Komediální hříčka se odehrává jednoho nevšedního odpoledne v jednom domě. Bydlí tu dcera s rodinou a otcem, který rád popíjí v hospůdkách, zkrátka vede veselý způsob života. Toho dne rodina zjistí, že dědeček zemřel, a vypukne shon. Například je třeba přestěhovat jeho nový psací stůl, než se objeví druhá dcera, která by si na něj mohla dělat nárok. Po příjezdu příbuzných se rozvine debata o lásce k zesnulému, ale za farizejskými slovy se skrývá pouze touha po dědictví. Když je diskuze v nejlepším, objeví se starý pán zničehonic na schodech, živý a zdravý… (Česká televize)

Holly_Molly

Tahle veselohra měla spíš zůstat v divadle..Jako film to moc nefunguje, je to celý takový uřvaný, přeafektovaný a ani ty fantastický herci to nemaj jak zachránit (a že se snažej).. ()

waxtrax

Chabý děj bez pointy, ve kterém se v podstatě nic neděje ani se nic nestane a především trapně ubohý výkon Jana Wericha, který jakoby uvěřil ve svou hvězdnost- to jsou atributy, které nezachrání ani skvostné herecké obsazení, ani brilantní Josef Kemr. ()

Morawa

Krásné, permanentně aktuální, zahráno s naprostou bravurou... Příjemná nedělní oddychovka na dobrou noc :) ()

LordB

Půl století starý film, přesto neskutečně aktuální. Jemná (spíše konverzační) komedie, říznutá typickým werichovským humorem. Pod banální zápletkou se skrývá hluboké řekněme ponaučení, pohled na chování dnešních lidí - vypočítavost, lakota, závist. Velmi pěknou práci odvedli i ostatní herci, kteřížto (na rozdíl od většiny jejich dalších filmů) zde nevystupují jako hlavní postavy, jen přibrukují Werichovi a především mu připravují atmosféru a pozadí. Opravdu doporučuji, ať již pro zasmání či zamyšlení. ()