Před osmi měsíci byl při akci zvláštního komanda FBI, vedeného agentkou Williamsovou, těžce postřelen gangster Saša Petrosevič, který pracoval pro bosse Sonnyho Eckvalla. Po vyléčení postřelený muž skončil v nově otevřené supermoderní věznici Nový Alcatraz, kterou řídí cynický ředitel Warden, přezdívaný El Fuego. V den, kdy se má ve věznici konat poprava lupiče a vraha Lestera McKenny, přijíždějí šéf vězeňského úřadu Hubbard, soudkyně McPhersonová, která Lestera před sedmnácti lety odsoudila, a další úředníci. Sašu odvedou do popravčí místnosti, protože odsouzenec s ním chce mluvit. Jejich rozhovor je však přerušen výsadkem maskovaných parašutistů, kteří zlikvidují stráže a probijí se do věznice. Vede je Hubbardův zrádný asistent, sociopat Donny Johnson. Jejich dokonalý plán je narušen, když se vrtulník, který je měl dostat do bezpečí, zřítí a uvízne ve střeše nad sálem s celami. Donny se spojí s FBI. Potřebuje se dostat z věznice a hrozí, že bude zabíjet rukojmí, mezi nimiž jsou vysocí státní úředníci. Mezitím Saša likviduje jednoho člena komanda za druhým... (TV Nova)

maverick10

Vynikajici vykony hercu, inteligentni akcni film s inteligentnim scenarem, dokonala hudba, vyborne bojove sekvence stridaji duchaplne zabery trochu priblizujici charaktery hlavnich postav. To vse pod taktovkou genialni rezie....................... tak tohle vsechno v tomhle filmu NEUVIDITE. Bohuzel. Ani jediny film se Seagalem nestal ani za zlamanou gresli a tenhle to jenom potvrzuje. ()

ilemas odpad!

Na Segala už začínám být alergický. Největší hovadina,nuda,trapné scény,špatná hudba,špatní herci,z vězňů nejde ani trochu strach,nutilo mě to dívat,jak je to blbé. Co Segal,to kravina. ()

MartinNDL

Seagal ve vězení? Že by skutečně dobrý a zajímavý film? NE. Další hloupá sračka v podání Stevena. Tentokrát ukazuje svoje bojový umění a střílení drsným negerům, který mu dělaj kamarádíčky. ()

Martin741 odpad!

Lahko podvyziveny slon menom Steven Sumo Seagal tentokrat v roli tajneho agenta trojpismenkovej organizacie kdesi v prasivej prdeli ...... ci pardon, ono sa to volalo Alcatraz. Okrem Seagala sa tu ukazal aj cernoch menom Ja Pravidlo, ale hrat nevie - tu si moze so samotnym Styvnom ruky podat. Zaroven sa tymto filmom Half Past Dead zacina odpadova cast Seagalovej tvorby. A uz sa z toho nedokazal vyhrabat. No nic to, filmovy vykal ostane vykalom. Co je na tomto filme dobre? Nic! Keby som mal vypisat vsetko to, co sa mi nepacilo, boli by to litanie tak na 20 - 30 stran. Prosim Vas, chce sa to niekomu citat? Lebo mne sa to nechce vypisovat, len komentar zostrucnim : tento film je rezisersky, herecky a scenaristicky vykal. 0 % ()

Figu

Doháním resty u chlapců tvrdé akční doby mýho dětství a u Stevena mi unikal vždy Half Past Dead. Zde se trochu Seagalovi musím smát, protože vyrovnávat se Stallonemu a JCVD se nemusí vždy vyplácet. Byl tu jeden Kriminál, jeden Příkaz k popravě a tím by to mělo asi končit. Dobře i Tango a Cash beru. Navíc přikořeňovat film drsnejma efektama a svěží disko muzárnou to už je težkej průseroextrémek!. Jinak už si můžeme pomalinku všímat kulatícího se hlavního hrdiny... Bohužel! 50% ()

raptorrr

Steven Seagal si rekl, ze spoluprace se znamyma raperama mu prinese uspech. Omyl. A kazdej film, kterej se odehrava na Alcatrazu holt nemuze bejt Skala... ()

Kwaichi

Myslím, že jeden z lepších akčných filmov Stevenom Segalom. Aj keď scenár mohol byť prepracovaný lepšie, kopec zbytočných dialógov miestami nudí na smrť, no je to vyvážené kopou akčných scén. ()

Wormboy

No ja neviem. S hodnoteniami ostatnych uzivatelov sa urcite nestotoznim. Asi som videl v poslednej dobe vela beckovych brakov a preto davam tri body. Vidiet film so Seagalom z poslednej doby, ktory je akcny aj zabavny je fakt raritia, avsak v tomto pripade existujuca.Zamyslat sa a rozculovat sa nad tym, ze ide o ixtu kopiu dalsich filmov je myslim tomto pirpade uplne bezpredmetne. ()

Pajky3

Tak a po Lovci policajtů znovu Steven ve filmu s velkým výskytem černochů. Tentokrát, ale obsazení není takové, a ani hlavní ženská postava se tolik nepovedla. Ty modrý stíny jsou prostě k naštvání. Steven tentokrát nic nepředvádí kopání a mlácení se nadobro vytrácí. Přesto, možná kvůli slabosti pro filmy odehrávající se ve vězení, hodnotím 50% Možná kdyby se každej nesnažil jen odsoudit Seagala tak by přišel na to, že je to průměrnej akční film. ()

Seag

No odo mna ine ako 5* nikdz neuvidite. Sorrz,ale stevn je pre mna filmovy Boh. Tento film sa mi paaaci ako vsetkz od seagala. Seagal je proste seagal. Priznavam ze niektore sceny su okopirovane s filmu SKALA, ale mne je to jedno. ()

otík

Tak tady si to pan Seagal opět se svou kariérou pěkně pohnojil. Vypadá jako tlusté vyžrané ... a celý film mi doslova zkazil. Mám ho rád, i jeho staré filmy se mi líbí, ale proč nevypadá alespoň jako v Lovci policajtů? Mám smělou domněnku - nebyla tahle ptákovina točená už v roce 2000, tedy před Lovcem? Na konci filmu je totiž MM, ne MMII. Nebo jsem jen špatně vidět? Kdo vite, kdy to vlastně bylo natočeno? Jo - proč dvě hvězdičky? Protože jsem se docela bavil (ale na účet filmařů, a na DVD v anglině to zas není tak strašné). ()

Apophis odpad!

Steven Seagal svého času natočil několik pěkných filmů. Vlasně čtyři, pěkné filmy: Tajný agent Jack T., Těžko ho zabít, Aljaška v plamenech a Glimmer Man. Od té doby se dívám na každý nový film se Seagalem v naději, že se vyrovná těmto čtyřem. Koukám, koukám...ale marně. Jak jsem již zmínil v jiném komentáři, tento záchvat kvality ho poněkud opustil. Ale poďme k tomuto filmu. Scénář tohoto filmu byl "odpad". Herecké výkony, rovněž "odpad". Režie, hádejte...ano, opět "odpad". O hudbě ani nemluvím! CO TO BYLO ZA SLÁTANINU!!? Ačkoliv jsem se opravdu, ale opravdu snažil, nenašel jsem na tomto filmu jediné pozitivum! Žádný kladný bod, nic! A nakonec trapný tik v oku téměř každého "hrdiny", (moment, to asi mělo být mrkání...). Jednoduše, koukat na tuto ... vyžaduje silné nervy a navíc je to ztráta času! Jen tak na závěr pro pobavení: Podle tohoto filmu, vrtulníku, který nejprve narazí do věže a potom proletí střechou stále zůstává funkční nejen kulomet, ale i oční zaměřování... Také vám to připadá zvláštní??? ()

SeanLSD

Rozmýšľam, či sa D. M. Paul snažil o SKALU 2 alebo PREPADNUTIE 3: NOVÝ ALCATRAZ. Každopádne to nie je vôbec márne, v pohode priemerný akčňák, ktorý mohol byť s vybrúsenejším scenárom a Bayovou réžiou parádny, hoci Seagalova akcia nestojí za veľa a Ja Rule je skôr pitvoriaci sa orangutan, než sympatický parťák. Steven je tu v takom strašnom utajení, že si dokonca zapáli cigaretu! ()

Beky

Kdybychom věděli kam se bude později odebírat kariéra Seagala, pravděpodobně by jsme filmu napálili bez keců pět hvězdiček:)!! Akce neni vyloženě špatná, pouze souboje jsou už na pokraji snesitelnosti, začínaji se v nich opakovat záběry a ultra rychlí ruce, který absolutně nesnášim, celistvé záběry souboje jen tak neuvidíte!! Nejhorší ale je, že Seagal je neuvěřitelný big mother fucker tlustý prase a jeho vanu nezakreje ani vězeňský hábit!! Jednou větou: Zde začíná NOVÁ cesta Stevenovo filmového utrpení:( ()

ywo666

Toto prvý z mnohých novodobých otrasných Seagalových filmov. Obezitu tu už nedokáže ututlať a aj keď jeho dablér sa snaží o život, tých pár kaskadérskych kúskov som Stevenovi neveril ani za mak. To že bol majster z formy dokazuje aj minimum súbojov. To, že nenastal žiaden fight s hlavnými záporakmi beriem ako výsmech divákom. Príbeh je otrasný seagalovský. Hneď na začiatku oklame detektor lží. Za čo vlastne dávam 3*. a) Pár krát som sa dobre schuti zasmial b) slušná bitka Ja Rula a Nie Peeples (áno Seagal tu moc nepredvedie a aj to čo predvedie vyzerá skôr ako náhodné plácanie rukami v ženskej bitke) c) áčkový look (nie ako jeho rumunské produkcie) d) celkom sympatické obsadenie (na pomery) PS: To,že niektoré scény sú odkúpené vystrihnuté scény z iných filmov krásne vystihuje Stevenovu kariéru, ktorá po tomto filme nastala. ()

JohnSmith odpad!

Tak takhle ne Stevene. Co ten bachor?Co ten šátek na hlavě?Co ty trapný akční scény?Co ty souboje,na kterých nejsi vidět?A co to trapné znovuotevření Alkatrazu?Nekoukejte tolik na skálu,nepřekonáte ji. ()

VanTom

"Nigga-cool-hiphopopový, yeah“ béčko tělem i duší má překvapivě slušný scénář (nebo minimálně zápletku) a sem tam ne úplně marnou akci. Vedle podprůměrné režie zanechává mizerný dojem hlavně Steven Seagal svými pokusy o herectví (každý dialog delší než jeden řádek bolí) či jen o "nadlidskou přítomnost", ale když tento přibírající medvěd svižně šplhá po laně, jednoruč se na něm houpe, případně se střemhlav vrhá z letadla, posunuje tím celé dílo do jiného – dada – rozměru (a v rámci "seagalovek" na 3. hvězdičku). ()