Černý přízrak

• Česko Zjevení (neoficiální název) (více)

Silniční gang vedený fanatickým Packardem Walshem (Nick Cassavetes) pořádá nelegální závody náhodných řidičů. Pravidla žádná nejsou a cenou pro vítěze je vůz, který prohrál. Závody by nebyly tím nejhorším, ale Packard i terorizuje všechny mladé z okolí a nezastaví se ani před vraždou, když mu dotyčná osoba stojí v cestě k jeho majetnické "lásce" Keri Johnsonové (Sherilyn Fenn). Jenže to neměl dělat, protože Černý přízrak (Charlie Sheen) svou druhou šanci využije beze zbytku. A ani šerif Loomis (Randy Quaid) s tím nic nesvede. (monolog)

Vitason

Na černém přízraku se dají pochválit pouze tři věci. 1) Příjemné obsazení v čele s mlaďochem Sheenem a krásnou Sherilyn Fenn. 2) Dobové rockové pecky 3) Příjemný béčkový námět. Jenže tím výčet kladů končí, protože Černý přízrak je neuvěřitelně nudný film, ve kterém chabý scénář k sobě pouze spojuje nezáživné auto honičky. Likvidace záporáků příliš originality také nepobrala a pak se chodí pouze od jednoho výbuchu k druhému. Navíc jsem absolutně nepochopil, proč se celý film tváří jako by chtěl utajit, kdo to ten černý přízrak vlastně, což filmu mnohé ubírá. Mohlo se tu více rozebrat hrdinova trauma, zmrtvýchvstání a jeho motivace by byla hned jasnější. Závěrečné odhelmování nemůže nikoho překvapit, protože náznaků k rozluštění této hádanky je dost a ti pomalejší si mohou přečíst obsah tady na čsfd :-) Přijde mi to jako stejná hloupost, jako by se někdo snažil natočit Batmana a celou dobu se vás snažil přesvědčit, že netopýří obránce Gotham City a Bruce Wayne jsou dvě rozdílné osoby a na konci by se vás snažil překvapit opakem, i když by jste skutečnost znali po celý film. Tímto si tvůrci parádně podrazili nohy. Škoda. ()

dopitak

Béčkový akčňák, který mohl být dost dobře předobrazem Fast and Furious. Žánrově se trochu tluče mysteriózno s akcí, protože leccos o životě Černého přízraku není vysvětleno a onen mysteriózní prvek tvoří vlastně alibi pro jakkoukoliv situaci ve scénáři. I sebevětší kravinu lze totiž vysvětlit tím, že je to přeci pohádka. Sherilyn Fenn tehdy ještě stála za hřích. Viděno v prvním dabingu z dílny Marie Fronkové (Trávníček = Sheen, Pomeje = Cassavetes, a Bubník mluví jinou postavu). ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ KINOPREMIÉRA: GOLDEN CROWN = 1992 - réžia českého znenia = Marie Fronková, nenašiel som nijaké informácie k tomuto kinodabingu a preto mám podozrenie, že v kinách to bežalo s rovnakým shit dabingom aký je na VHS, tiež od GOLDEN CROWN + ČESKÁ DVD PREMIÉRA: VAPET = 14.10.2010 - vydanie do "pošetky". --- Zaujímavý teen film "šmrncnutý" sci-fi, s celou kopou začínajúcich stars. Takýto mix žánrov, typický pre 80´s mám rád a značnú úlohu zohrávajú aj nostalgické spomienky na pirátske kópie zo SKY MOVIES, tak neodolateľne tlmočené jedným hlasom zanieteného cinefila (a distribútora v jednej osobe). (8.10.2004) ()

SOLOM.

Když se Mike Marvin rozhodoval o čem by měl být jeho první film, nechal se ovlivnit tehdejším trendem, kterým se stali automobilové závody a honičky. Na začátku osmdesátých let vznikl například film The Cannonball Run, nebo Knight Rider. On však toužil skloubit ve své prvotině hned několik žánrů dohromady, aby se vyhnul nálepce plagiátora. Černý přízrak se tak posléze dal zaškatulkovat mezi akční scifi-thriller, ale i mysteriózní snímek s příchutí hororové atmosféry. Především ve své době se těšil v Americe docela slušné oblibě, ale dnes už ho mnozí označují jen za průměrné béčko, které sice neurazí, ale většinu mladé generace už ani moc nenadchne. Celý děj staví především na své akčnosti a automobilových honičkách. To první se tvůrcům podařilo docela dobře okořenit i přimícháním humorných prvků, kterých je ve snímku docela dost.Prim největší si v mých očích však zaslouží členové Packardovy party. Větší sbírku primitivů a zdegenerovaných jedinců jsem už dlouho neviděl ( to jsem velkým příznivcem Šíleného Maxe). Černý přízrak je dle mého názoru průměrný film, který určitě stojí za shlédnutí, ale nebude to nic tak úžasného co bych si musel pouštět pořád dokola. Některé scény a především situace se tvůrcům určitě hodně povedly, ale dá se zde najít i množství věcí, které se daly natočit mnohem lépe. ()

Terva

CITÁT - Pokud nebudeš moja, tak tě nebude mít nikdo.......... Spousta nádherných bouráků, halda pěkné hudby, několik hezkých holek a pár šílenců. Vše to promýcháme, necháme kvasit a příběh je na světě. CITÁT - Budem závodit........ Chvilkama je to sice trochu zmatené, ale nehledám v tomto příběhu žádnou logiku - žádnou ani nemá. Je to jen duchařina. CITÁT - Myslím, že je blázen........ Film je věnován památce Bruce Ingramovi, kameramanovi, který zamřel při natáčení tohoto filmu. Ve filmu mimo jiné zazní Billy Idol se songem "Rebel Yell". ()

corpsy

Dobre fungujúci snímok s kvalitným obsadením, spústou pokrivených plechov, non-stop pop rockovým soundtrackom a osemdesiatkovou atmoškou ako s výkladu. ()

Korbitch

Nádherný béčko let 80.Tyhle blbůstky prostě žeru! A to jak to pak na konci hodí na toho svýho prostoduchýho bráchu,když mu dá to auto....paráda :-DDDDD ()

harfuska

Rychlé káry, dlouhé silnice, parádní rockové hity a jeden černý přízrak, bažící po pomstě. A nesmí chybět trochu toho cicmání s Čárlym. Fajn jednohubka, která ve mně vyvolala silnou nostalgii. ()

Martin741

Reziser Mike Marvin sa nechal az prilis inspirovat auto zavodmi, ktore boli v tej dobe na druhej strane Atlantiku asi dost popularne. Charlie Sheen odviedol len priemerny vykon, rovnako ako priemerna je rezia, a vlastne aj cely film. 50 % ()

peto12

Takéto filmy mam v celku rád. Aj Charlieho mam rad. Tento film patrí skorej k sci-fi. Tusil som, ze v tom cierom aute jazdí Charlie S. V celku slušný snimok. ()

DruidKarel

Pro mě jasná volba, navíc, když jsem tenhle film vážně miloval už v nějakých svých 4 letech. Charlie Sheen v roli mystického jezdce a proti němu Packardův gang- tohle jsem fakt žral. Navíc prostředí aut a dobrý kočky (Sherilyn Fenn je přenádherná ženská) k tomu, to pro mě dělá 5* i dneska o všech těch letech. ()

majo25

Takmer celý film je jeden logický nezmysel, Ch.Sheen, ktorý do filmu nepasuje, mystrérium filmu, ktoré nie je ani na konci vysvetlené. Ale Fenn bola riadna kosť. Ostatné veci typické v duchu 80-kových akčnákoch, rovnako ako tie 80-kové kraksne, na ktorých pretekali. Hodnotenie: 50% ()

A.L.E.S.

Můžete klidně říct, že jsem primitiv, když mi k radosti stačí, a teď budu citovat kolegu monologa, "dialogy debilní jak noha". Ale když jsem zpracovával titulky k tomuto filmu, byl jsem uchvácen a nechtělo se mi vůbec odejít na toaletu. Film s cynickým a zápornějším záporákem jsem dlouho neviděl. Tenhle příběh uvádějící věčné téma pomsty přinesl do filmu něco zvláštního, alespoň mi to tak připadalo, protože scénář některých pasáží, mi přišel velice originální. A to se cení. A každý, kdo si přečetl můj profil, ví, že nápady jsou to, čeho si u filmů cením nejvíce. A v tomto případě má u mě auto Charlieho Sheena plnou nádrž v podobě pěti hvězdiček. ()

neoBlast

To co se dá milovat i to co se dá nenávidět na "ejtýs" filmech je všechno obsaženo v Černém přízraku. Super herecké kreace, super děj, super oldschool účesy - vše v úvozovkách. Nevyrůstal jsem na něm, ale představa těch krásně prožitých dětských večerů mi nahání až husí kůži. Dnes (2009) už se musí zhlédnout se stejně naladěnou skupinkou lidí, pokud možno pod vlivem. Proto smířlivý padík, který podle okolností osciluje v mezích +/- 30 %. 50 % [Druhé zhlédnutí] Promítání na movienight ve společnosti úchyláků potvrdilo GP potenciál. :-) ()

noriaki

Nejdřív jsem nechápal proč je v kolonce žánrů napsané sci-fi, ale první havárie mi dala pádnou odpověď. Tohle velice osobité béčko plné zajímavých herců a rychlých aut skloubilo tři zdánlivě nekompatibilní motivy, takže vznikl příběh, který je na pomezí mezi středoškolskou romancí, techno thrillerem a mysteriózním dramatem. Dohromady to pochopitelně nedává vůbec žádný smysl, ale výsledný dojem je působivý, takže to zase tak moc nevadí. ()