Dozvíme se, že největší předností socialistického soutěžení je kolektivní součinnost. Právě to odmítá pochopit mladý, tělesně vypracovaný montér. Podezírá své spolupracovníky, že ze žárlivosti přehlížejí jeho zásluhy. A dlouho mu trvá, než pochopí, že jedinec samotný nic nezmůže, že až kolektiv má potřebnou sílu - a tudíž i pravdu. Chlap jako hora dosvědčuje, že agitky, již silně nepřesvědčivé, navíc pramálo zábavné a bez charismatu, přečkaly celá 50. léta a úspěšně se přelily i do desetiletí následujícího. (oficiální text distributora)

Godhaj odpad!

,,A jak to víte, že mně se zrovna chce na Rusalku?“ „Na tom vůbec nezáleží, jestli se ti chce.“ Tady se ten kolektivizmus vzal trochu moc zhurta. Banda pošuků uvítá navrátivšího se kolegu ze zahraničí způsobem, jakoby se ocitl ve vězení. I když… Vlastně to není tak daleko od pravdy. Ale jistota s jakou samozřejmostí to odsuzuje byť i jen náznak individualismu mně hýbla se žlučníkem. Pak se ukáže, že ani Peterkova postava není žádný sympaťák. Jeho romantická linie s Vránovou byla těžkopádná a tuze nudná. Zápletka, která se vleče jako sliz, se stavbou domku se nese v atmosféře zmaru a šedi. Závěrečná slova „tleskej, tleskaj všichni“ mě utvrdila v tom, že tento film je čiré zlo bez špetky nadšení, které lze cítit z budovatelských filmů 50. let. ()

Olafsson

Hrozná socialistická agitka... Ale sportovce a sympaťáka Peterku mám rád a přišel mi tady vtipnej... Navíc jeho open line mě rozsekala: "Když se tak dívám kolem sebe tak mně napadá, co děláte dneska večer?" "Máte smůlu, zítra se vdávám." "A pozítří?" ()

Pitryx

Další z agitek, kde se angažovala herecká elita. No, když už nic, tak jsem se alespoň trochu pobavil. Nebýt tam to soudruhování, dalo by se to hodnotit o pár procent výše. ()

Jonatthan

Rád objevuju zapadlé české filmy z budovatelských časů i když to jsou většinou neskutečné hovadiny. A Prima je jediná stanice, která občas nějaký "klenot" nahodí. Tenhle film je třeba zajímavý už jen množstvím skvělých herců v malých roličkách... ()

charles3

Dobová moralizující komedie s výkvětem tehdejší komediální elity. Vedle Krakonoše a Pyšné princezny si totiž zahráli mj. Marvan, Sovák, Menšík, Záhorský, Filipovský nebo E.Fiala. Zaznělo několik dobrých hlášek, z nichž nejvíc mě pobavila ta Filipovského: "Za to můžou ty atomové pokusy, to mi nikdo nevymluví!" :-D ()

Andrmen221

Nerýrazný film, nevýrazný děj. Byť obsazení plné hvězd, ale stejně mě film neutíkal, nezaujal... třeba na to za pár let změním názor, ale nejsem si úplně jistý. ()

ferrari2

Aj komunistická agitka sa dá urobiť oveľa lepšie... Sú filmy, ktoré to potvrdzujú. No tento film - veľká nula. Veľa dobrých hercov, včetne môjho obľúbeného Peterku, muselo iste škrípať zubami. Škoda. ()