Príbeh sa odohráva na novo objavenom ostrove, kam je poslané vyšetrovacie komando k prebádaniu terénu. Ich objav je šokujúci! Ostrov obýva obrovský varan a nenásytná kobra. A sú naozaj veľmi hladní. Celý tím musí nasadiť všetky svoje sily a postaviť sa dvom hrozivým predátorom. (oficiální text distributora)

Vampireman

Lol, varan přijde už v prvních 30 sekundách a hned slyšíme známej monster skřek, co se opakuje tak přes 15 let snad v každý PC hře. Nejvtipnější je, když někdo začne střílet - nekonečný zásobník, žádná fyzika a jednou jim ujela kadence (Duke Nukem styl). V hlavní roli banda zelenejch aktivistů a černovlasá extrabitch s hlasem dítěte, která na ostrově pěstovala obří obilí k nakrmení lidstva. Většinou, když někdo umírá, nebo je žere monstrum, tak jenom trapně stojí a koukaj. Michael Paré je jedinej dobrej a solí hlášky, jinak je to moc vážný a tim pádem nudí, což je škoda. ()

AlistairMir

Tak bando mám bezva nápad na horor. Natočíme varana, natočíme kobru, šoupneme je dopředu obrazovky aby vypadali obrovští a vsuneme tam natočené ječící lidi co jim budou běhat mezi nohama a pak..... Momeeeent...to nejde rejžo...Proč by to nešlo? No rejžo kobra přece nemá nohy. Ne jo? Aha...no nevadí...tak budou běhat jen mezi nohama varanovi a šoupneme tam třeba nějaké výbuchy koupil jsem petardy od číňana ve večerce. Jdeme na to klapka, kamera, akcééé joj to bude bomba. EHM ....Mno já jako divák říkám - Ne rejžo, nebyla to bomba. Byla to tragédie ale i tak díky celkem jsem se zasmál asi na pět minut ke konci filmu. Ale ten název je super :-D ()

L_O_U_S

Po dlouhé době konečně film, který nastavuje zrcadlo brutálnímu kapitalizmu, jenž pro sobecké zájmy několika jedinců neváhá znásilňovat přírodu a obětovat lidské životy pro zachování statu quo a zametení důkazů pod koberec. Člověkem deformovaní varani a kobry jsou odrazem pokroucené reality, kterou vytváří úzká klika mocných, usilující o nový světový řád a novou totalitní společnost, které vládne mamon a násilí. Ne, teď trochu vážněji - jestli bylo cílem tohohle spektáklu zesměšnit ekologické aktivisty, tak se mu to povedlo. Z obrazovky se valí klišé za klišé o zlé armádě a Vládě (nezapomínejme, že vše v USA se děje v režii takzvané "Vlády", která vám vidí až do žaludku a která je vlastně antipólem k nespecifikovanému českému "Oni"), hodných aktivistech, kteří jen chtějí upozornit na zvrácené praktiky mocných, a o dobrých vědcích, kteří byli přinuceni stvořit proti své vůli krvelačná monstra, jež jsou člověkem tak zdegenerována, že se požírají i mezi sebou (pokus o alegorii s bílými utlačovateli a americkými indiány - ha ha). Pokud vyprázdníme tenhle obsah, zůstává zoufalá forma svědčící o tom, že kromě varana a kobry je tady zdegenerovaný i někdo jiný. Animace jako ze South Parku, hloupé chování postav (na útěku před desetimetrovým ještěrem přelézáme plot slušňáckým způsobem), nulová scenáristická invence (když je postava nakažena nějakým svinstvem, tak ji necháme umřít, ať se s tím pak nemusíme patlat), dopředu jasná úmrtí ("Já si teď zajdu zakouřit.") a především bezedné zásobníky. Totální hovadina. (531.) ()

gumli

Ďalší z radu zvieracích horrorov.A tu máme naraz až dva živočíšne druhy,varana a kobru.Na celom tom filme bola najkrajšia príroda.Ja som v tomto filme nepobadal žiadnu silnú stránku a ani nič pozitívne.Na rok výroby 2005 bolo dosť chudobné.Je tú síce veľa akčných scén,ale to nestačí.Tak isto nestačí dať do filmu len pekné baby.Veľmi nepresvedčivý film.Snáď len pre veľkých fanúšikov takýchto filmov. ()

balba odpad!

Ještě horší hovadinu jsem neviděla.Je to stejně ujeté jak Pterodaktyl.Jak mohly natočit něco tak umělého a neprofesionálního.Digitální efekty dělal asi amatér.Hnus, hnus je to ještě horší než odpad. ()

SallyZen

Tomu se dá smát. Ale opravdu. Proto také dávám jednu hvězdu, protože mě to dost pobavilo. Varan, kterej vypadá, jak atrapa z Jurskýho parku a kobra, kterou bych chtěl mít za domácí zvířátko. U efektů jsem se zasmál, protože ten konečný souboj mezi přerostlými obludami je vtipný. Herci opravdu špatný, ale měli i blbě napsané role, takže scénář taky občas zábavnej. Co mě, ale nejvíce pobavilo bylo, jak všichni, hlavně ten hrdina filmu měl pořád náboje v pistoli. z jedný pistole vystřílel 50 nábojů a pak znova a znova a znova. :-D Jinak taky ty pijavice byli docela dobrej nápad. 25% ()

rakovnik odpad!

Jak už bylo mnohokrát řečeno: Když nemám peníze a chci točit horror, tak vypustím pár studentů v noci do lesa a nebudu se snažit tvořit megalomanské nestvůry. K smíchu, což bohužel tvůrci v záměru neměli... ()

Wladi.mir odpad!

Jééé je to krásný a hlavně vtipný opravdu jsem se výborně zasmál. Ještě teď se musíme s klukama na intru smát.Zkrátka výborný , ale strašně blbý.:-) ()

BUD-SFIS odpad!

Pribeh by se dal uplne porovnat s levnym pornem. Jiste vsichni vite, jak ma slozity a zapeklity dej. Herecky vykony jsou radoby profesionalni a charakter postav vite od zacatku. Drsnak, chudinka a jine. Kdo nevidel nevi co je to spatny film. ()

Seag odpad!

Auu, to bolelo................ To si radšej pustím nejakú priblblú telenovelu................ .. To ešte nie je ani na úrovni Playstationu 1.........to je na úrovni Nintenda. A teraz začínam premýšľať, že či som niekedy horší film videl. No strašná sračka. ()

vesper001 odpad!

Někteří lidé tvrdí, že člověk by měl v životě zkusit všechno. Já se ale domnívám, že některým zkušenostem je lepší se vyhnout. Například tvrdým drogám, firemním maškarním večírkům a céčkovým filmům. Škoda, že jsem na posledně jmenovanou věc přišla, až když bylo pozdě. Nyní vám tedy v rámci ozdravné terapie svěřím, o co šlo… Parta eko-otrapů, jejíž členové nosí pekelně sexy tílka a od bezobratlých je dělí asi pět bodů IQ, se vylodí na ostrově, aby bojovali proti „brutálním kapitalistům“, kteří tam provádějí moc ošklivé věci se zkumavkami, zvířátky a kukuřicí. V hlavních rolích exceluje skupina posluchačů herecké pomocné školy, gumový had a gumová ještěrka… Začínám vážně uvažovat o změně kariéry. Takové silné téma, jako třeba "Kačer vs. kopací míč", by mě mohlo zajistit až do důchodu. ()

maxxxim odpad!

Kri-sta horor? Tak vy si nedáte pokoja? No, možno pre itečkárov, musím sa však popýtať chalanov. V horore bojuje proti sebe tými najpodlejšími zbraňami ako je veľká guma v rámci produktu spoločnosti Windows 98´ tzv. malování proti konkurenčnému štetcu najväčšieho štvorčeka Adobe Photoshop CC a Lightroom, a to všetko rukou parkinsonom postihnutého maliara. Jednoducho si predstavte obrovského varanuda a obrovskú totálne vygumovanú kobranudu, ktorí sú vyseknutí zo svojho prirodzeného prostredia, a síce nového listu vyššie spomenutých produktov, ako sa škubánkovito preháňajú po ostrove, lapajúc pritom skupinku mladých prototüpov, z ktorých dvaja z nich nesú celý im vyhradený úsek "filmu" na chrbte sen každého turistu, a teda prázdny ruksak. Mám však podozrenie, že ruksaky neboli prázdne, prinajmenšom v nich prenášali kompresovaný vzduch, nakoľko nedali na ne dopustiť ani v tých najťažších životných situáciách ako napr. keď sa im chcelo srať, keď sa išli vysrať alebo keď len tak stáli v kryte pod zemou asi dve hodiny a debatovali čo s ušetrenou energiou, ktorú nasyslili práve tým, že stáli na mieste s ruksakmi na chrbtoch a nepobehovali zmätäne po miestnosti. Inak tá scéna, kde sa mladí brodia potokom môže kľudne patriť k scénam bez obáv konkurencieschopným tým či už zo série Prežiť alebo Ultimate survival, nakoľko jednému šerpovi sa počas prechodu z brehu na breh, prilepia na riť akési falúsy, podľa protagonistov vraj pijavice zmutované v dôsledku kontaktu so slinným sekrétom, ktorý vypustil do obehu varanud. No, ja mám pocit, že to boli tri zmutované falúsky resp. petržleny. A hlášky, hlášky boli kruto slabé rozumej kruto slabé. Inak vodca skupiny mal devinu na nekonečno nábojov, by ma zaujímalo kde získal perk ale asi som niečo prehliadol, moja chyba. Tie zmutované patvory mali vzácnu schopnosť, zjaviť sa v situácii keď to nikto nečakal, viď scéna po nálete letky stíhačiek Focke-Wulf na lietadlovú loď Graf Zeppelin kotviacu v zátoke. Zámerne som použil nemecké reálie, aby ste si mohli vytvoriť vernejší obraz o tvrdosti útoku a celého hororu. Panuda sa vynorí z mora teda zo sveta tam za rastrom a prehĺta kučeravého pomerne dosť prestrašeného člena posádky a následne hlavičkuje do gumeného člna, za ktorým sa v podstate celá parta vydala, aby čím skôr opustila toto peklo iracionalizmu. Na spiatočnej ceste z pláže tušim, áno tak to bolo, nachádza skupinka preživších člena pôvodného osadenstva ostrova, jaj to neviete, som nespomínal v úvode?, že ostrov pôvodne slúžil na tajomné ....., ale riadna nuda, ktorý sa vynorí z kukurice, aby zvestoval partičke, že je zle, čo si oni doteraz nevšimli, lebo varanud mal iba niečo cez 15 centimetrov viac ako býva obvyklé a rovnako tak aj vo vzťahu k parakobranude, nuž. Ale bol akýsi zelený, takže mu môžeme tento drist odpustiť, vraj po kontakte so slizom alias sekrétom varanuda. Kamarát tohto borca bol zabitý v momente, keď sa všetko zlé iba začalo, varanud potom, čo ho vyprovokoval nepravdepodobný počet guliek v zásobníku, sa rozbehol za skupinkou provokatérov a jednoho z nich černoška zatetoval do zeme ale kozmickou rýchlosťou až mi to bolo podozrivé, že to nie je z tejto planéty. Bezbrehé škriekanie, škubanie sa do strán, kimácajúci pohyb ako v Ceste do praveku, totálne lacní herci ale totálne, to zo seriálu Harry a Hendersonovci sú oproti týmto špice na čele s Harrym, tak to je to čo sa vám dostane, ak si nedáte bacha a siahnete po tomto pre tzv. kazetkový trh vysrstenom pačude. () (méně) (více)

t_gon odpad!

K obrazovce mě přitáhnul název jednoho clena z Dua filmu (proste mam rad tyhle tvory od malička). Tušil jsem že to bude něco špatného, ale byl jsem vedle - je to absolutní šlichta!!!O výkonech herců se nedá mluvit - pač tam jen tak dementně postávaj, kecaj své tupé repliky a čekaj až zhebnou. Tak jak jim to scénař (ostatně taky debilně) dal do vínku. No a ty triky (asi někdo v garáži oprášil ZX Spektrum) - komičtější než samotný film...Vidět takové filmy, tomu se říká utrpení! ()

baruss odpad!

Čo dodať na záver? Kobra mi bola sympatickejšia, aj keď som fandil viac varanovi.. je to take netradičné zviera, ale malo biednu animáciu, kobra bola spracovaná lepšie (ha-ha)). Herecké výkony biedne, biedne. Radosť zaplakať. (Tí herci nevedia utekať, naháňa ich megavaran a oni bežia ako keď hrám s frajerkou naháňačku). Postavy konajú absolútne, ale absolútne nelogicky. : )) Jediné čo si ako tak cením je nápad. Je síce nedotiahnutý, biedne spracovaný, ale videl som už aj horšie filmy. Na záver: vymazať z mapy = zapáliť ?!?!? ()

ecceHOMMO

Celý námet a nápad na film padol na hubu ...a príčina?...ako inak peniaze!!!! Efekty....chaa...prepracovanosť príšer a ich pohyb ...ach jo.....samotný herci, až na pár výnimok nesympatický, béčkový a nepresvedčivý.....A tešil som sa aspoň na záver očakávajúc strhujúci boj varan vs kobra...akurát zostalo len pri čakaní, pretože z veľkého súboja zostala llen púha fraška.....škoda...zlé to byť nemuselo ...ale na takýto film treba kopu peňazí (teda ak má stáť za niečo). ()