kaylin

Ten snímek je dobrý, vypráví dobrý příběh, ale prostě je to jen televizní zpracování divadelní hry, která byla mnohem lépe uvedena jako film již v roce 1948, kde to bylo celkově silnější, dojemnější i temnější. Zpracování z roku 1982 není špatné, ale pro mě je to prostě jenom remake něčeho o hodně lepšího. ()

Rex Mundi

Celkom slušne zvládnutý televízny film o hluchom dievčati Belinde (Rosanna Arquette), jej ťažkom postavení v spoločnosti amerického zapadákova a priateľstve so sociálnym pracovníkom Williamom (Richard Thomas), ktorý si k uzavretému dievčaťu nekomunikujúcemu s okolím nájde cestu s pomocou znakovej reči a ďalej s ňou bojuje márny zápas o normálny život medzi obmedzenými a pudovými vidlákmi (tých reprezentuje násilnícky Kyle v podaní Dennisa Quaida). Iste, je to výrazne priemerný film, ale bol určený pre televíziu a ako taký si 2,5* zaslúži. ()

Lacike

Videl som to pred davnymi rokmi a dost sa mi to pacilo vdaka mladej a nadhernej Rosanne Arquette. Dnes uz mi to ako taka pecka nepripada. Je to taky jednoduchy film pre zeny o hluchom dievcati zijucom na vidieku a mladikovi, ktory pride do mestecka a zacne ju ucit znakovy jazyk. Ale je to podane strasne nudne a bez poriadnych emocii. Postavy su napisane dost povrchne a su tu aj klasicke otravne stereotypy ako buransky parchant, ktory vsetkych otravuje v podani Dennisa Quaida. Takze vysledkom je nudny film, ktory okrem krasnej Rosanny Arquette nema co ponuknut. 4/10. ()