Hellsing

Předloha:

Kóta Hirano (komiks)

Hudba:

Hajato Macuo

Fumiko Orikasa, Steven Brand, Norio Wakamoto, Takehito Kojasu, Unšó Išizuka, Wataru Takagi, Júdži Ueda, Micuki Saiga, Hiroši Naka, Šó Hajami, Osamu Saka (více)

Epizody(10)

"Hellsing organization", Londýnská agentura pro potírání nemrtvých vlastní velmi účinnou zbraň. Čistokrevného upíra jménem Alucard. Mladá policistka Seras Victoria se při jedné zásahové akci potká s Alucardem, který ji "zachrání" život tím, že ji promění v upíra a příjme do agentury Hellsing. Tam pod vedením jejich šéfky Sir Integry Hellsing vedou válku nejen proti upírům a ghoulům. První dva díly rekapitulují části děje ze série HERUSHINGU a od třetí části se rozvijí nový příběh s novými nepřáteli. (Crowen)

Shizuru

Za Alucarda a sourozence Valentine...a z části i za Integru dávám 4* Je to divná sebranka, potkat bych je nechtěla...ale baví mě! ()

Jacques-ds

Tuhle záležitost musela podporovat tabáková loby, jinak si to nedovedu vysvětlit. Ale jinak boží, neskutečný nářez všeho. Z hlavního hrdiny drsnost a sebevědomí doslova stříká na všechny strany a bolest rozsévá s takovou radostí, že vám plesá srdíčko a užíváte si orgie neskutečné grafiky, úchvatné hudby a všude přítomného násilí. Tohle mohl vymyslet doopravdy jenom Japonec. ()

Brusinka

Hlavní mínus vidím v animaci, která sice není špatná, nicméně poté, co člověk celou dobu kouká na seriál, se na ní dost těžko zvyká. V každém případě jde o akčnější, brutálnější a krvavější verzi původního Hellsinga, která se mnohem více drží komixu(což je fajn, na duel Lady Integral vs. Anderson jsem marně čekala celý třetí díl anime. Tuhle scénu mám zkrátka v oblibě:). Vzhledem k faktu, že jsem zatím u druhého dílu, není hodnocení definitivní, tak uvidíme uvidíme... ()

Aildrin

Alucard je nejlepší kladná/záporná postava všech dob. Tedy aspoň co se anime týče. Takového Drákulu by žádný Evropan nikdy nevymyslel. Pokud se někomu seriál líbí, doporučuji shlédnout i Elfen Lied. "Releasing Control Art Restriction System To Level Zero. Releasing Control Art Restriction Systems three...two...one, approval of Situation A recognized. Commencing the Cromwell invocation. Ability restrictions lifted for limited use until the enemy has been rendered silent." — Alucard. ()

MartyMcFly89

Po skvělé původní sérii bylo toto velké zklamání. Grafika se mi zdála jako 3d, nebo alespoň lehce do 3d položené 2d kresby. Každopádně o hodně horší, než původní Herusingu ve většine oblastí. Rozšíření děje je jedna z těch kladných stránek, stejně jako příběh vyprávěný trochu jinou cestou, též Seras Victorie se dočkala lepší osobnosti. Ale tím ty dobré věci končí, animace Alucarda se mi nelíbila, Seras též ne, už jenom z důvodu těch občasných fatálních animací (jak to jen říci, je to hned ze začátku - Victorie si uvědomí, že je upír a stíhají jí tam ghůlové ... strašná animace, nesnáším jí, jednoduchá grafika, trapné humorné zkreslení jinak vážného příběhu). Humoru obecně přibylo a je to jen ke zlu věci. Zápletka s nacisty je sice docela dobrá a postava Schroedingra potěšila. Celkově za lepší *** ()

dudo24

Oh, áno. Nevedel som obsedieť od nadšenia hneď pri prvej epizóde, keď porovnávam s pôvodnou verziou, tak tak to má sakra vyzerať. Skvelá animácia, zmysluplná chronológia a hudba ktorá sa hodí k téme scény. Čo sa týka technickej a artistickej produkcie to nemalo chybu. Nepočítam do toho tie nechutné podpriemerné anime prvky, ktoré sa občasne vyskytli, za ktoré by sa hanbilo každé kvalitnejšie anime. Silno charizmatické postavy, brutálnosť či už fyzická alebo morálna, seriózna pochmúrna atmosféra, skvelé vizuálne a auditívne prvky – všetko bolo veľmi kvalitné a neskutočne dobre sa na to pozeralo. Doteraz neviem dostať z hlavy niektoré epické scény alebo charakteristické hlasy postáv a ich pamätné hlášky. Prečo sú potom v mojom hodnotení iba štyri hviezdy? Dôvody sú tri. Prvý je, ako som spomínal už v recenzii na pôvodnú verziu, postavy sú málo spojené. Chýbali tu dialógy a silnejšia vzájomná spolupráca medzi hlavnými postavami, ktoré by ich vzťahy viac utužili. Toto je jediný aspekt v ktorom si prvá adaptácia viedla lepšie. Druhý dôvod je príbeh, ktorý prišiel trochu prázdny. Bolo tu veľa potenciálu ako to dať celé dohromady. Dalo sa s plnou relevanciou k aktuálnemu dianiu ísť až do sto rokov a možno viac do minulosti a podať komplexný obraz o histórii zápletky, motivácií postáv a rodinných a inštitučných dedičstvách. Dostal som len málo odpovedí na veľa extrémne zaujímavých otázok. Miesto tohto prístupu bol priestor daný viac menej akcii, ktorá až tak neposúvala príbeh vpred. Hlavne posledné epizódy boli do veľkej miery vyplnené hlavným antagonistom a tu sa dostávame k problému číslo tri. Postava ústredného záporáka mi bola vrcholne nesympatická. Bol mi nesympatický vizuálne. Boli mi nesympatické jeho monológy aj v obsahu aj v štýle akým ich prezentoval. Boli mi nesympatické aj jeho motivácie, síce psychologicky valídne ale plytké. Inými slovami, element okolo ktorého sa točilo konečné hlavné dianie a príbeh a mal byť jedna z najsilnejších súčastí seriálu som mal chuť pretočiť, každý krát keď prišiel na obrazovku. ***SPOILER*** Zo všetkých ukázaných záporných postáv mal u mňa najvyššiu šancu uspieť ako hlavný antihrdina, nemý kapitán, vlkolak Shousa, ktorý keby iba stál a hádzal svoj bezprizorný pohľad po ostatných, by urobil sto krát lepšiu funkciu a zážitok ako, pre mňa ťažko stráviteľný, Major. Ešte ďalšia vec ktorá sa mi vonkoncom nepáčilo bol charakterový zvrat komorníka. Vôbec mi to nedávalo zmysel. ***END SPOILER*** Očakávam v budúcnosti ďalšie pozretie, tak potom uvidím, že či sa niečo zmení. Amen! ()

Davebl

Oproti původní sérii, která mi teda moc nesedla, mi přijde OVA daleko lepší. Příběh se tu opravdu s ničím nezdržuje a to je podle mě jenom dobře. Animace je modernější, ale to zde není až tak důležité, důležitější jsou pro mě postavy, které mi přijdou daleko propracovanější a důvěřivější. Jediné co mě tu mrzí je hudba, která se mi v původní sérii líbila více. ()

Imperator

Naprosto perfektní kousek který se ihned zařadil na mé první místo oblíbených seriálů. Z vizuálního hlediska nemůžu nic vytknout, animace se mi velmi líbila. Dej mi přišel velmi zajímavý s velmi zajímavým vývojem a řekl bych pro mě i dost nečekaným. Postavy byli velmi zajímavé, charismatické a v originálním znění i velmi dobře nadabované. Seriál mě ihned pohltil, nešlo to jinak a musel jsem se na něj podívat v jednom kuse. V porovnání se starou verzí má mnohem lepší vizuál, ale to je samozřejmě způsobeno dobou výroby, ale i barvy této nové verze jsou mnohem pestřejší, živější. Děj má oproti starší verzi větší spád, není tak utahaný a je rozhodně zajímavější a i scény které jsou stejné jsou pojaty jaksi zábavněji a nemyslím tím že jsou vtipné ale že diváka mnohem více zaujmou. A hlavně zakončení tohoto seriálu je perfektní zase oproti staré verzi dopadne lépe, vyřeší se tím celá zápletka a navíc je vztažen na svět ve větším měřítku. Zkrátka nemůžu nic jiného než doporučit. ()

H.T.

Prakticky remake původního seriálu. Tato verze je ale o něco delší a mnohem více se drží mangy. Grafika je také o něco lepší a více vás vtáhne do temně červeného prostředí seriálu. Ano krve, uříznutých končetin, mrtvol, upírů a jiných příšer je toto anime vskutku plné a i když moc nejsem na krváky a horory, Hellsing mě silně zaujal. Na začátku se dozvídáme to samé co se dozvídáme v seriálu, akorát trochu rychleji a trochu jinak (více podle mangy). Pak se pokračuje novým příběhem, hodně se bojuje, hodně se zabíjí a hodně se umírá a je to úplně dokonalé. Poté příjde něco co mi přišlo jako závěrečná bitva, i když se to událo už v předposlední epizodě, která je dokonalá ještě více. Alucard má samozřejmě hrozně "cool look" a i Ceras, která v původním seriálu nic moc nedělala se tady ukáže ve správné barvě (překvapivě červené...). Ale najdou se tu samozřejmě i nějaké ty chyby. Za prvé, na pár místech děj buď vůbec nedává smysl, nebo je jasně vidět že si autoři jaksi dopomohli, aby se stalo to, co potřebovali aby se stalo, i když to nebylo vůbec logické. Dále, poslední epizoda byla až na uplný začátek a uplný konec taková nijaká a kdekoho to mohlo chvíli i nudit.A ještě jedna titěrná maličkost mě tady neuvěřitelně vytáčela a sice používání spojení "search and destroy" lady Integrou. Ano, mluvit anglicky s japonským přízvukem je sice "cool", ale opakovat stejnou hlášku, při udělování každého rozkazu, který s hledáním a zničením (nebo minimálně s tím hledáním) nemá nic společného mi přišlo neuvěřitelné trapné. Hodnocení 85% ()

Termit

Hellsing Ultimate ponúka krvavý masaker v podobe starej známej kombinácie Alucarda a mladej kolegyne Seras. Anime srší zvráteným humorom a lietajúcimi končatinami v každom dieli, čiže divák sa rozhodne nenudí. Vyvrcholením sú apokalyptické jatky v centre Londýna, pri ktorých stávajú nejednému divákovi vlasy dupkom. 5/5 ()

Fujin

Až mě to mrzí, ale slabé 4*. Oproti seriálu původnímu upadla atmosféra, luxusní hudební podkres a současně mi tato verze ubrala na charismatu Alucarda. Hromada lidí tu hodnotila po prvních dílech, které ještě byly lepší, ke konci je to tak nehorázně užvaněná břečka, že jsem si chvílemi přál ať už to skončí. To by mě u Hellsinga v životě nenapadlo. Jedinné co je tu plus tak více gore a krásná kresba, kterou stejně občas pošle do kopru rádoby vtipná změna animace působící spíše jako ubohost. Fakt, že to má blíže k manze na tom nic nemnění, možná spíše ještě více zvedá můj obdiv k původnímu seriálu. Ten kdyby měl kresbu a gore tohoto díla, tak je to perfektní anime. ()