ARI50

Škoda každý válečný film který mě neosloví je bolestivá záležitost, protože tohle téma má pořád co nabízet pro mě to bylo na jedno zhlédnutí a tím bych uzavřel tenhle dopis a poslal ho dál. ()

Ištván87

Ta lepší část. Spolu s Vlajkami to tvoří neoddělitelný dvojfilm, v podstatě ojedinělý počin. Vidět válku s obou pohledů, v tomtéž roce, v provedení stejného (stejně geniálního) režiséra, to se člověku málokdy stane. ()

mm13

Dobrý nápad, ale vo finále sú Listy z Iwodžimy iba dokrútkou podobne nepresvedčívých Flags Of Out Fathers... ()

luka4615

Letters from Iwo Jima aneb události na Iwo Jimě z pohledu Japonců. Clint Eastwood se očividně poučil z chyb, které napáchal ve snímku Flags of Our Fathers a servíruje nám skvělou válečnou podívanou s jednolitou a neštěpící se příběhovou linkou. Letters from Iwo Jima je zajímavou sondou do mentality, bunkrů a strategie Japonců, kteří mnohdy raději volili smrt před samotnou kapitulací. ()

Morholt

Skvělý pohled z druhé strany, který ukazuje, že i Japonci byli jen lidé, kteří měli rodiny a kteří nectěli žít jen proto, aby mohli zemřít za císařství. Eastwood se vyhnul patosu, který, díky bohům, vyplýtval na Vlajky našich otců a natočil protiválečné drama bez hluchých míst s několika silnými scénami, které se vryjí do paměti. 90% ()

Sawy

Výborný Ken Watanabe,Eastwood ve výborné formě,skvěle nasnímané scény bitev,silný příběh a technická dokonalost.Přes všechny tyhle věci a nespornou dojemnost ve mě Dopisy z Iwo Jimy,narozdíl od hůře hodnocených Vlajek našich otců, vůbec nic nezanechaly.To ale nemění nic na jejich objektivních kvalitách.70 % ()

Kimon

Zajímavý sepiový nádech obrazu dodává snímku očekávaní surovosti a dramatičnosti, a to i přes docela pomalou a nudnou, přibližně hodinovou počáteční část. Po vypuknutí boje dochází ke zvratu v akčnosti, a to až tak, že postupně tečou stále větší a větší potoky "sepiové" krve fanatických obránců. "Když nemůžeme zvítězit, tak zemřeme hrdinnou smrtí vlastní rukou, ... a všichni do jednoho". Antimilitaristický význam snímku je jistě nezpochybnitelný, nesmyslnost válek je potřeba stále dokola připomínat. To jistě. Jenže tohle vše mi připadalo jaksi nehomogenní, rozkouskované, studené a jaksi japonsky úzkoprsé v obrovské délce 141 minut. ()

Lacike

O chlp lepšie ako prvá polovica (schválne nepíšem jednotka, lebo to je vlastne jeden film). Má to súdržnejší príbeh a zaujímavejšie postavy. Ale rovnako ako minule za niečo stojí len prvá hodina. Tentoraz z nie kvôli bojom ale postavám. Vojnová vrava je podstatne komornejšia a príliš tuctová. Bohužiaľ je to čím ďalej tým naťahovanejšie a plné otravných klišé o samovražedných japončíkoch. Z obidvoch filmov by sa dal zostrihať jeden skvelý dvojhodinový. V tomto stave je to fakt nezáživné. 5/10. ()

PROROK14

Clint je režisér jeden z najlepších. Tento film má v sebe veľkú myšlienku. Veľmi dobre sa na neho pozerá. Veľmi ma prekvapili nádherné vojenské zábery. Tak úchvatné vylodenie som nevidel od čias Vojaka Ryana. Tie zábery na lode a utekajúcich Američanov po pláži su už budem navždy pamätať. 85% ()

Dale

Aj napriek tomu, že Flags of Our Fathers a Letters from Iwo Jima sú zdanlivo dva odlišné filmy, keďže nám ukazujú pohľad na vojnu z pohľadu dvoch strán, dvoch úplne rozdielnych kultúr, predsa len tam dosť cítiť, že oba filmy majú na svedomí tí istí ľudia. Tak ako vo FoOF, aj tu sa striedajú napínavé dramatické momenty s tými nudnejšími a rovnako ani tu nechýba pátos, ktorý je už tradičnou súčasťou amerických vojnových filmov. Rozdiel medzi týmito dvoma filmami je však v tom, že kým pohľad na 2. sv. vojnu z americkej strany už dokonale poznáme, z tej japonskej príliš nie, čo dáva LfIJ akýsi punc originality a možnosť aspoň trochu pochopiť pre nás tak odlišnú kultúru. A konečne aspoň jeden film z nevietnamskej vojny, ktorý ukáže, že ani Američania neboli takí správňaci so svätožiarou nad hlavami, ako to vyznieva z väčšiny ich filmov. ()

Terva

Když Clint Eastwood natočil film Vlajky našich otců (Flags of Our Fathers) napadl ho zajímavý nápad. Následně po dokončení snímku začal točit jeho bratříčka. Je to příběh téže bitvy na ostrově Iwo Jima, ale z pohledu japonské strany. Ve filmu hrají Japonci a je kompletně natočen v japonštině. Ocenění : Oscar '06 - střih zvuku; nominace: režie, film, původní scénář Zlaté glóby - cizojazyčný film; nominace: režie Broadcast Film Critics Association Awards - cizojazyčný film Chicago Film Critics Association Awards - cizojazyčný film Dallas-Fort Worth Film Critics Association Awards - cizojazyčný film Los Angeles Film Critics Association Awards - film National Board of Review - film San Diego Film Critics Society Awards - režie, film. .....Scénář : Iris Yamashita. Kamera : Tom Stern. Hudba : Michael Stevens a Kyle Eastwood ()

JohnCZ

Výborně zahraný válečný film, který mě hodně překvapil svým neamerickým pojetím. V celém filmu anglicky zazní pouhých několik vět a mihne několik málo američanů. Jedná se spíše o komorní příběh několika japonských vojáků. A v tom i částečně vidím největší problém filmu. Dynamika hodně skřípe. Začátek je skvělý, vtáhne do děje. Prostředek filmu se zase naopak dost táhne, avšak některé flashbacky do minulosti byly hodně zajímavé. A konec zase překvapil, působil na emoce a ukázal, že ne pokaždé jsou američané ti největší dobráci, za které se považují. Přesto mi tam do dokonalosti něco chybělo, slabší 4*. ()

Marek1991

Neviem čím to bolo, možno tým, že som nedávno videl inú stránku japonského militarizmu ohľadom udalostí v Nankingu, no prišlo mi to, ako keby japonský duch bol oproti tomu americkému stále čistejší, v porovnaní s filmom Zástavy našich otcov určite. Aj keď aj tu je badať kritika vodcov a vedenia vojny, záver tomu nie veľmi nasvedčoval. Na mňa to silou príbehu pôsobilo rovnako, dokonca ma tento film aj miestami nezaujímal, teda nudil, možno tú dĺžku trocha prehnali, či po vojenskej stránke to nie až tak dobre spracovali, ale skrátka poviem to možno klišé spôsobom, ale poznám lepšie filmy, emočnejšie filmy, príde mi to trocha chladné, ale za to je vidieť, že tiež mali nejaké city a že to nebolo až tak prehnané, ako si ich mnohí predstavovali. Som rád, že sa Eastwood k niečomu takému odhodlal. ()

liquido26

Druhá část Eastwoodova eposu z bitvy o Iwo Jimu, která přináší celou bitvu z japonského pohledu, je ještě působivější a dramatičtější než Vlajky. ()

DEXTER099

Clint Eastwood se po filmu vlajky našich otců vrhl na film z úplně stejného období,bitvy,války i ostrova.Akorát z druhého pohledu a to Japonského.Pohledu jiné kultury a přístupu k boji dosti odlišném od toho amerického.Sledujeme zde příběh Generála Japonské armády ,který než začala válka měl hodně přítel přímo v USA o ,které si myslel,že s nimi nebude muset nikdy vést válku,ale bohužel se teď stalo a v něm vře velké dilema jestli je silnější cit a nebo národní hrdost a disciplína.Promítají se zde i další osudy vojáku tehdy velkého konfliktu a jejich strachů o to jak to celé zvládnout.Těchto filmu nebude asi nikdy dost,protože se musí neustále upozorňovat co za nesmyl je válka obecně.Za mě trochu slabší než vlajky našich otců hlavně co se vtažení do děje a sžití s hlavními hrdiny týče,ale přesto celkově 80% a čtyři hvězdy. ()

Kryton

O jeden bod lepší než dvojče a americký pohled na slavnou bitvu u Iwo Jimy. Japonský pohled se jeví více realističtější, temnější a především uvěřitelnější. Postavy jsou sympatické a Japonci, zde nejsou za bandu šílených sebevražedných magorů. ()

agentmiky

Clint Eastwood opět v režisérském křesle zaválel a ukázal, že do starého železa ještě nepatří. Dopisy z Iwo Jimy jsou skvělým válečným filmem. Akce a bitev se zde moc nedočkáte, ale o tom film hlavně není. Spíše rozpitvává morálku japonských vojáků, jejich myšlení ke konci války, jejich neutuchající hrdost a čest a poukazuje na smysluplné argumenty Japonců, že Američané nejsou takoví divoši, jak jim bylo sdělováno, ale že to jsou úplně normální lidé jako oni. Film se mi hodně líbil i z toho důvodu, že ukazuje pohled 2. světové války z japonské strany, a to bylo velice zajímavé. Ke konci filmu se to rozjelo, hudba byla výborná. Ken Watanabe zahrál asi nejlépe v životě, stejně tak ostatní herci. Nádherný dojemný propracovaný snímek ve všech ohledech přesně tak, jak to mistr Clint Eastwood umí. Za mě dávám 90 % ()