Jejich vzplanutí bylo osudové – protože bylo poslední... Čerstvě rozvedená Julia přijíždí z USA do Benátek. Na letišti se seznámí s atraktivním automobilovým závodníkem Valeriem. Jeho dvoření nejprve odmítá, o pár dní později jej ale sama pozve na návštěvu a odstartuje vášnivý vztah. Valerio Juliinu proměnu nechápe, až do chvíle, kdy se dozví o její nemoci… Film z pozdního tvůrčího období Vittoria De Sicy se podobně jako Slunečnice či Cesta řadí mezi melancholická melodramata. Jímavému příběhu slouží za kulisy nádherné scenérie severní Itálie, za zmínku stojí i ústřední píseň v podání Elly Fitzgeraldové a opulentní výprava a kostýmy ve stylu sladkých 60.let. (Česká televize)

Bonniesgun

Tenhle film vás "dostane", ať chcete nebo ne. Křehký, noblesní a naoko chladný - a právě pro tyto vlastnosti je to malý "filmový diamant". Příběh je, dalo by se říci, klasický - dva lidé, jiskra, odlehlé místo... ale to, co činí tento film jedinečným je atmosféra a dokonalé podání obou (dokonalých) protagonistů. A ano - jak řekl Mulosz, vnitřní část obalu DVD z LK si nečtěte!!! Ale kdo Levným Knihám pravidelně plení regály, už s tím má jistě zkušenost... :o) ()

ostravak30

Další melodramatický film o nenaplněné lásce jedné dvojice. Tentokrát režisér Vittorio De Sica obsadil Marcella Mastroianniho a Faye Dunaway. Snímek se vyznačuje nejprve klasickými momenty, kdy Valerio nejprve Julii dobývá, ale ona ho nechce. Nakonec ale láska zvítězí. Jenže mezi nimi stojí nepřekonatelná překážka. Myslím, že na snímku ponejvíce zaujmou krásné exteriéry. Výkony obou herců jsou tradičně skvělé, ale milostné drama tentokrát více potěší nejspíš ženy. Nebo si u něj díky hořkému konci spíše popláčou. ()

MrKrahujec

Vcelku velmi příjemné "okénko" do šedesátých let. Syžet mi sice nepatrně připomněl Remarquovo "Nebe nezná vyvolených", ve filmové podobě tedy "Bobbyho Deerfielda" s Al Pacinem, ale opravdu jenom nepatrně. Nejvíc jsem samozřejmě žasl, jak to ten Mastroianni vlastně dělá, ten snad musí mít nějaký přepínač, kterým se na jedno kliknutí beze změny kostýmu a líčení promění z náhodného kolemjdoucího do světáckého elegána ve velkém stylu - a zase zpět a to klidně i desetkrát za film. To je asi právě ten talent. ()

PTuranyi

Vittorio De Sica mal už väčšinu svojej kariéry za sebou keď spojil mladú začínajúcu ani nie 30 ročnú Faye Dunaway s o 20 rokov starším a skúseným Marcellom Mastroiannim a oplatilo sa. Príbeh lásky mladej ženy s tajomstvom, o ktorom do polovice filmu ani netušíme a Valerio sa ho dozvie až v závere má silný romantický rukopis hoci spočiatku ide len o akúsi hru. Produkcia je veľmi dobrá a výborne podporuje jemnou hudbou, miestami až bondovskou, atmosféru a herecký koncert predstaviteľov hlavných rolí. V závere ručička pátosu mierne rastie, ale hranicu vkusu neprekročí. Zamrzí len otvorený záver, ktorý pošle rozorvaný príbeh "Valeria a Júlie" do prázdna. 70% ()

Konev odpad!

Proti dnešním romantickým filmům rozvleklé, bez něžností, letmého pohlazení, jen ženatý katolík se muchluje s neznámou ženou, nafoukaný, arogantní a sobecký /typický vzor dnešních mužů bez fantazie a romantického ducha/ závodník a na závěr žádný happy end...pardon, ale nikdy více. ()

marcel5

Věrohodná životní cesta, pěkně natočená, místy asi podivná, ale takhle to ve filmech z těchto let bývá. Velmi pěkně zahrané, a jak již zde bylo chváleno, Fay to opravdu slušelo, Marcello byl zase velmi lidský a autentický. Konec mě nenadchl, ale následně si říkám, že to byl dobrý konec a lepší, než kdyby to dopadlo špatně, ale co by bylo špatně? ()