Spisovatelka Bobbi Andersonová najde v lese podivný předmět. Pokouší se jej vykopat ze země a postupně objeví zvláštní stavbu. Mezitím se v nedalekém městečku Haven začnou dít nepochopitelné věci. Někteří obyvatelé pociťují mimořádné schopnosti, jiní bez vysvětlení mizí. Mnozí se musí podívat do tváře smrti pořádně zblízka. Zkázonosné moci odolává pouze milenec Bobbi, ale ani on nedokáže z Harvenu uniknout. (oficiální text distributora)

tron

Hnoj. Predpotopné efekty, strašný scenár, kanálový kasting, hrozne lacná výprava a od prvej minúty príšerne odrežírované. Kingovky sú špičkové (Vykúpenie z väznice Shawshank), nadpriemerné (Hmla), priemerné (Cujo) a béčka hraničiace s céčkami (Sleepwalkers). Tommyknocker patria do poslednej skupinky. Jedna z mála vecí od Kinga, ktorú som nečítal a po skúsenosti s televíznou adaptáciou sa už ani čítať nechystám. ()

Astaroth12

Videl som trojhodinovú verziu a práve tento film až takú dĺžku rozhodne nepotrebuje. Preto je velmi rozťahaný a často aj nudný. Neviem koho môžu vystrašíte výpary z rúžu, ale efektnosť tiež nie je silnou stránkou tohto filmu. Kingovu knihu som nečítal, tak neviem ako veľmi sa jej držal režisér, ale toto bola fakt riadna slabota. Mal som film rozdelený na dve časť a tá prvá je prakticky o ničom. Len ľudia v meste sa začínajú správať čudne, ale že by to tam aspoň zaujímavo mordovali, to nie. Filmu chýbal rozhodne väčší náboj a aj keď v tej druhej časti sa to konečne rozuzlilo, ale ani tá neponúkal výsostnejší výsledok. A aj tí mimozemšťania vyzerali ako z krajných medzí. Keby sa aspoň trocha zapracovalo na trikoch a na atmosfére vykopávok, filmu by to trocha pomohlo, ale tiež by to nebola žiadna sláva, ale tento výsledok je ešte horši. Herecky to tiež nebolo bohviečo a postava blondínky s rúžom ma po čase začala riadne iritovať. Strata času to nie je, ale druhýkrát tento film vidieť nepotrebujem. Slabé 2*. ()

MM_Ramone

"Tommyknokers" je jeden z mála titulov, ktoré napísal americký spisovateľ Stephen King a ja som ho ešte doposiaľ neprečítal. Dosť ma to mrzí. Sci-fi román, od môjho najobľúbenejšieho literárneho autora, by ma iste zaujal. Myslím, že určite viacej ako toto filmové spracovanie. Verím tomu, že čítať tento príbeh je omnoho väčší zážitok ako si pozrieť jeho televíznu verziu. Zvlášť keď uvážim, že knihu napísal famózny vyprávač, majster slova Stephen King a film natočil neznámy, béčkový režisér John Power. Dúfam, že sa čoskoro dostanem ku knihe. Potom pozmením tento komentár. No pochybujem o tom, že budem meniť aj hodnotenie. - Román "Tommyknockers" som už prečítal. Bol skvelý. Zgustol som si na ňom. Pôvodný komentár a hodnotenie ku tejto jeho filmovej verzii však nemám dôvod meniť. ** ()

anli

Televizni zpracovani jedne z nejlepsich Kingovych knih a jednoho z nejlepsich sci-fi romanu vubec.I kdyz primhourim obe oci,protoze k televiznim adaptacim by mel byt clovek shovivavejsi,nepomuze to.Scenar je plytky a z knihy si bere sotva zakladni motiv a ani ho nijak nerozvadi,takze pro toho,kdo knihu necetl je velmi tezke pochopit dej a hlavne chovani postav a jejich motivaci.Zatimco v knize jsou postavy a jejich charakter mistrovsky rozebrany(coz je jedna z velkych schopnoisti Kinga),ve filmu se postavy sedive a nicnerikajici a ani herci tomu nepomahaji.Vizualni stranka je i na televizni pomery velmi slaba a misty dokonce dost zoufala.Nekolik dobrych momentu jsem nasel a Marg Helgenberger(ktera jeste netusila,co ze je to"CSI Las Vegas") se opravdu snazi stejne jako Jimmy Smits.Za to ovsem nemohu dat s cistym svedomim vic nez 45%. ()

fcreading

Táto adaptácia románu Stephena Kinga by nevyzerala zle, keby sa pán režisér sústredil na hlavné postavy a nie na špeciálne efekty. Efekty síce tomu dávajú svoj remeselne dobre zvládnutý podtext, ale niečo mi tam stále chýba a či to bolo kvôli nedotiahnutému záveru, alebo inokedy hlúpym hereckým výkonom, aj tak si myslím, že Monštrum ako tak obstálo a na nič sa nehralo, len na B-čkový film 60 percent. ()