až to pôsobilo strašne smiešne. Dejovo to je typický girls with guns film v ktorom sa predvádza ešte stále krásna Cynthia Khan, ktorá naháňa zlodejov nejakej cennosti z budhistického kláštora. Raz za čas sa tam objaví stále škaredá Sharon Yeung, ktorá jej vypomôže v bitkách. Waise Lee alebo Darren Shahlavi tu majú len pár sekundové cameá. Celkovo to je strašne sklamanie. Na filme na každom zábere vidno, že bol veľmi lacný a bitky tiež za veľa nestoja, takže len za peknú Cynthiu dávam aspoň jednu hviezdu. P.S: A vykradnutá hudba z filmu Speed, to bol trapas. 2/10. ()

kinderman

Vykradená hudba Marka Manciny z Nebezpečné rychlosti během závěrečného střílení mi nevadí tolik jako trapně okaté používání drátů v žánru, do něhož se prostě ekvilibristika ve vzduchu nehodí. Slabší film se Cynthií Khanovou, odehrávající se z velké části na Filipínách. ()

warrenur

Cynthia Khan bola spolu s Donniem Yen-om pre mna najlepsia akcna dvojka, ked som ako maly chlapec s nimi videl film hong-kongskej produkcie Red Force z 1989. Tento akcak ma viac zenskych hrdiniek, omnoho viacej bezduchej strelby a close-combat triky, zvlast tie "spagatove", az moc biju do oci. Dej je opat slabunky. Skoda. Kazdopadne Khan je legenda. Fanusikom zanru starych karate filmov odporucam. ()