Na Štědrý večer v klubu Styxx v Paříži potká Bart a jeho dva šupáčtí kamarádíčci barmanku Yasmine a kostymérku Eve. Po hádce v nočním klubu pozve Eve skupinku výtečníků k sobě domů na venkov. Před cílem však narazí na stádo koz vedené výstředním pastevcem a uctívačem ďábla Josephem (Vincent Cassel). Ten jim během Štědrého večera odhalí svůj skutečný záměr, při kterém poteče krev… Hlavní roli v tomto drsném hororu si zahrál Vincent Cassel, manžel Moniky Belucci a především francouzský herec známý z filmů Purpurové řeky a Dannyho parťáci 3. (oficiální text distributora)

ed_wood odpad!

No ja vôbec neviem, či to bol thriller, horor alebo aký žáner. Slabučkí herci a Vincent Cassel tiež nehraje nič, len sa celý film dosť priblblo smeje (a vyzerá pri tom vážne odporne). Veľmi často absolútne nelogické správanie postáv a plno debilných, priam nechutných scén (sexuálne harašenie vidiečanky so psom, pôrod, alebo napr striekanie mlieka z kozieho vemena do ust). Dej filmu veľmi zmysel nedáva, takže žiadny ohromný filmový zážitok po tomto mať nebudete. A len tak mimochodom, v tomto filme hrala ja Monica Bellucci ? Kedy ? Kde ? Všimli ste si ju tam vôbec ? ()

kukkik odpad!

Neuvěřitelná pitomost, která může diváka vyděsit snad jen množstvím nechutných a úchylných scén. Připomíná mi to jakousi amatérskou tvorbu, která se hodí jedině na filmové festivaly. Tenhle film je opravdu šílený, ale ne v tom pozitivním smyslu, jaký bych od hororu očekával. Celý film má velice zmatený děj, který mimochodem nedává vůbec žádný smysl. Uznávám, že se mi u filmu několikrát udělalo zle ale zavinily to čistě nechutné scénky, hraničící často se sadistickou pornografií. Tenhle film mi nepřinesl naprosto nic pozitivního a ani se mu nepovedlo mě vyděsit, nebo alespoň vtáhnout do děje. Nahá těla, úchylní retardovaní venkovani, sadistický úchyl a bisexuál v roli Josefa, dívka trpící mnoha psychickými poruchami a nymfomanií k tomu parta nesourodých nadržených a vzájemně se nesnášejících ,,kamarádů´´ dávají dohromady film, jemuž nemám důvod dát nic lepšího než odpad! ()

Omnibus

Není to moc horor, není to vůbec thriller a už vůbec ne komedie... je to prostě bizarní úchylárna ! Tím pádem nemá moc smysl hodnit klasické filmové parametry. Ale má to šťávu a je to ze života. Francouzský venkov po tomhle pro jistotu vyškrtávám z míst, která bych rád navštívil. A Vincent Cassel – co dodat, v tom chlapovi to prostě vždycky bylo ... jako v koze :-) Tento film je jako obraz u kterého člověk nechápe, co to ku..va malíř vlastně chtěl namalovat, jestli hořící plesnivou rostlinu na oltáři, spartakiádní sklatbu pro učňovskou mládež „páření nekompatibilních zvířat“ nebo..., ale hned po návratu z galerie člověk ví, že se na něj bude muset jít znovu podívat. Živočišný, ďábelský a uhrančivý Joseph obklopený samými „miloušskými typešky“ vesnických buranů... určitě si je zase někdy vychutnám. A je to vzácný případ filmu, kde mi je úplně fuk, že se všechny oběti chovají jako nesympatičtí kreténi. Dodatek, až po čase: po zhlédnutí filmu Pastýřova panenka (2010) oceňuji jako třešničku na dortu fakt, že Josephova dcera Eve je ve skutečnosti Sennentuntschi ze švýcarských Alp! Mě ta kočička připadala hned od začátku divně podezřelá. Tak už vím proč :-) ()

YURAyura

3/10 Francouzka variace na nekolikrat videny scenar - parta mladych nadrzenych v nebezpeci sileneho venkova. Cele to stoji a pada na Casselovi, ktery si svou roli opravdu uziva. Jinak je to jenom opraseni motivu videnych jinde/jinak - loutky/panenky/dementni pribuzni. Zaver ma byt dle tvurcu trochu jiny, ale bohuzel se divak o nejakem pozadi/duvodu celeho toho besneni nedovi. Skoda, potencial by to i melo, ale sklouznuti do americych klische tomu dalo ranu do oka... ()

Klay

Vidlácká rodina plná úchylů a neustálý pocit, že se schyluje k něčemu zlému.Nečekejte horor a nebudete zklamaní. Sheitan má hodně prvků ponurého žánru, jde ale spíš o podivínský thriller se špetkou černého humoru. Ve vyvražďovačku se to zvrhne až pár minut před koncem a dobře že tak, protože jde o nejslabší část filmu. Největším plusem je maniakální vidlák Vincent Cassell. 55% ()

• Několik vteřin po začátku závěrečných titulků je podprahově umístěný pornografický obrázek.. (Caelos)