Roy Eberhart se opět stěhuje, tentokrát ze studeného amerického státu Montana na teplou Floridu. Je pro něj těžké opětovně se zapojovat do třídního kolektivu. Hned první den školy je obětí šikany místního hrubiána Dana. Cestou ze školy vidí běžet vedle autobusu zvláštního bosého chlapce, a když chce z něj vystoupit, dostane se opět do střetu s Danem. Při potyčce mu zlomí nos, což má za následek obdiv všech spolužáků. Seznamuje se s kurážnou Beatrice Leepovou i s jejím bratrem Mulletem. Noví kamarádi ho zasvětí do svého tajemství. Starají se o hnízdo divokých sov, jejichž existenci však ohrožuje plánovaná stavba nové restaurace. Děti musí najít způsob, jak ptáky zachránit a jak do akce zapojit policistu Davida Delinka, který vyšetřuje nečisté obchody v pozadí stavby. (TV Nova)

Smileface

Tak jednoduchý, přímočarý, nudný, špatně natočený i zahraný film jsem opravdu dlouho neviděl. Na tomhle dílku je slabé snad úplně všechno, tu jednu hvězdičku dávám pouze za jakési náznaky humoru, které film sice dělají o něco snesitelnější, ovšem i tak vám bude těch 91 minut připadalo jako věčnost. ()

Paity

Opět jedna z rodinných komedií, která nevím, jaké věkové dětské skupině je vlastně určena. Překvapí snad jen veliký apel na ekologickou zodpovědnost. V Americe něco podivného. ()

Jayem

Hodnotenie je určené pre kategoriu divakov pre ktorú je film určeny a to su prevažne deti. Nečakajte žiadnu zazračnú komediu aj ked sem tam sa možno pri niečom zasmejete. Je to rodinny film ako vyšitý a nič viac nečakajte. ()

Rasle

Je to docela príjemná rodinná komédia s predvídatelným dejom a dobre zvládnutou postavou policajta,ktorého tu humorne stvárnil Luke Wilson. No na viac ako *** tento film nemá. ()

dogma97

Bál jsem se, že půjde o prostoduchou eko-agitku pro děti, ale je to překvapivě vtipná komedie, s nadhledem prodávající téma ochrany přírody. ()

Dart

Takové nemastné, neslané, jednoduché, pro děti by to mohlo být to pravé, pro náročnější diváky po těžkém obědě, lehký film na usnutí. ()