Celoživotní kriminálník a naprostý smolař John Lyshitski (Dax Shepard – Nekecej a pádluj) přišel na to, jak by se nejlépe pomstil soudci, který ho poslal do vězení: Kéž by mohl jednou vidět jeho nesnesitelného syna Nelsona Biedermana IV (Will Arnett – Rodinná dovolená a jiná neštěstí) taky sedět v base. Když je pak jednoho dne Nelson nespravedlivě obviněn a poslán do vězení, John se s radostí nechává zatknout s ním. A aby měl jistotu, že se jeho novému kámošovi dostane opravdu „správného zacházení“, zajistí si ubytování ve stejné cele. Hra začíná! Život v base nahání hrůzu, jídlo je ještě hroznější, a když si navíc vůdce vězeňského gangu Velký Barry usmyslí, že se nováček stane jeho “zvláštním přítelem”, Nelsonovi nezbývá, než si hodně rychle osvojit zlaté vězeňské pravidlo… NIKDY NESMÍŠ UPUSTIT MÝDLO! Přichází čas sprchování s gangstery, takže si nabruste břitvy a bavte se při téhle neuvěřitelně legrační vězeňské komedii. (oficiální text distributora)

rafix

Vynikající komedie nebo spíš parodie z vězeňského prostředí. Will Arnet hraje pěkného vězeňského troubu. Dax Shepard je taky skvělý. ()

Biggles

Docela vesele, koukal jsem na to v autobusu a to je asi to prave misto, kde si tento film clovek vychutna. Poctive tri *. Na vic to nema ani nahodou, ale jak uz jsem psal, je too docela psina ()

Rill

Komedie z prostředí vězení, která je velmi zábavná! Některé scény tam jsou úplně vynikající! Neni tam nic složitého na pochopení, takže si myslím, se zasměje téměř každý z nás. ()

only_serials

eeh jakože totálně o ničem.. asi bych dal 1 hvězdu, ale uplně poslední titulková scéna byla v kontextu celýho filmu naprosto dokanalá.. a jelikož poslední dojem je mnohem důležitější (zapamatovatelnější) než obecně strašně přeceňovanej první dojem, tak dám aspon 2.. ()

no_hits

Film mě sice nenadchl, ale ani neurazil, takovej oddechovej kousek, když nemáte zrovna co na práci a večer se Vám po práci nikam nechce ()

ESNYR

Celkem slušně ubíhající film o tom jak si užít vězení i když se vám tam moc nelíbí. Slušné hlášky a pár dobrých hlodů si vysloužily 3 hvězdy. ()

fimler

(poprvé viděno cca v roce 2012/2013, podruhé 20.12.2022) Je to celkem fajn komedie na odreagování, ale kvůli slabší druhé polovině se to bohužel na čtyři hvězdy nedostane. Alespoň konec je vyvedený a také je fajn, že vás hodně naveze do nálady filmů z této dekády. Nevím co za tím stojí, ale i průměrné komedie z tohoto období mají něco speciálního do sebe, je to určitý pocit nostalgie, který mě těmito komediemi provází. Jenom tato konkrétně mi nostalgie nepřinesla zase tak požehnaně, tudíž 3 hvězdy jsou akorát. Taky hodnotím velice kladně popkulturní úvodní titulkovou sekvenci, kde na jejím pozadí probíhá sestřih videí, jak jdou americké celebrity do vězení nebo k soudu. ()

sokor3

Skvělá, oddechová, i když trochu jednoduchá komedie z vězeňského prostředí. Nejvíce mne v tomto filmu pobavila postava Lyshitskiho, kterou skvěle ztvárnil Dax Shepard (magora a smolaře mu daří hrát opravdu skvěle). ()

PatrikP4

Asi to není nejlepší film na světě ale jeden čas jsem na to koukal denně a neomrzelo to pořád jsem se dokázal zasmát... A že se tam člověk zasměje... Proto tak vysoké hodnocení... ()

Kushina

Docela příjemná večerní rodinná komedie. Příběh se hezky rozjížděl, měl zajímavou zápletku a šťastný konec. 55% ()

Metou

Vynikajúca komédia z väzenského prostredia a zároveň jedna z najlepších komédií ktoré vznikli od roku 2000 a vyššie. Videl som to zatiaľ iba s (vynikajúcim) českým dabingom, ale je dosť možné, že pozretie si tohto filmu v origináli pridá pol hviezdičky a moje 4* sa zmenia na 5*. 78% ()

lele

pár vtipností, pár trapností, těžce nesympatická postava "mstitele" a docela sympatická "jeho oběť" a pán s kačenkou :) Pro ukrácení nudy v buse SA to stačilo. ()

Stinger78

Jo, tak tohle by šlo. Skvělá basmenská komedie na pozdní večer. Plno hlášek, vy-ni-ka-jí-cí černoch Barry, záchodové víno a BÍLÁ ŘÍŠE :-) Tohle si s klidem střihnu ještě jednou. ()