Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

ssfan

To je neuvěřitelné, jak jde velká část uživatelů csfd proti filmům se Stevenem Seagalem. Toto sice není tak skvělé jako Lovec policajtů, který má pouze 64%, ale přitom si určitě zaslouží červené hodnocení. Na pokraji smrti má velmi zajímavý příběh, netradiční prostředí, sympatickou hudbu, ale především skvělé herecké obsazení. Steven Seagal, ačkoliv není v takové formě jako v Lovci policajtů, mlátí a sřílí ostošest, zdatně mu sekunduje i Ja Rule. Hlavní záporák Morris Chestnut je také velmi dobrý. Fakt nechápu, co proti tomuto filmu všichni máte. Je to mnohem lepší než všechny filmy od Van Damma, Snipese či Lundgrena, ale vy tomu dáte jen 36%, přitom tohle je alespoň na takových 50 či 55%. Nechápu, jak mohou mít typická béčka od JCVD, DL, WS hodnocení kolem 45% a Seagalovy filmy z let 2003-2006, i když mají hlavu a patu, horší hodnocení!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O Na pokraji smrti ani nemluvě. Mně se tohle líbilo a dám pět. Kdo dá tomuhle méně než 2, tak ať se jde vycpat. Half Past Dead má hodnocení totiž horší než takové braky jako Americký ninja, některé filmy Chucka Norrise atd.... Prostě csfd jde dost proti Stevenovi, a to mě štve, neboť tento herec byl v 90. letech nejlepší, tudíž na stejné úrovni jako Arnie a Sly. Mnozí z vás ho ale máte na úrovní JCVD, DL, WS. ()

Drnqonovic

A tohle už je dno, ze kterého se Steven nevyhrabal. Vypadalo to, že po Lovci policajtů přejde s úspěchem na novou vlnu, ale to by nesměl mezi filmy nabrat asi 100 kilo. Všichni se u toho tváří ultradrsně, ale předvádí kulový, Steven je až na třetí koleji, bojové scény předvádí rovnou ve tmě (kde to vypadá, že vězně bije Alfred Hitchcock) a vůbec! Pobavilo mě, že záporáka hrál černý poskok ze dvojky Přepadení, inu, kdyby ho tam Steven nechal umřít, možná by měl o starost míň. Tento film byl pro mě poslední se Seagalem v hlavní roli a znamenal smutný konec jedné akční legendy. Minutu ticha, prosím. ()

solskjaer odpad!

Steven Seagal naprosto nestíhá. Jediný nejlepší počin, který by tenhle (bývalí) herec měl udělat, je odejít do hereckého důchodu, protože tohle to je naprostá ubohost. ()

kenkaku odpad!

Za tenhle film Seagala upřímně nenávidím. Nejen že definitivně zabil víru u jeho skalního fandy (nyní ex-fandy), že se vše v lepší obrátí, ale především tím že se rozhodl se na svou kariéru vyzvracet zrovna na Alcatrazu (mé oblíbené vězení - jako filmová kulisa abych zase nebyl zle pochopen). Na pokraji smrti je vážně tragedie. ()

chef odpad!

Steven aka #1137 ma od začiatku filmu na hlave čiernu šatku a každý oddaný fanúšik jeho filmov už vie čo to znamená... áno, čaká nás veľa strielania do Stevena, dlhé pohľady a husté dialógy, skákanie na tlmiace nadrace, ktoré réžia nevystrihla zo záberu, helikoptéra, 12 veľkých výbuchov, kopance, inteligentný záporák, ktorého oklamal celý svet, druhá helikoptéra kde sa navzájom všetci kopú, monológ hlavného záporaka o nespravodlivosti, plamene, pasce ala MacGyver, ďalšie helikoptéry a veľa veľa odkazov na Matrix - od kabátikov záporakov, cez kopancové scény až po soundtrack. Na rozveselenie nám scenár ponúkol aj bandu asi 5 Niggas pod vedením najviac coolového Ja Rule, bez ktorých by to Steven tentokrát určite nezvládol. ()

Testament

Vcelku koukatelný film se Stevenem Seagalem, i když vykrádající slavnější snímky (Matrix, Skála). Rušivě působí rádoby-drsná zloduška. Ovšem celý snímek podporuje drsná (ať již rapová, nebo rocková hudba) a Steven (nebo, že by dubler??) předvádí stále ještě hodně ze svého umu a střih samotný ještě není tak debilně "stroboskopický" jako v pozdějších snímcích. Na jedno skouknutí těch 90 minut uteče vcelku příjemně. ()

HiddenDragon

(bacha spoilery) Klasicke seagalovske becko vykradajici Skalu a s cernymi oblecky alá Matrix nebo Underworld. Nebylo to az tak spatny, jak jsem cekal. Na odreagovani to ujde, ale bylo tam zas hodne nelogicnosti, hlavne to, ze se vsichni pohybuji po veznici sebejiste jako by to byl jejich obyvak, nebo ze kdyz dostanou vezni moznost uniknout, zkusi jednu cestu po lane a smitec....kdybych ja mel byt na dozivoti v Alcatrazu, tak si vykousu i diru do zdi...tady si manici hrajou basket, doslova. (zlaty Shawshank :) A dost me stvaly zpomalene, ale trhane zabery. Miliarda kulek, skoky jak ze Spider-Mana a docela slusnej soundtrack alá Resident Evil. Aspon ze v bitkach tu Seagal nevypadal kupodivu trapne. ()

iXtr3m3

Matrix meets The Rock meets Seagal. Čo viac dodať. Zo všetkého si berie len len omrvinku a mixuje to tým najhorším možným spôsobom. To už aj dvojka, ktorá bola o inom, bola lepšia. ()

Greenpeacak

Totok je asi jediná film so Seagalom, ktorý som bez pocitu viny dopozeral do konca, pretože odjakživa toho týpka z duše nenávidím! Ale aspoň tu toľko nemachroval, ako v ostatných filmoch. Ak mám hodnotiť film tak mi prijde trocha naivný a hlavné postavy ako keby mali nadprirodzenú silu :D ...hlavne keď skáču a keď bojujú na päste. Inak v pohode film, dá sa prežiť. Dáviaci reflex sa nedostavil. ()

Shakeus

Fakt děs, ale zas bylo vidět, že to ani tvůrci vážně nemysleli a snad se mi i líbily některé vedlejší postavy jako ředitel věznice :) ()

Paity

Bylo vidět, že ten film vznikal za podstatně větší peníze, než jiné filmy se Seagalem. Ale příliš to na výsledku nic nezměnilo. Předvídatelné, místy nenapínavé, spousta zlomeného kde čeho a koho. Kdo to má rád, půvab v tom ale určitě nalezne. ()

colapso

V ten okamžik kdy Steven vyskočil z vrtulníku jsem měl jasno,že budu hodnotit takto,pokud se vám ostatním tento film nelíbil zkuste Patriota ten člověku otevře oči s tím,jak vypadá špatná Seagalovka. ()

TERRORDROME

Po Lovcovi Policajtov to vyzeralo že Seagal je späť, ale ukázalo sa, že to bol len taký posledný predsmrtný kŕč v ktorom sa vzopäl aby ešte naposledy podal nejaký výkon. V tomto filme sa už však celkom opustil a začal sa definitívne rozplizávať v pupkatú bandasku s gigantickou hlavou. Nie je to úplná sračka ale smeruje tam. Nie je tu nič čo by stálo za zapamätanie, za Seagala už bojuje hlavne kameraman ktorý dostal za úlohu nasnímať stojaceho chlapa tak aby vyzeral že sa pohybuje a rapper Ja Rule je nesympatický rádoby gangsta kretén. Celý film je nasnímaný cez modrý filter aby to vyzeralo cool a vôbec všetko tu chce byť cool, tak sa mi zdá že pojmu cool bude o chvíľu nadávka podobne ako zo slova remake. Je to vlastne taká filmová verzia pevnosti Boyard v ktorej sa banda trotlov preháňa sem a tam a snaží sa prejsť cez MacGyverovské nástrahy. Možno príde aj otec Furras. ()

MkSallam

Nemůžu si pomoct, ale já jsem se u téhleté ukázky režisérské neschopnosti nesmírně bavil. Taky aby ne, když je scénář plný hovadin a nelogičností, herci se tváří drsně jako nějací nabušenci (přičemž pak v přestřelce netrefí ani ta pověstná vrata) a pan režisér se nudí, takže si hraje s formou ve stylu "nejdřív to zrychlim, pak zpomalim, aha, co teď, tak to zopáknu" a co je nejvtipnější? No přece dialogy. Kde jinde uvidíte Morrise Chestnuta, kterak obchází sedící soudkyni Nejvyššího soudu připoutanou na elektrickém křesle se slovy: "Nemáš nic. Nemáš ani psa."? Prostě úlet, moje bránice bude tenhle film rozdejchávat ještě dlouho... 2/10 (snad jste si nemysleli že dám víc) :) ()

Klay

Drsně a cool se tvářící akční film cílený na děti?? Jo, na americké černé gangsta smrady, pro které je tu dost řežby, zpomalovaček, zrychlovaček, kamerových obletů, aby měli pocit, že se dívají na poslední módní trend na filmovém poli udávaný MTV a žádná krev, sprosťárny nebo nahota, aby jim to rodiče nezatrhli. Každé dvě minuty tu hrají tvrdé kytary nebo to rozbalí nějaký hiphoper (všechno fuckování je srabsky vycenzurováno). Nechybí sexy záporačka v latexu a všichni se ohání dlouhými plášti, aby ta zpomalovaná akce vypadala k světu. Na druhé straně parta ryze "sympatických" a "vtipných" negrů za katrem, ke kterým se připletl obtloustlý Seagal. Ten hraje vyloženě druhé housle, občas se objeví, vystřelí po někom a pak zas dá prostor svým černým kolegům. Je to slátanina první třídy, ale já se celkem bavil, často i na účet tvůrců, alespoň to ještě není tak mučivá nuda jako poslední direct-to-video Seagalovky. ()

Mouzon

Steven a velká spousta nigazz... Je hodně dobré, že se Stevenovo filmové alter ego stalo takovou značně internacionální postavou - jednou eskymácký konvertita, podruhé americký policajt, jindy zase rusko-americký agent Saša, to vše navíc s jasně čitelným asijským nádechem (díky všemožným bojovým uměním)...........Mno, nutno uznat, že Steven má to nejlepší už za sebou, ale stále si myslím, že ještě může překvapit. MUSÍ překvapit (jak se mu to povedlo např. v MUŽI ZÁKONA). A ve chvíli, kdy se vpraví do role amerického agenta s ruským jménem, jehož Ja Rule hlasem Martina Sobotky neustále označuje za "negra", nepřivádí mne to k zoufalství jako většinu místního osazenstva, ale naopak mne to baví. Nedovedu si to vysvětlit, ale Steven Seagal je (snad kromě Bruce Willise) jediná osoba z filmové branže, které stačí na plátně pouze stát a já se stoprocentně bavím. Ten muž má charisma! ()