Murder-Set-Pieces

všechny plakáty

Film vykresluje skutky sadistického maniaka, který vzhlíží k Hitlerovi, řadí se mezi nacisty a praktikuje ve svém rozsáhlém domě zvrácené orgie na dívkách, které naláká na focení. Dívky pak ve sklepě znásilňuje, mučí a porcuje. Není mu cizí vraždit i na veřejném místě v ústraní někde na záchodcích a podobně. Jedná se o extrémně násilný film, plný brutality a krve. (Flipnic)

Flipnic

O čem to vlastně je? Tenhle film je něco, co by se dalo přirovnat například ke dvoum zásadním filmům podobného typu a to je Henry: Portrait of a Serial Killer (1986) a Maniak (1980)(ale zdaleka nedosahuje jejich filmových kvalit, jedná se celkově o amatérštinu...). Je to prostě na první pohled jakási sonda do duše vraždícího maniaka. Ovšem na druhou stranu, přesně jak popsal RYKARDO, se jedná jen o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj. Postava vraha je totálně šílená a opravdu nechutná. Mladý namakaný nacista, co poslouchá na plasmě Hitlerovy projevy a přitom posiluje. Láká krásné holky na focení aktů a pak je šoustá, mlátí, mučí a vraždí ve svém speciálně upraveném sklepení. To asi tak ve stručnosti a teď trocha varování... Jedná se o čistý explotation tak drsného ražení, že i mě, hodně otrlému divákovi, šly oči vsloup. Divák je zasypáván vším možným hnusem, jaký si jde (i nejde) představit a to v tak dlouhé stopáži (uncut) a v tak silném náporu, že se tomu těžko odolává. Film nebaví ... to je právě ta chyba, že kromě mordů vlastně ani nic neobsahuje a posouvá se od ničeho k ničemu ... nemá děj. Ovšem výjevy v něm ztvárněné dávají na prdel drtivé většině explotation horrorů všeho možného ražení. Filmaři podle mne účelně využívali zobrazování násilí, aby šokovali a aby na sebe upozornili (což osobně nemám rád). Navíc si do filmu pozvali dvě "special guest stars": Tonnyho Todda a Gunnara Hansena, známé to "řezníky" ze starých horrorů Candyman a The Texas Chainsaw massacre, čímž se vlastně prozradili, že jde o provokaci. Každopádně, tohle je vrchol brutality!!!!! Film je "extreeeemly grizzly GORY!!" (vlastní vymyšlený pojem) a zobrazuje naprosto všechno a ztrhává VŠECHNA FILMOVÁ TABU!!!!! Je to jeden z mála filmů, který jsem viděl o mohu o něm v klidu říct, že to je film pro sadistické perverzní úchyláky ... Ale díky za takové filmy, protože se tak úchylové mohou vyřádit u filmu doma a neobtěžovat pak lidi na ulici ... (myšleno s mírnou nadsázkou ...) Rozhodně nedoporučuju povahám se slabším srdcem, psychikou, ženám, dětem a mládeži do 18ti let a opravdu tohle jen na vlastní nebezpečí ... já vás varoval ... ()

darkrobyk

-Ženy pijou mužům krev každý večer a na konci měsíce z nich vyteče.- Vcelku průměrná záležitost o magorovi, co si nese trauma z dětství a má potřebu porcovat ženy. Snad zbytečný byl motiv nacismu, ale budiž. Dívky jsou hezké, než je zohyzdí, a tak představují to nejlepší. Gore nijak šokující, snad vyjma práce s motorovkou, ale viděl jsem verzi 91 minut. Počítám, že ale o zas tak moc jsem toho nepřišel. Chvílemi si člověk vybaví německý underground (čemuž napomáhá němčina hlavní postavy), jenže ten je přeci jen odvázanější. A pak Americké psycho, ovšem Patrick Bateman je rozhodně o několik tříd výše. Ta malá bloncka zasloužila vyvrhnout a scéna s ní ve sklepě byla nereálná a směšná. Velmi dobrá hudba! Potěšilo cameo Tonyho Todda. ()

pornogrind

Počkej jen malou chvíli,úchylák tmou se k tobě blíží.Jeho malá sekera,zasekne se do těla.Zemřeš.Přesně takhle nám začína tento snímek.Pravdou je,že z něho vyzařuje amatérismus,ale taky velký zápal a obliba k exploitation žánru.Scénář zde nemáme v podstatě žádný.A jak je zde napsáno-jedná se o sled do sebe těžko zapadajících scén, které nedávají žádný ucelený děj-tak s tím v podstatě taky souhlasím.Ale musím uznat,že právě ta NEVĚDOMOST toho co se bude dít dál a jakým směrem se bude film ubírat mě dokonale udržela v pozornosti.A určitě mě film ani v nejmenším nenudil.Ba naopak mě královsky bavil.To nic nemění na tom,že jde o opravdu nechutný,špinavý,chorý,krvavý a brutální film,který není pro tuctové diváky.Rozhodně nedoporučuju lidem se slabším žaludkem a když už,tak mějte kýbl dostatečně blízko u sebe.Citát z filmu:VSTOUPIT DO PEKLA JE LEHKÉ.VYLÉZT VEN JE HORŠÍ.Takže pokud vás tohle vše neodradilo tak s chutí do toho.Za sebe nemůžu jinak než 5 hvězd. ()

Radka_86

Tak tohle byla vážně síla, ale jestli v dobrém či špatném slova smyslu se nějak stále nemůžu rozhodnout. Hned první dojmy z filmu mi zkazilo to že hlavní hrdina vypadal jak brácha pornoherce Rosenberga, kterej se mi vážně příčí. Nečekaně se ale děj nikam neubíral a film mě neskutečně nudil. Nevypnula jsem to jen proto že film občas okořenila nějaká ta, vcelku povedená, gore scéna, ale i to jsem očekávala mnohem lepší. ()

kaylin

Nick Palumbo tak snímkem „Murder-Set-Pieces“ představil světu něco, co by mohlo fungovat, kdyby se ještě více zaměřilo na příběh. Ke konci už to má atmosféru slasheru a je to docela zajímavé, napínavé, ale primárně jde o to ukázat, co všechno je možné natočit tak, aby to vypadalo realisticky a hnusně. A vypadá. Některé ty drsné sexuální scény jsou prostě nepříjemné a nechcete se na ně dívat. V tomhle směru snímek uspěl a myslím, že to byl i jeho záměr. Bezuzdné krvavé orgie mě však nijak neoslnily a celkový dojem tentokrát srážejí. ()

• Ve filmu je zavražděno 30 lidí a vypotřebováno 55 galonů umělé krve. (Flipnic)
  • V mnoha zemích je film dodnes zakázán, v některých byl uvolněn až několik let po natočení. (Flipnic)
  • Aby dostal film rating NC-17, muselo být vystřiženo 23 minut brutálních scén. Žádný film v historii nebyl dosud kvůli ratingu takhle zkrácen. (Flipnic)