Bakaláři - Série 12 (1983) (série)

Zkouška (S12E40)

(epizoda)

Jak také může dopadnout zkouška z anatomie v mimořádném termínu na Štědrý den... Studentka medicíny Věra čeká dítě a musí dělat zkoušku z anatomie v mimořádném termínu na Štědrý den. Jejím zkoušejícím má být obávaný doc. Čermák, který prý nemá rád ženy studující medicínu, tím méně těhotné. V den zkoušky si proto Věra vezme dlouhý kabát, aby tuto skutečnost zamaskovala. Její muž Tonda však na chodbě nic netuše vše prozradí Čermákovi... (Česká televize)

GIK

Vánoce zde hrají jen zcela podružnou úlohu. Podobný příběh se mohl stát kterýkoli jiný den v roce, ale byl šikovně využit k propagaci „nejkrásnějších křesťanských svátků“. Pěkný výkon Holého, Jandák utržený ze řetězu. Přiznaná pravda ústy profesora: „Ten náš kulturní národ uvěří všemu, co se mu naservíruje.“ ()

Tiiso

Dialogový krátký film, který nedokázal ani příliš pobavit ani předat nic důležitého. Svým způsobem bavil asi samotné tvůrce když ho vyráběli. Ale na výsledku se to neprojevilo. ()

xenopus

Banální a krátká, ale zároveň příjemná a milá. Není to žádný majstrštyk z pohledu dialogů, kulis nebo hereckých výkonů, ale jako taková vánoční oddychovka poslouží. Kvůli vpravdě televiznímu zpracování sníženo na 2,5*. "Někdy mám pocit, že si u nás může kdokoliv vymyslet cokoliv a náš vysoce kulturní národ to bude klidně šířit dál a ani ta jeho kulturnost mu v tom nezabrání." ()

ostravak30

Ani nevím, jak bych to hodnotil. Je to prostě banální zápletka, která postrádá vtipu a je založena na jedné hloupé pomluvě. Věřím tomu, stát se může cokoli, ale jinak to ničím zajímavé není a to ani kulisami studia. ()

baxz

První spojení báječných filmových manželů V.Jandáka a J.Smutné, které si později zopakovali v seriálech Velké sedlo (1985) a U nás doma (1988) a právě pro tuhle dvojici mám slabost, takže i díky nim 5* ()