Ve svém režijním debutu líčí herec Aksel Hennie, který zde ztělesňuje protagonistu Davida, drsný příběh mladíka, jenž se musí sám vyrovnávat s těžkými životními zkouškami. Otec umírá na rakovinu, bratr postižený Downovým syndromem potřebuje trvalou péči, matka jen rezignovaně vegetuje. Právě když má David zařídit otcův pohřeb, zaplete se v posilovně, kde pracuje, do obchodu s drogami, organizovaného Pákistánci. Jejich vydírání je nemilosrdné a David mu musí čelit docela sám poté, co ho opakovaně zradí nejlepší přítel. Ubránit se je nad jeho síly, David se však nevzdává, a navíc pochopí, že nejdůležitější hodnotou v životě je zodpovědný postoj. Kulisou tohoto dramatu je dnešní Oslo, pocity bezvýchodnosti a neustálého ohrožení umocňují scény uzavřené do těsných interiérů a opakované výjevy brutálních fyzických útoků. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

Kozlowski8

David je normální pohodový kluk, kterému život rozdal špatné karty - umírá mu otec, stará se o duševně nemocného bratra a s matkou si nerozumí. K tomu všemu se ještě zaplete, ne vlastní vinou, do kšeftu s anaboliky...Depresivní snímek, natočený realisticky působící, seversky mrazivou kamerou, s úspornou, nedominující a přesto výstižnou a působivou hudbou a s výtečným Akselem Henniem v hlavní roli. Především jeho osoba byla pro mne lákadlem na tento film - po tom, co mne nadchnul v Lovcích hlav. Teď moje nadšení z tohoto norského sympaťáka pokračuje a dávám si jej do hledáčku. 80%. ()

fafejt001

V PODSTATĚ jediný slušný kluk v tomhle filmu a dopadl nejhůř. Vypatlaný syn jeho šéfa , který chce být policajt , no to mne poser , sorry , z posilovny , ho dostal do sr...a...ček , tedy do průseru a on to musí sám řešit , protože nemá ani kámoše na kterého je spoleh . Chvilku se starají s pomalejším bratrem o psa , který není zrovna domácí mazlík až do té doby, co Davidům pomalejší brácha najde pod postelí u pakistánců pistol a vyřeší útok psa na jednoho z grázlů . V závěru filmu jsem si říkal , že debil co chce být policajtem s jeho fotrem v klidu vyřeší problém s pakistánci a jejich kšefty , ovšem oba dva jsou hajzlové a křiváci prvního stupně . Takže závěr není vůbec veselý a pohled na krvácejícího Davida tím tuplem . ()

Gazzy

Drsný snímek o tom že někdo to má v životě těžký i když se snaží vyniká hlavně realistickým podáním a těžko nechá někoho chladným. ()

Ruslan

Máte depky a chcete je mít ještě větší? Neni problém přesně pro vás je tu tenhle skvělej film, který vás stáhne až na dno a vy uvidíte, kam až se dá spadnout. Pád je to tvrdý, nikdo vám pomocnou ruku nepodá, spíš vás kopnou do držky a plyvnou do ksichtu, a když už tam tak ležíte s obličejem od krve a slzama v očích, tak se usmějete a utrousíte, jakej je ten život kurva. 100%. ()

anuki

Po Lovcích hlav, druhej film co jsem viděl s Akselem....pecka, mě se to líbilo. Doporučuju i jeho další filmy jako...Jonny Vang..Max Manus..atd. ()